Challenge NL4---->NL50 + 16h/tydz.

• Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      na forum od: 02.01.2010 Posty: 862
      Przede wszystkim skąd taki challenge? Skoro mam bankroll i skill na granie NL50 to schodzenie niżej wydaje się stratą czasu, a już na pewno schodzenie na NL4. Powodem jest to, że ostatnio przez dłuższy okres czasu kisze się na jednym limicie zamiast iść w góre.
      Według mnie zbyt przywiązałem się do mojego bezpiecznego bankrolla i szkoda mi go trwonić na wyższych limitach, których nie znam. Wpływa to też negatywnie na ilość mojej gry, gdyż nie mam postawionego celu, po prostu kilkam sobie kolorowe guziki żeby uciułać jakieś playmoney. Przestałem traktować mój bankroll jako narzędzie!

Założeń tego challengu jest kilka:
      1) Grać 24h/ tydzień tj. 4h dziennie + wolna niedziela.
      Oczywiście czasami z różnych powodów nie będę mógł zrealizować normy godzinowej -
      obowiązki, zlecenia, weekendowe wypady, wtedy nadrabiam w inny dzień.

2) Idę w góre od NL4 trzymając się zasady 20BI na dany limit, zaczynając od 100$. Przy 200$ wchodzę na NL10.
      Jeżeli na danym limicie zdarzy mi się downswing i skróce się do 10BI schodzę limit niżej. Rakeback wliczam do bankrolla.

Challenge rozpocząłem wraz z 1 października, jednak z postem postanowiłem poczekac do zakończenia NL4, żeby oszczędzić wam najnudniejszej części - poniżej wykres:

Miałem chwile zwątpienia pomiędzy rozdaniami 10-25k. SD leciało poziomo, nonSD w dół - masakra co się działo przy stołach, gdyby nie poziom graczy pewnie skończyłoby się ostrym downswingiem. Czas więc obalić mit, że DS nie jest możliwy na NL4 :D
      Podsumowując przejście NL4 zajęcło mi 49h41min., rozegrałem 29k handów.
      Statystyki: VPIP 21.9, PFR 17.4, 3Bet 4.2, Agg 3.78, Agg% 33.1
      Teraz czas na NL10
  • 19 odpowiedzi
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Nie sądziłem, że to NL10 będzie pierwszym limitem, który mnie zatrzyma :D Paskudne starcia na SD + niesprzyjające EV i trzeba wracać na NL4
      hands: 7k VPIP 20.5 PFR 16.0 3Bet 4.9 Agg 3.21 Agg% 31.2

Sporo niekontrolowanej agresji na NL10, przeglądając rozdania muszę stwierdzić że czasami wdawałem się w zbyt marginalne spoty nie mając pewnego info o przeciwniku. Większość rozdań na których popłynąłem to stackoffy preflop, które wyjątkowo nie szły po mojej myśli.

Niestety ze względu na pracę jestem zmuszony zmniejszyć volumen, z 24h/tydz. zmniejszam do 16h/tydz. co i tak może okazać się ciężkie do osiągnięcia, no ale postaram się zachować odpowiedni rytm: dni powszednie 2h/dzień, weekend 4h/dzień.
      Ehhh pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno nie musiałem oddzielac dni powszednich od weekendu :ayfkm: , a teraz musze wstawać o 7.00 :facepalm:
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      na forum od: 13.07.2010 Posty: 2 253
      Ehhh pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno nie musiałem oddzielac dni powszednich od weekendu , a teraz musze wstawać o 7.00
      a ja o 5 :fuckyeah
    • rotie21
      rotie21
      Brąz
      na forum od: 17.11.2009 Posty: 280
      regulars nl50 nie radzi sobie na mikro - to jak ja mam dać radę :D

będę obserwował poczynania, może się czegoś nauczę
    • lukaszchm
      lukaszchm
      Brąz
      na forum od: 10.03.2011 Posty: 642
      Ciekawy challange.
      Będę zaglądał i trzymał kciuki żeby udało Ci się utrzymać rytm 16h/w.
      Pozdrawiam!
    • kubbar
      kubbar
      Brąz
      na forum od: 07.05.2012 Posty: 68
      . ino nie zbastuj;)
    • walesa
      walesa
      Brąz
      na forum od: 16.02.2010 Posty: 46
      Można wiedzieć z jakim winratem skończyłeś NL4?
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Tak jak napisałem ostatanio wróciłem na NL4, żeby odbudować bankroll. Na szczęście tym razem nie musiałem rozgrywać jakiejś niebotycznej ilości rozdań. Łącznie rozegrałem już na NL4 41k rozdań, mam nadzieje że nie będę musiał rozgrywać ich więcej, chociaż jak wiadomo historie lubią się powtarzać :ayfkm:

Statystyki: VPIP: 21.3 PFR: 17.0 3Bet 4.0 Agg 3.44 Agg% 31.8
      Ktoś tam pytał o mój winrate na NL4 - 7.01 bb/100
      Na co warto zwrócić uwagę (dot. to zwłaszcza osób grających na tym limicie), a co zostało uwidocznione na tym wykresie to to, że poker to gra dużej wariacji. 40k rozdań to żadna próbka, nie jest ona w stanie oddać realnego, nawet przybliżonego winrateu gracza. Przez ponad 20k byłem break-even, by później przez kolejne 20k rozdań wykręcić winrate rzędu 15bb/100. Nie mówiąc już o tym, że NL4 jest najłatwiejszym limitem, na którym wariacja powinna być dla nas stosunkowo łagodna.

