[inne] PostgreSQL - problem

• Druneski
      Druneski
      Brąz
      na forum od: 13.02.2012 Posty: 1 532
      Hej,

Od wczoraj mam problem najprawdopodobniej z postgresql'em. Raczej wątpię żeby zmiana czasu miała tutaj stanowić jakiś problem, ale o ile 27.10 działało wszystko dobrze, tak od 28.10 przestał wyświetlać mi się HUD w HM2, ogólnie też nie pobierało rąk w czasie sesji. Myślałem, że może HM mi się po prostu wykrzaczył, ale i SideKick który działał bez zarzutów przestał zapisywać mi ręce i osiągnięcia. HM2 wyświetlił mi taki link do sprawdzenia http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1001/Can+not+Connect+%7B47%7D+Failed+to+Start+PostgreSQL+ - CAN NOT CONNECT / FAILED TO START POSTGRESQL . To popatrzyłem, usunąłem Postmaster.pid , międzyczasie szukałem odpowiedzi na forum i znalazłem taką instrukcję, do której się zastosowałem, ale też nie pomogło:

"To zrób tak:
      1. Panel sterowania->Dodaj/Usuń programy i odinstaluj postgreSQL jeśli jakieś jest i psqlODBC jeśli takie coś znajdziesz.
      2. Zrób dla pewności jeszcze raz w wierszu poleceń net user postgres /delete
      3. Usuń folder PostgreSQL z Program Files jeśli jeszcze tam jest.
      4. Następnie wejdź na tę stronę i ściągnij wersję 8.4.14 i zainstaluj z hasłem dbpass i odhaczoną opcją Launch Stack Build."

W międzyczasie stwierdziłem, że to dobry czas na rezygnację z HM2 i przetestowanie PT4, więc jakieś rady bym prosił ze sprawdzaniem pod Sidekicka/PT4 a nie HM2. System w razie czego to XP, gram głównie na Pokerstarsach cashówki.
      Chyba napisałem wszystkie informacje jakich jestem w stanie udzielić, jeśli trzeba dodać coś jeszcze to proszę o doprecyzowanie. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
  • 13 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Cześć Druneski,

Rozumiem, że porzucasz HM2 na rzecz PT4.

To w takim razie co się dzieje gdy po wykonaniu tych trzech punktów:

1. Panel sterowania->Dodaj/Usuń programy i odinstaluj postgreSQL jeśli jakieś jest i psqlODBC jeśli takie coś znajdziesz.
      2. Zrób dla pewności jeszcze raz w wierszu poleceń net user postgres /delete
      3. Usuń folder PostgreSQL z Program Files jeśli jeszcze tam jest.
      próbujesz ściągnąć i zainstalować PT4 z strony pokertrackera? Wyskakuje jakiś błąd podczas instalacji?

I w ogóle coś się stało przed tym problemem wtedy z HM2? Instalowałeś coś? Albo komputer Ci się sam zresetował, zawiesił? Czy miało miejsce cokolwiek podejrzanego i niecodziennego?

Podrawiam
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Już wykonuję te 3 kolejne kroki, a międzyczasie odpowiem na pytania:

Tak będę przerzucał się na PT4, ale problem wystąpił przed tą decyzją więc nie łączył bym tego. To był tylko kolejny impuls do zmiany i myślałem że może po pobraniu dotychczasowej bazy danych przez PT problem się jakoś rozwiąże, niestety nic się samo nie naprawiło:)

