Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[SH] NL10 19k

• 8 odpowiedzi
    • bl4dy84
      bl4dy84
      Brąz
      na forum od: 04.02.2011 Posty: 1 219
      To co sam widzę do poprawy:
      1. R1st - zmniejszyć na EP i MP
      2. Call Open - zmniejszyć o off suit broadway'e
      3. Limp - zmniejszyć
      4. Fold cbet to raise - zmniejszyć
      5. Fold to donk bet - zmniejszyć

Muszę przefiltrować grę na blindach, gdyż tam najwięcej bb palę.

EDIT:

Gdy daję VPIP = false (na SB lub BB), wtedy mam -50bb/100.
      Przy VPIP = true, mam jakiś tam plus.

Rozumiem, że musze częście bronić blindów - zarówno call jak i 3b?
      Jak odfiltrować ręce w HM1, w których to ja robiłem steal?
    • pomurz
      pomurz
      Brąz
      na forum od: 26.02.2010 Posty: 1 992
      Zaznaczyć Twoje pozycje jako CO, BU i SB i dodać raise 1st?
      A przy okazji wychwyciłem za duży steal z SB. Powinien być porównywalny do CO ale nie pamiętam już jak było optymalnie ;) otwierając na SB zawsze będziesz bez pozycji a na CO dosyć często powinieneś mieć pozycję więc na logikę biorąc już widać że powinno się chcieć grać z pozycja niż bez.
    • Lookbehind
      Lookbehind
      Brąz
      na forum od: 18.04.2009 Posty: 989
      Na Ep otwierałbym 12-13% tj A9s+ A2-A5s Ato+ KQs 22+ do tego czasem 78s, 98s tjs qjs, kierując się statami blindow i tym jak deep jesteśmy i czy na blidach siedzi jakis donator

Na mp 15% nie powinno sprawiać kłopotów sam tu 17-18 otwieram.

Jak dla mnie to mało 3betujesz ip zwłaszcza z bu chociaz moze wina braku próbki na oponentów.

To co mi się jeszcze rzuca w oczy to większy steal na sb niż bu. Nie wiem jak grasz w takich spotach, ale na nlt masa ludzi lubi sobie callnąć w sytuacji sb vs bb i na dwa barrelle nawet drugiej parki nie odpuści a po twoim cbet flop i turn widzę, że na river już raczej nie uderzasz. Prawda jest taka, że otwierający na sb w oczach bb dostaje mało kredytu na rękę. A ty grając np dwa barrelle z air i ch/fold river dajesz się świetnie floatować/bluffcatchować, gdy pula w dwuosobowej jest zwykle mała.

Także na sb otwierałbym z ~35%
    • bl4dy84
      bl4dy84
      Brąz
      Napisane przez pomurz
      Zaznaczyć Twoje pozycje jako CO, BU i SB i dodać raise 1st?
      A przy okazji wychwyciłem za duży steal z SB. Powinien być porównywalny do CO ale nie pamiętam już jak było optymalnie ;) otwierając na SB zawsze będziesz bez pozycji a na CO dosyć często powinieneś mieć pozycję więc na logikę biorąc już widać że powinno się chcieć grać z pozycja niż bez.
      Właśnie nie ma takiej akcji jak R1st w filtrach.

Dałem: PFR = True, Did 3bet = False, Position = SB

Około 500 rąk i 76bb/100, więc steal z SB pomimo, że duży jest dochodowy jak na razie.
    • bl4dy84
      bl4dy84
      Brąz
      Napisane przez Lookbehind
      Na Ep otwierałbym 12-13% tj A9s+ A2-A5s Ato+ KQs 22+ do tego czasem 78s, 98s tjs qjs, kierując się statami blindow i tym jak deep jesteśmy i czy na blidach siedzi jakis donator
      Hmmm, ja bym się skłaniał ku takiemu range'owi: ATs+, AJo+, KQs, 22+ (66+).

Szczerze mówiąc nigdy nie grałem A2-A5s z UTG - nie wiem na ile komfortowo to się rozgrywa.

Odnośnie stealu z SB to w poprzednim poście napisałem.