Jeżeli chodzi o czas poświęcony grze to na NL4 były to 74h, na NL10 12h, łącznie 86h. Jestem zadowolony, bo póki co prawie wzorcowo wywiązałem się z mojego planu godzinowego tj. 3 tyg. x 24h + 1 tyg "roboczy" x 16h = 88h.
      Niestety nie wiem czy w dalszym ciągu podołam założeniom 16h na tydz., obawiam się, że będę zmuszony zejść do 14h :(
      Jeszcze tylko 3 lata i będę mieć większa swobodę gospodarowania czasem - żadnych pracodawców! Cóż trzeba mieć jakiś fach w ręku jeżeli nie gra się przynajmniej NL100.

Niedługo wpis ze zmaganiami na NL10, wish me luck :s_biggrin:
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Witam ponownie, czas szybko leci, szczególnie jeżeli spędza się 40h tyg. pracując na etacie.
      Udało mi się wygospodarować w tym miesiącu 26h. Trochę mało zważywszy, że zgodnie z założeniami powinno być prawie 2 razy więcej. Niestety jeden weekend mi wypadł ze względu na przyjazd rodziny, a w niektóre dni w tyg. byłem tak padnięty, że jakakolwiek gra nie miała sensu.
      Pozostaje tylko mieć nadzieje, że kolejne dni będą lepsze.

Jeżeli chodzi o samą gre to trzymam się kurczowo NL10, chociaż wariacja stara się mnie z niego za wszelką cene wyrzucić. Mindset'owo nie mam jednak z tym problemu mam precycyjnie nakreślony plan wędrówki po limitach, który realizuję. Poniżej lifetime wykres z NL10, uwzględniający również downswing do 8k rozdania, czyli momentu kiedy schodziłem na NL4 się odbudować. Aktualnie ide BE, wolumen niestety nie poraża.

Cheers! :fdrink mam nadzieje niedługo wrzucać wykresy z NL20
    • LICHYMAX
      LICHYMAX
      Brąz
      na forum od: 01.06.2009 Posty: 418
      kropa.

Żadna hańba zasuwać 40h na etacie :D
      Ale jak sie nie niszczy nl100 to co zrobić.
      Powodzenia w challangu.

Pozdro
    • maaryoush
      maaryoush
      Brąz
      na forum od: 02.02.2010 Posty: 348
      .
      gl
    • UnlimitedLimits92
      UnlimitedLimits92
      Brąz
      na forum od: 24.10.2012 Posty: 302
      jakiś update??
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Wracamy po przerwie!

najpierw uzupełnie wątek o lifetime wykres z NL10 na ongame

no coż ... w końcu się odbije

Zacznijmy od dobrych wieści, w związku z którymi mogę wznowić challenge.
      Przeszedłem na 3/5 etatu, mam więc teraz to czego brakowało mi w ostatnich miesiącach - bezcenny czas. Takie rozwiązanie, które polecam niesie ze sobą jeszcze kilka istotnych korzyści:
      1) mam stabilne zaplecze finansowe, które pozwala mi na grę niezorientowaną na wynik
      2) dywersyfikacja - zdobywam pozapokerowe doświadczenie zawodowe, zachowując ciągłość rozwoju zawodowego.
      3) spokojniejszy sen, mniej stresu

W międzyczasie pogrywałem też chwile na rushu, z tęsknoty za pokerem.
      Na tamten czas, gdy nie wiedziałem kiedy będzie trzeba wstać od stolika, idealne rozwiązanie.

Niemniej, teraz wracam do normalnych stolików. Aktualnie z ongame przeniosłem się na pokerroom bossmedi, ciągle NL10 z niewielką modyfikacją
      $ ---> €
      Challenge wznawiam w miejsu, w którym skończyłem. Do NL25 już niedużo brakuje, mam więc nadzieję zrobić w lutym jakiś przyzwoity volume i uzbierać te docelowe 20BI.

To chyba będzie na tyle, do zobaczenia przy stolikach!

