Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Niszowe cashówki z Thorkiem

• Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 937
      W końcu otrzymałem ostatnią wpłatę, więc możemy rozpocząć railing. Niestety początek stakingu różowo nie wyglądał, ponieważ chyba ktoś z PokerStarsów załączył przycisk doomswitch przy moim nicku. Bardzo dużo przegranych sick spotów vs gutshot czy też tylko połowa puli zgarniana, bo przeciwnik łapał 3 outera.

Oczywiście takie rozdania w Omaszce się zdarzają, tylko problem w tym, że nie mogłem utrzymać większości monsterów, a to odbiło się na wykresie. Tutaj zresztą mam podobną perełkę z ostatniej sesji:

$2/$4 Limit Omaha Hi/Lo
      PokerStars
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG xhugoypacox (11.49) 6bb
      CO icur2d2 (63.01) 32bb
      BTN BIGtittitilt (143.83) 72bb
      SB Thorek (75) 38bb
      BB 944vanou944 (51.25) 26bb

Pre-Flop: (1.5 SB, 5 players) Thorek is SB A:club: 8:spade: A:heart: 2:club:
      xhugoypacox raises, icur2d2 3-bets, 1 fold, Thorek 4-bets, 1 fold, xhugoypacox calls, icur2d2 calls

Flop: 8:club: 7:club: K:club: (13.0 SB, 3 players)
      Thorek bets, xhugoypacox raises, icur2d2 calls, Thorek 3-bets, icur2d2 calls

Turn: J:diamond: (9.4 BB, 3 players, 1 all-in)
      Thorek bets, icur2d2 calls

River: J:heart: (11.4 BB, 3 players, 1 all-in)
      Thorek checks, icur2d2 bets, Thorek calls

Final Pot: 13.4 BB
      Thorek shows
      A:club: 8:spade: A:heart: 2:club:
      xhugoypacox shows
      J:club: A:spade: 6:diamond: 3:club:
      icur2d2 shows HI: a full house, Kings full of Jacks
      K:diamond: K:heart: 4:heart: Q:club:

icur2d2 wins 13.1 BB (net +8.1 BB)

Thorek lost 5.0 BB
      xhugoypacox lost 2.9 BB

Część rozdań wrzuciłem na angielskim forum do oceny, więc możecie zobaczyć, jak to mniej więcej wyglądało --> klik

W najgorszym momencie roll spadł do 1050 $, ale w końcu downswing się skończył i powoli zacząłem odrabiać straty.

Wykres Omaha8

Wykres 8-game i stud8

W tym momencie mamy 1476 $ po ponad 7000 rozegranych rękach.

Jak widać na wykresie swingi są mniejsze przy stołach 8-Game natomiast poziom przeciwników jest nieporównywalnie gorszy przy stołach Omahy. Dla porównania zazwyczaj przy stołach 8-Game mam jednego max 2 graczy oznaczonych jako słabych, natomiast w Omaszce często siedzę z 5 fishami, którzy potrafią 4-betować ręce, które nie nadają się nawet na open raise z early, dlatego mimo wszystko nie będę rezygnował z tych stolików, bo trzeba grać swoje, a wariancja w końcu powinna oddać :) .
  • 58 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      jak to wyglada po uwzglednieniu rb ?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Z rakebacku póki co mamy jakieś 80 $
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      dobre zycie :pokerface:
      odrabiaj
    • babel92
      babel92
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 16 172
      Napisane przez Thorek
      Część rozdań wrzuciłem na angielskim forum do oceny, więc możecie zobaczyć, jak to mniej więcej wyglądało --> klik
      profeska podejście :s_thumbsup:

grinduj dalej swoje, variance odda :)
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      update ?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Kolejna sesja przy stolikach FLO8 poszła bardzo kiepsko i nie mogłem nawet utrzymać tripsa vs runner runner gutshot. Ponownie większość przegranych rąk znajdziecie na forum oceny rozdań.

Troszkę lepiej idzie przy stolikach 8-game, ale i tutaj miałem przygodę w PLO przy puli ponad 100 $ trips vs gorszy trips łapiący 3 outera na riverze, a także strit z turna vs seta, który złapał karetę na riverze.