Tak, ściągnąłem wersję Beta ze strony PT, wszystko ładnie się zainstalowało. A wtedy nic nie instalowałem, żadnej awarii sprzętu nie było, rozegrałem wieczorną sesję, wszystko działało, następnego dnia włączyłem P* i HM2 i już był problem, że nie wyświetlało HUDa a w active session, były pokazane stoliki na których gram ale z samymi wartościami 0, rąk też nie importowało. Jak restartowałem HM2 to wczytywało ręce które do tej pory rozegrałem, czyli widziałem swój wykres i rozegrane ręce, ale dalej nie importowało rąk, ani nie wyświetlało HUDa (uprzedzę ew. pytanie, mam wyłączoną opcję automatycznego importowania, ze względu na wydajność, ale jak brałem refresh to zawsze działało, więc nie w tym problem). Próbowałem oczywiście jakoś ręcznie importować rozdania, synchronizować bazę danych, ale wtedy wyskakiwał mi error bazy danych i sugerowany powyższy link.
      Jedyne co było niezwykłe tego dnia to zmiana czasu, próbowałem też w dostosowaniu różnic czasowych w HM2 zmienić różnicę o tą godzinkę, bo myślałem że może przez to nie pokazuje mi aktualnej sesji, bo może wg niego jeszcze się nie odbyła, ale to w sumie HUD i tak by się wyświetlał, a Sidekick pobierał ręce... więc odrzuciłem tą teorię:)
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Ok usunąłem postgresql zgodnie z instrukcją, zainstalowałem też zgodnie z instrukcją i Sidekick dalej nie pobiera mi rąk, więc PT4 pewnie też nie. W razie czego jeszcze zaobserwowałem że Sidekick łączy mi się z bazą danych i wyświetla rozegrane ręce, ale tak jak pisałem do 27.10 października, czyli z wczoraj ani z dzisiaj nic nie może mi zaimportować.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      A w ogóle soft zapisuje ręce? Może coś mu się opcje pomieszały?
      Uruchom P* i zobacz czy masz w Options->Instant Hand History Options zaznaczone "Save My Hands History", a także daj na Open Folder i zobacz czy poprawnie zapisują się tam ręce rozegrane na PokerStars. Zanotuj sobie też miejsce,w którym znajduje się ten folder. Domyślnie jest to C:\Program Files\PokerStars.EU\Hand History\

Pozdrawiam
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Save my hands history - zaznaczone
      Zapisuje mi domyślnie - C:\Program Files\PokerStars.EU\HandHistory\
      Jak biorę OpenFolder to mam tam pliki z 28 i 29.10(czyt. dzisiejsze), ale tylko z tymi datami (data modyfikacji) więc nie wiem czy to dobrze, ale w sumie wczoraj PT4 importowałem ręce ze wszystkich folderów to może dlatego o ile to w ogóle istotne.

ps: keep hands histories for 30 days i oczywiście angielska wersja softu.
      próbowałem też w start -> postgresql 8.4 -> restart server stop/start server i wyskakuje niby że działa, więc naprawdę nie mam pomysłu co się stało, że przestało mi importować ręce i je przetwarzać w trackerach/sidekicku...
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Znowu się trochę pogubiłem :) . To w końcu PT4 importuje ręce czy nie?
      Sprawdź w PT4 czy w Configure->Site & Import Options czy dla PokerStars masz zaznaczone "Get Hands From Site While Playing" i czy w Directories Configuration jest właściwy folder podany czyli C:\Program Files\PokerStars.EU\HandHistory\

Czy w ogóle masz do PT4 zaimportowane jakieś ręce? Jest tam poprawnie stworzona baza danych?

A jak masz uruchomiony SideKick i PokerStars (nie musisz grać) to kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonkę SideKicka w Tray'u. Powinna Ci wyskoczyć ikonka PokerStars i folder importu czyli C:\Program Files\PokerStars.EU\HandHistory\loginzP*
      Zobacz czy tak się dzieje.

Pozdrawiam
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Przeinstalowałem jeszcze na tzw. w razie czego P*, ale nic nie zmieniło.

Przepraszam za zamieszanie, ale wiem że ciężko czasem pomóc na odległość, dlatego staram się przekazać jak najwięcej informacji, a przez to że się nie znam to mogłem trochę zamotać.

