Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

Kolejny nudny challenge na Pokerstrategy

• enylise
      enylise
      Brąz
      na forum od: 05.04.2011 Posty: 76
      Kolejny nudny challenge na pokerstrategy.

Wszystko zaczęło się od dyskusji z moim ojcem, który przyjmował stronę "No dolores in microstackes", gdy ja twierdziłem, że każdy głąb jest w stanie wejść i zarabiać na micro/low(mówie tu o limitach up to NL50) więcej niż machając szpadlem u krewnego na wsi, czy roznosząc ulotki.

Od słowa do słowa powstał taki zakład:

Zaczynając od ~50$(bo tyle własnie ma każdy na start od chociażby pokerstrategy) muszę dobić do 2k$ do końca września (na około 6000 z hakiem wyceniliśmy trzymiesięczną pracę robola przy łopacie, co na moje i tak jest ostro overplayed). Rakeback liczymy po prostu jako 30% i wliczamy do winnings.

Prop bet:
      2K$ i więcej - ja dostaję Macbooka Air
      1,5k$ - 2k$
      - wielkie nic, czyli wszyscy rozchodzą się do domów niezadowoleni
      poniżej 1,5k$ - ojciec dostaje Ipada 3.
      Generalnie jak widać najwięcej na tym challengu zyskuje Apple i ich zabójcza marża.

Coś o graczu (czyli mnie) - 19 lat, maturzysta. W karty gram od 3 lat (konto na mamę zawsze dobre), przez większość czasu sng i mtt (chociaż nigdy nie grałem wyżej niż 20$-30$), aktualnie NL50 ZOOM, 3,15bb/100 po sporej próbce rąk bez rakeback'u nie jest czymś miażdżącym, ale coś tam o pokerze wiem, na pewno wystarczająco do wygrywania na pikolimitach. Niedawno bawiłem się też na micro sng, ale zupełnie mi to nie pasowało.

Zaczynam od około 50$ (plus minus 5$), co daje około 25BI na nl2. Dużo jakoś to nie jest, bo będę grał zooma, ale nie ma ciśnienia - w razie torby dopłacam po prostu kilka bi i gram dalej odliczając je potem od całości. Prawdopodobnie zacznę od 4 stołów FR, jak mi się dobrze będzie grało, może dorzucę jakieś normalne stoliki, ale podejrzewam, że tyle będzie akurat.

Co kilka dni będę wklejał wykresy (nie sądzę, żebym grał więcej niż 3k rąk/dzień, więc pewnie raz w tygodniu albo rzadzie). Na pewno nie mam zamiaru snuć wielkich planów, jak niektórzy blogerzy, bo takie plany sa fajne maksymalnie w dniu ich wymyslenia, a potem na 99% okazując się wielkim niewypałem (będę grindował 10k hands/day do konca 2014, codziennie 5h gry, 5h nauki i 300 rąk do oceny itp itd) - oczywiście są tacy, którzy potrafią się ich trzymać, ale ja taki nie jestem :)

Planuję jednak grać codziennie, jeśli tylko będzie taka możliwość. Na początku będzie szło wolno (rozdanie świadectw, potem trzeba jeździć z papierami na studia, Open'er), potem będzie troche więcej czasu. Myślę, że jak rozegram 200k rąk to juz będzie grubo. Co do BRM to nie mam konkretnych planów, wyjdzie w praniu ;) Być może nawet w pewnym momencie popykam sobie MTT.

Wish me luck :)
  • 22 odpowiedzi
    • BleakAmaranth
      BleakAmaranth
      Black
      na forum od: 22.12.2010 Posty: 2 127
      Spoko challenge, życzę sukcesu :f_thumbsup:
    • zuczek92
      zuczek92
      Brąz
      na forum od: 28.07.2010 Posty: 1 516
      Stawiam kropę i będę zaglądał :f_thumbsup:

Osobiście kibicuję remisowi, żeby był wilk syty i owca cała i Apple nie zarobiło :D
    • Hayerrana
      Hayerrana
      Brąz
      na forum od: 20.02.2011 Posty: 46
      to jest to co ja chcialem osiagnac zaczynajac w marcu

jakie limity grasz na codzien skoro nl25 i 50 sa ci nie straszne?

good luck
    • Rumak87
      Rumak87
      Srebro
      na forum od: 30.03.2009 Posty: 431
      Napisane przez Hayerrana
      Przeczytaj jeszcze raz jak nie zobaczyłeś. Jeśli dalej nie zobaczysz to jeszcze raz, aż zobaczysz.
    • Hayerrana
      Hayerrana
      Brąz
      na forum od: 20.02.2011 Posty: 46
      Napisane przez Rumak87
      Napisane przez Hayerrana
      Przeczytaj jeszcze raz jak nie zobaczyłeś. Jeśli dalej nie zobaczysz to jeszcze raz, aż zobaczysz.
      nie wiem o co cie kaman bo moze czegos nie zauwazylem mimo dokladnego czytania
      widze tylko ze zacznie od nl2 i chce grac do nl50

