[PT3] Pokazywanie pozycji, pot oddsów i HUD na Zoomie

• danny9393
      danny9393
      Brąz
      na forum od: 12.07.2011 Posty: 81
      Witam,

Czy jest jakiś sposób aby Poker Tracker wyświetlał HUDA na Zoomie na PokerStars? Posiadam wersję 3.12.1

Drugi problem dotyczy wyświetlania pozycji. Wiem że dla zdecydowanej większości graczy to nie jest problem żeby intuicyjnie niemalże określić swoją pozycję na stole albo przeciwników, ale jak gram na kilku stołach gdzie nie wszystkie są zapełnione, tracę czas na określenie swojej pozycji i mojego przeciwnika. Czy jest jakiś sposób aby np w HUDZIE obok ilości próbek na przeciwnika wyswietlala sie jego pozycja (w formacie np UTG-1, EP-2 CO, itd). A może istnieje jakaś nakładka na Pokerstars która to umożliwia? Podobny problem mam z pot oddsami, może zamiast to liczyć ręcznie, istnieje jakiś program/nakładka/opcja w Poker Trackerze, która wyświetlała by pot oddsy "na żywo" od razu po zlożeniu zakladu przez przeciwnika?

Z góry dzięki za pomoc ;)
  • 16 odpowiedzi
    • bartek3112
      bartek3112
      Brąz
      na forum od: 08.06.2011 Posty: 91
      ad1
      w conf P* w PT3 odnacz enable zoom HUD
      wlacz PT3
      zaloguj sie na P*
      wlacz import rak
      odal stoly

ad2
      w PT3 tego nie ma, nakladek nie znam....nie przejmuj sie, po kilkudziesieciu tys rak to bedzie automat
    • danny9393
      danny9393
      Brąz
      http://screenshooter.net/1309023/dmnoxpe

Albo jestem ślepy albo nie widzę opcji enable zoom HUD... Może patrzę w złe okienka, albo 3.12.1 nie obsługuje w ogóle huda na Zoomie?

Aha - mam triala PT, może to jest przyczyną braku opcji Enable Zoom HUD?
    • bartek3112
      bartek3112
      Brąz
      na forum od: 08.06.2011 Posty: 91
      racja, nie obsluguje
      zrob aktualke
    • danny9393
      danny9393
      Brąz
      Podziałało - na 3.13.9 HUD śmiga aż miło :sdrink
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 425
      Witam

Do pokazywania pozycji graczy, pot odds (plus kilka innych bajerów) może posłużyć program Longhud - http://pete.priv.at/poker/

Program jest w jęz. niemieckim, więc jeśli będziesz miał problemy z konfiguracją to mogę pomóc.
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      na forum od: 20.04.2011 Posty: 2 697
      Napisane przez emomaniac
      Witam

Do pokazywania pozycji graczy, pot odds (plus kilka innych bajerów) może posłużyć program Longhud - http://pete.priv.at/poker/

Program jest w jęz. niemieckim, więc jeśli będziesz miał problemy z konfiguracją to mogę pomóc.
      Witam,

Istnieje opcja by pokazywał procentowo pot odds ?
      W systemie ułamkowym pokazuje HM2 jednak wygodniej byłoby tak jak pokazywał HM1
      tzn w %.

Pozdrawiam
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Standardowo wyświetla w formacie x:y, ale po odpowiedniej modyfikacji pliku konfiguracyjnego da radę wyświetlać w %.

edit - od razu napiszę jak

To jest fragment standardowego pliku longshc.xml

kod:
      	<statcollection name="std" > 		
      <stat name="Misc: :MyHoleCards" line="1" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" /> 		
      <stat name="Misc: :MyPos" line="1" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" /> 		
      <stat name="Misc: :PreflopTrafficLight" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="none" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandUnraised" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandRaisedBefore" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="Yellow" format="/%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandRaisedAfter" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="Red" format="(%s)" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandComment" line="2" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :PotSize" line="3" visible="false" font="stdfont" forecolor="White" format="Pot: %s " /> 		
      <stat name="Misc: :PotOdds" line="3" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" datatyp="f" format=" PotOdds: %0.1f:1" /> 		
      <stat name="Misc: :PotOddsPer" line="3" visible="false" font="stdfont" forecolor="White" datatyp="f" format="(%0.0f%%)" /> 		
      <stat name="Misc: :OutsNeeded" line="3" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" format="{%s}" /> 	
      </statcollection>

Pozycje 2-8 (według tego kodu) służą do wyświetlania holecards, czy grać według danej tabelki PS (wybiera się w ustawieniach programu). Jak się nie chce z tego korzystać to wszędzie zmieniamy z visible="true" na false.

