[HM] Przeniesienie bazy na inna partycje

• jubi89
      jubi89
      Platyna
      na forum od: 10.12.2009 Posty: 627
      Witam,

Przy instalowaniu HM na nowym kompie postanowiłem zainstalować wszystko na osobnym dysku.
      Zaimportowałem bazę, zacząłem grać, ale dzisiaj zorientowałem się, że pomimo instalacji HM na E: to postresql zainstalowało mi domyślnie na C: oraz folder HMArchiwe znajduje się na dysku C:

Jako, że nie chcę zawalać dysku systemowego chciałbym przenieść to wszystko na E: ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać tak żeby wszystko działało jak należy oraz, żeby w przyszłości rozdania zapisywało już automatycznie na E:

Mam windows 7

Dzięki za odpowiedzi
  • 4 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

w kwestii postgreSQLa powinno zadowolić Cię przeniesienie folderu data. Zawiera on bazę danych, logi itp. Tak więc na C zostanie tylko sama aplikacja, co nie powinno przeszkadzać.
      Poradnik w poniższym linku.
      http://wiki.postgresql.org/wiki/Change_the_default_PGDATA_directory_on_Windows
      Nie jest to zbyt skomplikowane, powinieneś sobie poradzić.

Jeśli chodzi o HMArchive, to folder, do którego przenoszona jest HH po zaimportowaniu ustawia się w samym HM.

Pozdrawiam.
    • musashi87
      musashi87
      Brąz
      na forum od: 14.03.2008 Posty: 11 847
      Mogę tylko dodać, że Postgresql nie przewiduje instalacji na dysku innym niż dysk C jedynie tak jak podpowiada dragoste folder DATA (z bazą danych) można przenieść na inną partycję. Polecam tutaj stworzyć partycję dedykowaną tylko dla Bazdy danych. Znacznie przyśpiesza to korzystanie z HMa czy PT w przypadku dysków 5300 obr. Warto pamio pamiętać też o okresowej defragmentacji tej partycji.

pozdrawiam
      Marcin
    • CainBlleetharn
      CainBlleetharn
      Brąz
      na forum od: 20.06.2011 Posty: 466
      Ja mam psg na innej partycji, tyle że instalowałem go sam a nie via PT\HEM.
    • jubi89
      jubi89
      Platyna
      na forum od: 10.12.2009 Posty: 627
      Step 3: Move the data folder to a new the location

Move your current PGDATA directory to the directory you just specified in Step 2. Please note that you should do this as Administrator on server machines. You should also check user permissions in the new directory to ensure the username under which your PostgreSQL instance runs has permissions to do so in the new directory, otherwise PostgreSQL will not start.

Może mi ktoś przetłumaczyć to na polski, ale tak żeby laik to zrozumiał ?

Edit: Dałem sobie jakoś radę. Dzięki wszystkim za odpowiedzi