[HM] reports muli

• socosoco
      socosoco
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 943
      siema

Gdy wybieram np poprzedni dzien w reports to zanim pojawia mi sie rece na dole musze poczekac ze 2min i pozniej jeszcze chwile jak chce zobaczyc tylko te zaznaczone, jak wybiore na ostanie 7k rak albo ostatnie 5 dni to moge i czekac 10min a HM pracuje i rece sie nie pokazuja. Wszystko zaczelo sie po formacie, zainstalowalem innego win7 (wczesniej mialem jakis light) teraz mam home premium. Moze to przez windowsa? Mam amd athlon x2 3000+, 2gb ramu. Postgres i HM mam na osobnej partycji, wersja postgres 8.4, HM1 tez najnowszy.

Ma ktos jakis pomysl jak to przyspieszyc? Tak sie zaczelo dziac praktycznie juz w pierwszym dniu po formacie
  • 4 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

trochę mało tego ramu masz.. Sam Windows 7 potrzebuje 1 GB (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa) pamięci RAM. Zostaje bardzo mało dla HoldemManagera. Tym bardziej jeśli masz dużą bazę danych.

Tutaj chyba bym szukał Twoich problemów..

Pozdrawiam
    • sniokers
      sniokers
      Brąz
      na forum od: 24.01.2012 Posty: 455
      Cześć,

sam miałem przez długi czas problem z HM2 (lubił się zawiesić, przymulic itd). Kupiłem nowy komputer z myślą o grze w pokera. W7+HM2 przy bazie rąk ~100k bez odpalonych stolików zżera mi niecałe 2GB RAM. Jak gram to zużycie jest w okolicach 3GB (im dłuższa sesja tym więcej zajmuje jednak przyrost jest mały). Dodatkowo HM2 jest tak napisany, że nie radzi sobie w sytuacjach gdy brakuje mu pamięci podręcznej.

Tak więc to co Salyk pisze potwierdzam swoim doświadczeniem. Więcej RAMu, mniej programów odpalonych w tle.

Pozdrawiam :)
    • socosoco
      socosoco
      Brąz
      na forum od: 12.09.2010 Posty: 943
      dzieki chlopaki

to kupuje ram, pozdro
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Napisane przez sniokers
      Cześć,

sam miałem przez długi czas problem z HM2 (lubił się zawiesić, przymulic itd). Kupiłem nowy komputer z myślą o grze w pokera. W7+HM2 przy bazie rąk ~100k bez odpalonych stolików zżera mi niecałe 2GB RAM. Jak gram to zużycie jest w okolicach 3GB (im dłuższa sesja tym więcej zajmuje jednak przyrost jest mały). Dodatkowo HM2 jest tak napisany, że nie radzi sobie w sytuacjach gdy brakuje mu pamięci podręcznej.

Tak więc to co Salyk pisze potwierdzam swoim doświadczeniem. Więcej RAMu, mniej programów odpalonych w tle.

Pozdrawiam :)
      W Twoim przypadku sniokers zużycie RAMu jest, rzekłbym, gigantyczne :D

Zajrzyj do 8 punktu w naszym FAQ:
      FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale

Spróbuj szczególnie tą drugą opcję wprowadzić w życie, wydaje mi się, że powinno pomóc :f_thumbsup: