[HM] Wtsd I W$Sd

• Szpakuuu
      Szpakuuu
      Brąz
      na forum od: 03.01.2011 Posty: 104
      Czesc

korzystam z HM1 i mam prosbe czy ktos moze mi wyjasnic jak wykorzystywac
      statystyke WTSD i W$SD. i co sugeruje np: WTSD jak ktos ma 30% albo 15%
      to znaczy na jakiego gracza go kreuje. Bo nie wiem jakie wnioski moge wyciagac i z jakimi statami je laczyc
  • 11 odpowiedzi
    • d3ment0r
      d3ment0r
      Brąz
      na forum od: 15.08.2010 Posty: 6 131
      WTSD (went to showdown) informuje o tym, jak często gracz, kiedy uczestniczył w drugiej rundzie licytacji, uczestniczył w showdownie. W grze Texas Hold'em WTSD pokazuje, jaki procent rozdań z tych, w których widział flopa, gracz rozgrywa do końca, czyli do showdownu. Mierzy skłonność gracza do poddania się po obejrzeniu flopa. Im większa wartość tego wskaźnika, tym rzadziej gracz spasuje po flopie. oznacza to, że grając przeciwko graczowi z wysokim WTSD nie należy często blefować i zdecydowanie podbijać z dobrą kartą, żeby wygrać od niego jak najwięcej - przeklejone ze słownika.
    • RobertWLKP
      RobertWLKP
      Brąz
      na forum od: 13.02.2008 Posty: 185
      Ważna jest też statystyka W$SD która określa to ile gracz wygrywa doprowadzając swój układ na ręce do Showdownu . Jeśli statystyka W$SD jest większa od statystyki WTSD to znaczy że gracz wygrywa sporo doprowadzając do pokazania kart.
      W związku z powyższym niskie WTSD + wysokie W$SD oznacza że trzeba uważać na takiego gracz który może mieć sporo różnych silnych układów bijących nasz układ, ewentualnie gracza który dobrze blefuje.
    • Szpakuuu
      Szpakuuu
      Brąz
      dzieki za wyjasnienie

ale mam jeszcze pytanie ile to jest maly WTSD a ile duzy
      czy 30 to duzo
    • pixcomgaming
      pixcomgaming
      Brąz
      na forum od: 03.08.2012 Posty: 105
      WTSD 25 - 30 to przewaznie silne uklady, napewno nie jakis gosc latwo oddajacy kase.
    • repoorTer
      repoorTer
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 2 856
      zeby okreslic czy duzo czy malo trzeba popatrzec na vpip.
      jesli gosc gra vpip 50 a ma wts 20 to znaczy ze dochodzi ze srednio dobrym rangem.
      nezeli gosx ma vpip 10 i 20 wts to tylko sety w gore pokaze na sd .
      usredniajac
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      na forum od: 20.04.2011 Posty: 2 697
      Witam,

Dokładnie tak jak napisał trooperos. Na WTSD trzeba patrzyć przez pryzmat range jakim gra villain. Kolejnym czynnikiem wpływającym na WTSD jest również agresja.

Pozdrawiam
    • Szpakuuu
      Szpakuuu
      Brąz
      czyli po garczu majacym np: vipip 23 wtsd 30
      mozna sie spodziewac raczej dobrej reki na koniec

jaki ma wplyw agresja na wtsd?
      jak ktos jest agro i mniej dochodzi do konca to wtsd jest mniejsze??
    • repoorTer
      repoorTer
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 2 856
      szulerowi chodzilo chyba o to , ze jezeli ktos jest agresywny to rzadko dochodzi do sd bo duzo blefuje(niski wts) ,a jezeli juz dochodzi to z mocna karta(wysokie w$sd)
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      na forum od: 20.04.2011 Posty: 2 697
      @trooperos
      Dokładnie o to mi chodzi.

@Szpakuuu
      Szpakuuu 30WTSD przy VPiP 23 według mnie (autorytetem nie jestem w tym temacie oczywiście, o to trzeba by pytać trenerów bądź dobrych graczy) oznaczałoby raczej gracza, który zarazem jeszcze lubi sobie dość często bluff catchować ze średnimi made hand, oczywiście w granicach rozsądku. Z tego co obserwuje to średni regowie na mikro mają koło 24-28.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 543
      Witam,

Jeśli chodzi o analizę statystyk warto obejrzeć film Barrona: Zaawansowana analiza gry w programie Hold'em Manager. W połowie filmu omówione są takie staty takie jak WTSD W$SD i W$WSF. Warto jednak obejrzeć cały film, a także jego drugą część.

Pozdrawiam.
    • Szpakuuu
      Szpakuuu
      Brąz
      dzieki za wyjasnienie.

filmik na pewno zobacze :f_thumbsup: