[PT4] Pt4 I Postgresql

• Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      na forum od: 13.07.2010 Posty: 2 253
      Wczoraj wszystko było ok, dzisiaj odpalam pt4 i widzę:

Klikam configure i mam to:

Te dane nagle wydają się być błędne, ciekawe, że jak mniemam pt4 śmigał na nich od momentu instalacji i powiązania z bazą...
  • 12 odpowiedzi
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      Próbowałem dodać nową bazę;

Usunąłem postgresql, pt4, przeinstalowałem pt4, zaraz po uruchomieniu znowu komunikat, że jest problem z bazą, ale przecież ona nie istnieje, usunąłem ją! Powinien mnie pytać o tworzenie nowej, a nie robić problemy...

Jak mam to ogarnąć? Sformatować system, żeby pt4 zrozumiał, że przy jego instalacji ma mi utworzyć nową bazę?
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz

Próbowałem tu wpisać różne hasła (co mi szkodzi): postgresql, postgrespass.
      Dostaję ciągle to samo:

• masterix2000
      masterix2000
      Brąz
      na forum od: 06.11.2010 Posty: 580
      Podbijam. 2 dni z PT4 i taki zonk...

Znalazłeś już rozwiązanie?
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      Nie znalazłem. Wciąż szukam pomocy... sprawa pilna.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 891
      Cześć Grigo92,

Postgresql prawdopodobnie w ogóle nie jest uruchomiony.
      Sprawdź czy jak wejdziesz w Start->uruchom->services.msc
      to masz tam wśród usług PostgreSQL Database i czy jest ta usługa uruchomiona. Jak nie to spróbuj uruchomić (prawy przycisk myszy).
      Jeżeli dalej nie działa to wejdź do folderu c:\Program Files\PostgreSQL\x.x\data i usuń plik postmaster.pid i następnie spróbuj ponownie uruchomić usługę z services.msc

Jeżeli cały czas nic nie pomoże to daj znać co masz zainstalowane bo już się pogubiłem i sam nie wiem co tam masz a czego nie masz.

Pozdrawiam
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      Obecnie mam tylko PT4 zainstalowanego.

e/ Chciałem przy instalacji PT4, żeby mi z automatu założył nową bazę, ale on od razu wyrzuca te errory i nie ma opcji zainstalować bazy ani utworzyć nowej.
      Będzie to trzeba zrobić chyba ręcznie. A potem jakoś powiązać PT4 z tą bazą.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Ok to wejdź do Start->Programy->Akcesoria->wiesz poleceń (prawy + uruchom jako administrator jeżeli domyślnie nie masz uprawnień administratora) i wpisz net user postgres /delete
      jeżeli jeszcze tego nie robiłeś po odinstalowywaniu postgresql.

A potem wejdź tutaj i ściągnij wersję 9.0.10 dla Twojego systemu i zainstaluj ją podając hasło dbpass i na końcu odhaczając opcję Launch Stack Build.

Pozdrawiam
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      Wielkie dzięki, już utworzyłem nową bazę, teraz tylko zrobić restore backupa i można grać/pracować.

PS.
      wpisz net user postgres /delete
      Nie miałem pojęcia o wpisywaniu czegokolwiek w wiersz poleceń.

Pozdrawiam
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Napisane przez Grigo92
      Wielkie dzięki, już utworzyłem nową bazę, teraz tylko zrobić restore backupa i można grać/pracować.
      Jak masz backupa to pójdzie szybko, gorzej gdyby od zera trzeba było importować wszystkie ręce bo to byś mógł pograć dopiero jutro ;) .
      Cieszę się, że problem rozwiązany.

Pozdrawiam
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      na forum od: 28.12.2007 Posty: 270
      Witam, mam chyba podobny problem. Ostatnio używałem HM2 ale moja maszyna nie podołała i tracker rozpieprzył ją w pył. Odinstalowałem HM2 oraz baze postgresql.

Zainstalowałem PT3. Po uruchomieniu prosi mnie o podanie hasła podawałem różne: dbpass itp. Chodzi o to, że nie mam bazy na kompie a PT myśli, że jest. Wpisałem komendę w wierszu poleceń j.w. w poście, usunałem w regedit jakiś wpis co zawierał postgre, uruchomiłem ccleanera i usunąłem błędy rejestru, powywalałem foldery z nazwą postgre itp.

Dalej nic. Usuwam, instaluje PT, bazę, uruchamiam komputer ponownie. Właśnie, jak chcę zainstalować sama bazę wpisuje hasło i nic, a jak nie wpisuję to wyskakuje, że musze wpisać. Lipa.

Co robić?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Cześć kapajunior fixowcu :) ,

To zrób tak:
      1. Panel sterowania->Dodaj/Usuń programy i odinstaluj postgreSQL jeśli jakieś jest i psqlODBC jeśli takie coś znajdziesz.
      2. Zrób dla pewności jeszcze raz w wierszu poleceń net user postgres /delete
      3. Usuń folder PostgreSQL z Program Files jeśli jeszcze tam jest.
      4. Następnie wejdź na tę stronę i ściągnij wersję 8.4.14 i zainstaluj z hasłem dbpass i odhaczoną opcją Launch Stack Build.

Spróbuj odpalić PT3 i utworzyć bazę.

Jak ciągle nie działa to daj znać co wyskakuje.

Pozdrawiam
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      na forum od: 28.12.2007 Posty: 270
      Ruszyło, dzięki wielkie. :sdrink