[HM] zmniejszenie bazy

• kustra
      kustra
      Brąz
      na forum od: 09.07.2009 Posty: 3 711
      Witam

Da się w jakiś sposób zmniejszyć bazę danych? Kupiłem wczoraj 5mln rąk, importowały mi się przez całą noc. Rano gdy sprawdziłem miejsce na dysku, to z wolnego 25gb, zostało 0.
      Niestety bazę mam na mniejszej partycji, na której zajęcie 70gb przez hh story jest dość uporczywe X(
      Da radę coś z tym zrobić, poza przeniesieniem na inną partycję?
  • 3 odpowiedzi
    • MrLichu
      MrLichu
      Brąz
      na forum od: 05.12.2009 Posty: 387
      Nie wiem czy jest opcja zmniejszenie bazy danych.
      Dlatego proponuje plan B, czyli ogarniecie programu Easus Partition Master Home Edition. Jest to program ktorym mozesz zmienic wielkosc partycji bez formatowania dysku, wiec w razie co mozesz zabrac z innej partycji i powiekszyc ta na ktorej masz baze :f_biggrin:
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

Sprawdź ile zajmuje folder z logami PostgreSQL. (folder instalacji/data/pg_log). Jego zawartość można usunąć.

Zwracam uwagę, że tylko z tego folderu można cokolwiek usuwać. Tak, żeby Ci nie przyszło do głowy na przykład czyścić pg_clog albo pg_xlog. To nie są logi, które można ot tak usunąć. ;)

Jeśli ten folder nie zajmuje dużo, to już raczej nic nie zrobisz. Baza musi swoje zajmować.

Pozdrawiam.
    • kustra
      kustra
      Brąz
      na forum od: 09.07.2009 Posty: 3 711
      Hmm, no nie waży to zbyt wiele, bo jedynie 503kb :p
      Czy opcja vacuum/analyze/reindex z pgAdminIII są w stanie uwolnić trochę miejsca? W jaki sposób jestem w stanie usunąć starsze ręce niż np. 2 miesiące? Z poziomu HM1?

edit.

ogarnąlem, opcja purge hand z poziomu hm :)