Włączając PT4 wyskoczył mi teraz taki error:
      Error connecting to the default database.
      Please select one of the valid databases below or create a new one.
      Note: It may take time for the database list to fully populate.

A odnośnie Sidekicka, to jak nie gram to nie ma żadnego pokerroomu, jak włączę P* to po kliknięciu LPM wyświetla mi się że jest włączony P* i określa folder importu jako ten katalog handhistory, ale ani moje ręce ani statystyki w zakładce moje osiagnięcia nie są aktualizowane
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      To na razie skupmy się na PT4 :)

Napisane przez Druneski
      Włączając PT4 wyskoczył mi teraz taki error:
      Error connecting to the default database.
      Please select one of the valid databases below or create a new one.
      Note: It may take time for the database list to fully populate.
      I co zrobiłeś? Dałeś create a new one? Czy była jakaś do wyboru? I co się stało? Bo widzę, że nie ma bazy danych.

Pozdrawiam
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Wolałem się skupić na Sidekicku, bo PT4 nie używałem, ale spróbujmy:

Utworzyłem nową, bo żadnej nie miałem do wyboru (wczoraj sporo czasu PT pobierał mi bazę, bo jakieś 70k rąk, wyskoczyły jakieś dwa błędy - czerwona i żółta ikonka z wykrzyknikiem - ale dostałem info że utworzona z powodzeniem). W import status mam informację o pobranych 150 rękach, ale żadne się nie wyświetlają, HUD też nie.

EDIT: ok zaczęło aktualizować ręce i wyświetlać HUDa ale tylko dla tej nowej bazy, pogram chwilę to zobaczę czy aktualizuje się na bieżąco, z Sidekickiem, dalej nic się nie ruszyło niestety. Czy możliwe że moja dotychczasowa baza danych, od tak uległa jakiemuś uszkodzeniu? I czy mogę ją jakoś odzyskać, czy muszę dać sobie z nią spokój?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Wszystkie ręce, które importowałeś do PT4 powinny zostać przeniesione do folderu Processed. Jego lokalizację znajdziesz w Configure->Site & Import Options->Preferences w sekcji Processed Files

Będziesz musiał wszystkie pliki z tego folderu zaimportować jeszcze raz poprzez Manual Import (jak jest ich dużo to może to potrwać parę godzin).

Nie wiem dlaczego aktualna baza danych uległa uszkodzenia. W każdym razie łatwiej będzie utworzyć nową i zaimportować do niej jeszcze raz ręce niż próbować naprawiać starą bazę.

Co do SideKicka to próbowałeś go odinstalować i zainstalować ponownie?

Pozdrawiam
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Sidekick to chyba ostatnia rzecz związana z pokerem której nie przeinstalowałem dzisiaj:)
    • Druneski
      Druneski
      Brąz
      Ok, chwilę popatrzyłem co i jak, i jakoś bardzo dobrze to nie jest.
      Sidekicka przeinstalowałem, dalej stoję w miejscu na 27 października, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nic nie zmieniło.

Co do samego PT4, to też dziwna sprawa, bo pobiera rozdania, wyświetlają mi się, ale w pewnym momencie przerywa w Import Status też nie widzę żadnych postępów pracy programu. Do tego HUD wyświetla mi się w tym momencie na 2 z 4 stołów O_o przy czym info o wersji Trial już na każdym... Czy mam po prostu sformatować system i już sobie nerwów nie psuć czy jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie/jakaś rada?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      W wersji Trial PokerTracker 4 importowanie rąk na bieżąco i wyświetlanie HUD-a działa tylko przez 30 minut po uruchomieniu. Potem trzeba zrestartować program. Na stolikach, które miałeś uruchomione HUD pozostanie w takiej postaci jakiej był (nie będzie się aktualizował). Na nowych stolikach się w ogóle nie pojawi.

Także niekoniecznie oznacza to, że źle działa.

Pozdrawiam