Aby wyświetlać potoddsy jako x:y i za tym w nawiasie % zmieniamy w PotOddsPer (11) na true
      Aby wyświetlać same % zmieniamy dodatkowo w 10 na false
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      Mógłbyś napisać dokładnie jak to zrobić ?
      To byłaby bardzo ciekawa akcja, którą nie oferują najpopularniejsze trackery obecnie.
    • luckywin85
      luckywin85
      Brąz
      na forum od: 19.08.2011 Posty: 457
      HM2 pokazuje pot odds? Proszę o info jak to włączyć.
    • Ynt0ni0
      Ynt0ni0
      Brąz
      na forum od: 18.07.2012 Posty: 56
      emomaniac miales na mysli replayera czy w grze tez mozna to wyswietlic?
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Program wyświetla wszystkie te dane podczas gry. Z tego co się orientuję to nawet nie korzysta z handhistory tylko "łapie w locie" wszystkie informacje z jakiegoś pliku oprogramowania P*. Tylko w ten sposób może w trakcie rozdania wyświetlać potoddsy.
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      Napisane przez luckywin85
      HM2 pokazuje pot odds? Proszę o info jak to włączyć.
      Witam,

Musisz zaznaczyć opcję live tracking:
      HUD Options ->Site options (Działa tylko na PokerStars, I-Poker oraz PartyPoker)
      Następnie wejdź w ustawienia PokerStars jeśli chcesz na tym roomie i w opcjach chata zaznacz "Everything".

Pozdrawiam

Napisane przez emomaniac
      Standardowo wyświetla w formacie x:y, ale po odpowiedniej modyfikacji pliku konfiguracyjnego da radę wyświetlać w %.

edit - od razu napiszę jak

To jest fragment standardowego pliku longshc.xml

kod:
      	<statcollection name="std" > 		
      <stat name="Misc: :MyHoleCards" line="1" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" /> 		
      <stat name="Misc: :MyPos" line="1" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" /> 		
      <stat name="Misc: :PreflopTrafficLight" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="none" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandUnraised" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandRaisedBefore" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="Yellow" format="/%s" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandRaisedAfter" line="1" visible="true" font="bigfont" forecolor="Red" format="(%s)" /> 		
      <stat name="Misc: :StartingHandComment" line="2" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" format="%s" /> 		
      <stat name="Misc: :PotSize" line="3" visible="false" font="stdfont" forecolor="White" format="Pot: %s " /> 		
      <stat name="Misc: :PotOdds" line="3" visible="true" font="bigfont" forecolor="White" datatyp="f" format=" PotOdds: %0.1f:1" /> 		
      <stat name="Misc: :PotOddsPer" line="3" visible="false" font="stdfont" forecolor="White" datatyp="f" format="(%0.0f%%)" /> 		
      <stat name="Misc: :OutsNeeded" line="3" visible="true" font="stdfont" forecolor="White" format="{%s}" /> 	
      </statcollection>

Pozycje 2-8 (według tego kodu) służą do wyświetlania holecards, czy grać według danej tabelki PS (wybiera się w ustawieniach programu). Jak się nie chce z tego korzystać to wszędzie zmieniamy z visible="true" na false.

Aby wyświetlać potoddsy jako x:y i za tym w nawiasie % zmieniamy w PotOddsPer (11) na true
      Aby wyświetlać same % zmieniamy dodatkowo w 10 na false
      Śmiga aż miło, a powiedz mi jeszcze czy da się gdzieś ustawić ten HUD by startował zawsze w takiej samej pozycji ? Przy otwarciu każdego stołu muszę go przestawiać ręcznie.
    • insanepro
      insanepro
      Brąz
      Hmm no jednak nie działa ;)

Na jednym stole pokazuje mi dobrze pot odds, wszystko gra, ale gdy włączę kolejne to wyskakuje mi Please Wait i później błąd.

• emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Nigdy nie miałem problemów z tym programem, pierwszy raz widzę taki błąd.

Jeśli używasz preferowanego miejsca to:
      1. Najpierw rozegraj jedno rozdanie
      2. Potem kliknij PPM na tego małego huda z pozycją koło Ciebie i oznacz to miejsce jako preferowane.

upload picture

3. Teraz poprzesuwaj pozycje jak Ci pasuje, znów PPM i zaznacz Alle positionen speichern
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      emomaniac
      Działa Ci $2BB? Ostatnia aktualizacja LongHUD'a jest z marca i nie wiem teraz czy ta opcja nie działa na aktualnej wersji P* czy coś zrąbałem.
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      bump