Roll 1200 $ + ok. 100 $ z rakebacku
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      jakis brm, schodzisz ze stawek ? odpuszczasz gry w ktorych grasz slabiej ?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      3/6 już nie gram odkąd spadliśmy poniżej 2k. Aktualnie w pewnym stopniu odpuściłem też stoliki FLO8 na jakiś czas skupiając się bardziej na 8-game, ale nie powiedziałbym, że FLO8 gram słabiej niż 8-game - po prostu wariancja dała mi tam mocno w kość, co zresztą potwierdzają oceny Ribbo na forum angielskim. Jeśli spadnę poniżej 1k $ to zejdę na stawki 1/2.
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      cool, gl
      rob czestsze updaty
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Ostatnio jedna krótka sesja przy stołach 8-game, na których jest strasznie niski traffic ostatnimi dniami. Niestety zakończyło się minusowo przez to rozdanie - BOOM

W związku z niskim rollem postanowiłem trochę zmniejszyć sumę przeznaczoną na turnieje i zamiast 2 weekly 8-game i 2 HORSE'ów zagram w tę sobotę:
      - Weekly 8-game
      - HORSE
      i dołożę do tego Saturday Omaha H/L z pulą 10k GTD (zazwyczaj koło 20k się zbiera)
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      to za co bedziesz kontynuowal stejka ? bo domyslam sie ze roll w okolicach 1k wlasnie ?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Ok rezygnuję z weekly 8-Game, który z tej paczki jest najdroższy i zagram tylko 2 pozostałe turnieje łącznie za 88 $.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      PLO8 - out middle set vs set asów
      HORSE - w stud h/l złapałem monster draw do nuts low draw i draw do high już na czwartym streecie i niestety na tym spocie poszła duża część stacka. Odpadłem w Razz z 7-high z 5th street vs runner runner runner 7-high
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Kolejne sesje na FLO8 zakończyły się kiepskim wynikiem. Mimo analizy rozdań z trenerem nie znaleźliśmy większych leaków, tylko po prostu mega bad run. Zresztą w 2 ostatnich sesja ilość crappy backdoorów, które dominowały moje ręce była przerażająca.

Przy stołach 8-game'a ostatnio maksymalna posucha i udało mi się zagrać tam raptem 3 sesje z niewielką ilością rozdań

W związku z niskim trafficiem na stołach 8-game i FLO8, postanowiłem na własny koszt pograć w końcówce listopada przy stołach PLO Hi/Lo, tak żebyśmy mieli wyrobioną platynę na listopad. W związku z pozytywnym wynikiem, postanowiłem dodać te rozdania do sesji, co nieco podniesie nasz bankroll, oczywiście jeśli nie macie nic przeciwko.

To daje nam już 17 000 rozdań, czyli volume zdecydowanie sporo większy, od tego, co zakładałem na początku, mimo że to październik miał być tym miesiącem, w którym nie będę mógł dużo grać.

W tym momencie mam 2 pytania do inwestorów. Co powiecie na propozycję, aby dokończyć stake'a przy stołach PLO8. Tutaj doświadczenie z FLO8 się przydaje z tą jednak różnicą, że w tym formacie mogę generować fold equity, dzięki czemu nie nadziewam się co chwila na runner runnery, no i gra się nieco innymi zakresami z większą ilością rąk Hi. Kolejny plus to większy traffic przy tych stołach.

Druga kwestia, czy zwiększamy liczbę rozdań i próbujemy wyciągnąć coś z tego stake'a, czy kończymy na umówionych 20 000 rozdań?
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      jaki roll ?

milo z Twojej strony ze wychodzisz z taka inicjatywa
      jestem za przedluzeniem stejka o dowolny okres
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      800 $ + 200 $ z rakebacku

sz3sz, a co sądzisz o grze przy stołach PLO Hi/Lo?
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      nie znam sie na tym, stakuje pierwszy (i ostatni - co nie ma zwiazku z Toba ani wynikiem, a z moim poirytowaniem spowodowanym brakiem kontroli gry stakera - innymi slowy nawet nie wiem czy spazzujesz czy badrunujesz, a sngowcow/mttowcow to przynajmniej zjebie i przywolam do porzadku :P ) raz gry ktorych zasad nie znam

graj w czym sie czujesz dobrze, tylko nie storb :)
    • sz3sz
      sz3sz
      Srebro
      alive n kickin ?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      W ostatnim tygodniu nie miałem możliwości zagrania żadnej sesji, aczkolwiek z volume i tak jesteśmy dużo do przodu, niż wcześniej zakładałem.