Edit: bym zapomniał, planuję grać 20h/tydz. i obym nie musiał modyfikować tych założeń
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Nie ma to jak dostać lekcje pokory po powrocie do regularnej gry po kilku miesiącach.
      Nowy pokerroom, żadnego "czucia" kart przy stole, przeciętna gra i do tego niezbyt dobry run i efekt mógł być tylko jeden. :f_eek:
      Nie jest to jednak nic czego się już nie uświadczyło wcześniej, czysta fizyka - co spada w dół musi się w końcu odbić :)

Jeżeli chodzi o ilość gry, to kończy się drugi tydzień a ja mam na liczniku 25h, więc nie sądzę abym przy obecnym trybie życia był w stanie wyrobić 20h/tydz. stąd obniżam poprzeczkę do 16h/tydz. Gdyby nie konieczność pogodzenia pracy i praktyk może wyglądałoby to inaczej. Może uda się po zakończeniu praktyk nieco podkręcić obroty.

Przy wsparciu ze strony rakeback'u mam nadzieje że uda się w marcu wejść na NL25

Trzymajcie kciuki!
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      chcesz coachingu to wal ;)
    • yoovan
      yoovan
      Srebro
      na forum od: 09.11.2009 Posty: 2 195
      "Skoro mam bankroll i skill na granie NL50 to schodzenie niżej wydaje się stratą czasu" heh, a były na forum teorie że nl4, nl10 są najtrudniejsze.
      Będę śledził. GL.
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Czasem jak nie ma trafficu na Bossie lub przy stołach brakuje fishów lubie sobie odpalić zooma.
      Dzisiejszy wynik na zoomie NL10 przerósł jednak moje najśmielsze oczekiwania.
      To pewnie dzięki coachingowi z siweq86 :D

A tutaj jedno z rozdań, przy którym poszedł timebank, żeby nie było że same wykresy

Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $13.12 - VPIP: 18, PFR: 11, 3B: 4, AF: 1,3, Hands: 56
      SB: $13.19 - VPIP: 9, PFR: 8, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 76
      BB: $44.17 - VPIP: 23, PFR: 15, 3B: 4, AF: 0,6, Hands: 60
      UTG: $5.00 - VPIP: 21, PFR: 21, 3B: 7, AF: 0,0, Hands: 39
      MP: $10.25 - VPIP: 17, PFR: 12, 3B: 15, AF: 2,0, Hands: 60
      Hero (CO): $29.42 - VPIP: 25, PFR: 20, 3B: 4, AF: 3,0, Hands: 3664

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with A :heart: K :spade:
      2 folds, Hero raises to $0.30, BTN calls $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.95) A :club: 4 :spade: K :club: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.65, BTN calls $0.65, BB calls $0.65

Turn: ($2.90) Q :spade: (3 players)
      BB checks, Hero bets $1.95, BTN raises to $5.30, BB folds, Hero?
    • blewap
      blewap
      Brąz
      na forum od: 16.06.2011 Posty: 437
      Cześć,

Wysłałem Ci zaproszenie na priv bo mam sprawę.
      W wątku: Subskrypcja rąk nl10-600 SH+FR+HU pisałeś, że można z Tobą "podyskutować na temat bazy rąk na P*".
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Czas podsumować luty, jeżeli chodzi o ilość gry to HM wskazuje 38h.
      Grę w lutym rozpocząłem 10 lutego, więc minimalnie nie zmieściłem się w 16h/tydz. :(
      Z bossy uciekam, traffic tam całkowicie padł, chciałem iść na party,
      ale po bezprecedensowym podziale graczy ... (tutaj cytat, bo sam bym tego lepiej nie ujął):

"Ale jednego trzeba im pogratulować. Myślałem że po wprowadzeniu Essence te debile z bwina nie dadzą rady wymyślić czegoś bardziej popieprzonego. Myliłem się :facepalm: Serio wszystko wszystkim ale to idzie za daleko i skończy sie tylko źle dla Party/bwina.... "
      franeczek
      :nh

Wszystkie znaki karzą zatem kontynuować zmagania na PokerStars, którego do tej pory starałem się unikać.
      Póki co trzaskam zooma, 20 BI na NL25 już uzbierane, zatem zgodnie z planem od jutra NL25 i przy spadku do 10 BI wracamy na NL10.
      Mam nadzieje, że run się utrzyma :)

Statystyk nawet nie wrzucam, bo po 10k rozdań z bossy i 10k rozdań z zooma nic z nich nie wynika, a łączenie statystyk z zooma ze statystykami z normalnych stolików nie ma najmniejszego sensu.
    • Niesiol
      Niesiol
      Brąz
      Za nami kolejny miesiąc, gram dalej NL25 zoom na P*. Mam nadzieję, że niedługo uda się wskoczyć na NL50.
      Pomimo natłoku obowiązków staram się pracować nad grą i wyrabiać chociaż ten symboliczny wolumen - 12k rozdań, 13h przy stołach :ayfkm:
      Statystyki (dot. NL25): VPIP 20,5, PFR 17,1 3Bet 5,22 (nad tym pracuje) Agg 3,3 Agg% 33,6
      Lifetime wykres z NL25 zoom