HM vs HM2

• Dreadman7
      Dreadman7
      Brąz
      na forum od: 31.08.2010 Posty: 1 646
      Hej,
      po trwających jeszcze zmaganiach z kampanią wrześniową oraz formatem mojej maszyny powoli wracam znów do stolików.

Zainstalowałem już powoli softy i zastanawiam się czy warto już przenieść się z HM --> HM2. Mam obie licencje, więc kwestia $$ tutaj nie jest istotna. Jedyne czego nie jestem pewien, to czy HM2 już w końcu jest na tyle poprawiony, że będę z niego bardziej zadowolony od jego poprzedniej wersji. Słyszałem, że jest on mocno pamięcio-żerny. Mam tylko 1GB RAMu, więc nie wiem czy wszystko będzie już kozacko śmigać (wcześniej jak grałem na ZOOM'ie z HM2, to w sumie jak już się stoliki odpaliły, to dawałem radę grać, ale potrzebowałem na to więcej czasu niż zwykle).
      I nie jestem pewien, ale HM jest też zaktualizowany pod grę na ZOOM Poker?
  • 5 odpowiedzi
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Witam,

1 GB ramu to niestety bardzo mało:

http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/862/What+are+the+minimum+PC+specs+needed+in+order+to+run+Holdem+Manager+2%3F+

Minimum System Requirements:

CPU: 1.0 GHZ
      RAM: 2+ GB is Recommended
      Video: 1024x768 Resolution is Recommended
      Operating System: Windows XP or Newer with all Service Packs Installed
      Microsoft .NET Framework: 4.x or Newer

Note: Having a fast hard drive helps Holdem Manager's performance drastically. We suggest using a 7200RPM hard drive or faster.

Jeśli nie planujesz rozbudowy komputera, to radziłbym zostać przy jedynce. Support ciągle działa i wydaje update'y, najlepiej ich szukać na tym forum:

Holdem Manager 1.0 Releases

Wiadomo jednak, że w przyszłości (nie jestem pewien teraz daty) przestaną update'ować HM1 i po aktualizacji oprogramowania na przykładowym PokerStars mogą być problemy (szczególnie w momencie aktualizacji zapisu hand history - wtedy może już zupełnie nie działać). Kiedyś w końcu trzeba będzie się przenieść, ale jeśli nie planujesz modernizacji komputera, to jeszcze nie musisz :)

Pozdrawiam
    • maklakiewicz
      maklakiewicz
      Srebro
      na forum od: 20.03.2008 Posty: 1 428
      True. Jak sprawdzałem to HM2 potrafi sam zeżreć czasem ponad 1GB pamięci.
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Zależnie od liczby stołów, softów i innych programów, aczkolwiek bez 4gb bym nie podchodził do HM2, jeśli liczysz na płynne korzystanie ;)
    • Dreadman7
      Dreadman7
      Brąz
      na forum od: 31.08.2010 Posty: 1 646
      A czy HM wydał już update, żeby można było na nim grać na ZOOM Poker?

I jak sądzicie, czy po wyjściu FTP dodadzą kolejny update, żeby znów można było śmigać na Rushu??
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Wydało update, HM1 działa na Zoomie :) Prawdopodobnie też wydadzą update na Rush, ale tego nie jestem pewien. Raczej logika nakazuje taki krok. Chyba że nic się nie zmieni w nowym FTP i będzie od razu działać.

Pozdrawiam