Jeżeli chodzi o float, to ledwie kilku graczy to ogarnia (świadomie). Wiem, że na R jestem szczery do bólu :D .
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 147
      Siemanko.

Najpierw zacytuje:

To co sam widzę do poprawy:
      1. R1st - zmniejszyć na EP i MP
      2. Call Open - zmniejszyć o off suit broadway'e
      3. Limp - zmniejszyć
      4. Fold cbet to raise - zmniejszyć
      5. Fold to donk bet - zmniejszyć
      Ad 1.

Nie do konca. Twoj range nie jest zly, czy szeroki itd. Mozesz grac taki jaki grasz, o ile przeklada sie on na profit.

Ad 2.

Fakt, masz dosc spory. Polecam filtry i konkretne rece. Call Open to nie tylko sam "call open", ale tez to jak grasz vs CB, jak dobrze blefujesz, jak dobrze czytasz range przeciwnikow, oraz w konsekwencji jak dobrze ( badz zle ) calldownujesz.

Ad 3.

Yup. najlepiej to wyelminowac, a przynajmniej maxymalnie ograniczyc.

Ad 4.

Na NL10? Nie sadze.

Ad 5.

Why? 38% to jest i tak stosunkowo malo. Inna sprawa ze Twoja obrona = glownie call, a malo raiseujesz vs donkbet.

Jesli chodzi o PF, to zwroc tez uwage na:

- stosunkowo niski 3bet

- niski 4bet range.

- Fold vs 3bet masz spory, ale to wg mnie nie jest problem.

- Gra z blindow? Pomysl o tym w ten sposob -> Jesli Twoja gra z blindow powoduje, ze tracisz mniej, niz foldujac 10% czasu, to juz jest spoko. Mozna pracowac nad tym, aby bylo jeszcze lepiej, ale jesli to obnizyles, to jest OK.

- Steal z SB nie jest za duzy. Sa gracze, na ktorych nie mozesz duzo stealowac, ale znakomita wiekszosc folduje ponad 70% vs steal, co powoduje ze masz profitowy steal z ATC.

postflop:

- nie wiem jakie masz tendencje na roomie, oraz nie wiem jakie spory cbetujesz, a jakich nie, ale pomyslalbym nad tym, aby cbetowac chyba troche wiecej. 60% spoko wyglada, ale jednak gras zna limicie gdzie FEq plynace z prostych zagran jest po prostu duze.

- cbet na river masz kosmicznie niski

- znow nie wiem jak dobrze dobierasz spoty do grania vs miss CB, ale generlanie zazwyczaj betuj albo for value, albo z air, natomiast ssrednie made raczej pot controluj

- nie przejmuj sie zbyt srednia/niska agresja, niskim WWSF itd. bo to zazwyczaj jest zupelna norma na tych stawkach. Jesli dobrze valuebetujesz, unikasz trudnych spotow itd. to powinno byc calkiem OK.

- no i wracajac do callopen, patrzac przez fold vs CB, przegladnij sobie jak grasz w takich potach, bo tutaj mozna duzo zarabiac, ale rownie duzo tracic.
    • Majcha
      Majcha
      Brąz
      na forum od: 17.07.2008 Posty: 72
      Jak dla mnie masz za mały c-bet jak na Zooma.Pewnie na początku c-betowałeś za dużo i dostawałeś calle albo źle dobierałeś sizingi.Ludzie na Zoomie nadal za dużo foldują ,tylko jak widzą jakiegoś gay c-beta za 1/2 czy 40% potrafią ci zrobić calldown z A-high.U mnie c bet jest sporo wyższy a wartośc success jest na poziomie 47.Niby masz WTSD na poziome 25 ale trochę za szeroko callujesz Turn a dużo za szeroko River.Naprawdę jest nie wielu vallinów którzy sprzedadzą ci 3 strzałki jak mają średnio czy Air.70% ma c-bet flop 80 c-bet T 30.
    • bl4dy84
      bl4dy84
      Brąz
      Gram normalne stoliki - zoom to zuo ;) .
      Rzeczywiście mam bardzo niski fold to cbet - szczególnie na T i R :D . Trochę za luźno bluff catchuje.