------

no i jest rzeczywiscie "aktualnie NL50 ZOOM" :facepalm:
      ale po co bylo sie tak unosic zamiast wskazac droge slepemu :pokerface:
    • BleakAmaranth
      BleakAmaranth
      Black
      na forum od: 22.12.2010 Posty: 2 127
      Napisane przez Hayerrana
      Napisane przez Rumak87
      Napisane przez Hayerrana
      nie wiem o co cie kaman bo moze czegos nie zauwazylem mimo dokladnego czytania
      widze tylko ze zacznie od nl2 i chce grac do nl50
      To jeszcze raz, bo widać to jak krowie na rowie. Nawet drukowanymi napisał.
    • Rysiobrutal
      Rysiobrutal
      Brąz
      na forum od: 25.06.2010 Posty: 663
      chcialem podpowiedziec ale już mi sie nie chce
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Dzisiaj wyjeżdżam i wracam dopiero w czwartek wieczorem, więc czeka mnie kilka dni przerwy. Po powrocie zrobie małe podsumowanie pierwszego tygodnia gry :)
      Pozdrawiam.
    • nuskei
      nuskei
      Brąz
      na forum od: 19.06.2010 Posty: 508
      Ale po co zaczynac od 50$ i nl2 jak piszesz ze jestes wygrywajacym graczem na nl50.
    • losmisiakos
      losmisiakos
      Brąz
      na forum od: 31.03.2011 Posty: 76
      Napisane przez nuskei
      Ale po co zaczynac od 50$ i nl2 jak piszesz ze jestes wygrywajacym graczem na nl50.
      Czytałeś chelange? Czy to taki trolling?
      Swoją droga życze powodzenia, bo żeby przebić te limity to moim zdaniem ze 150k rąk będzie trzeba przy dobrym winrate.
      Ale jeśli to ogarniesz pracą przy kompie przez 3 miechy to good luck :)
    • Certh
      Certh
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 2 718
      Good luck! Bede sledzil!

Swoja droga, to fajny pomysl, zeby udowodnic rodzinie, znajomym, ze poker to nie hazard tylko ciezka praca.
    • dohpaZ
      dohpaZ
      Brąz
      na forum od: 30.06.2008 Posty: 24 126
      Czekamy na podsumowanie. I ciekaw jestem czy jesteś na plusie i ile. ;)
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Napisane przez dohpaZ
      Czekamy na podsumowanie. I ciekaw jestem czy jesteś na plusie i ile. ;)
      Właśnie wróciłem do domu, pogoda mnie zabija :rage:

Póki co mam ładne tempo, którego na pewno nie utrzymam w longrunie. Licząc oczywiście dni w których grałem (4 dni, około 20k rąk).

Generalnie pierwsze wrażenie po zetknięciu z NL2 to masa calling station, technika Jebać i się nie bać zdaje egzamin rewelacyjnie. Mam WTSD na poziomie 32%, czyli sporo, może troche przesadzam tracąc value niebieskiej linii kosztem czerwonej, ale póki taka gra będzie w miare zdawała egzamin nie będę jej zmieniał. Na kilku graczy mam już jakieś próbki rąk, przez co powoli zaczynam się opierać na statystykach. Nie gram też specjalnie luźno, 17,5/15,2/7,6 (odpowiednio VPIP/PFR/3bet). Może dziwić mały gap pomiędzy VPIP a PFR, ale wynika to z mojego podejścia, wytłuszczonego wyżej :) .

Wykres wstawie wieczorem (a przynajmniej mam taką nadzieję), mam mały problem z HM2, który próbuję rozwiązać z pomocą supportu, ale coś słabo nam idzie :) Generalnie lece coś koło 10bb/100 z tego co pamiętam, ale ciężko mi powiedzieć czy wyżej mam nonshowdown, czy showdown, bo HM2 mi się nawet nie włącza :(

Zakładając, że rozegrałem +-20k rąk jadąc 10bb/100 powinienem wygrać jakieś 40$ póki co, co nie do końca jest zgodne ze stanem cashiera, ale zweryfikujemy to później :)

Późnym wieczorem postaram się wstawić wykres, ewentualnie jutro jeśli dalej będzie problem z oprogramowaniem.

Do tego jestem pozytywnie zaskoczony waszym zainteresowaniem, motywuje mnie to do przyłożenia się do pracy :)

Pozdrawiam
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Wykres wstawie wieczorem

Widać w pewnym momencie ostry zjazd showdown winning, ale jeśli spojrzymy na to, jak w tym momencie odchylają się All-in EV oraz Net Won, to widać, że nie jest to żadna zmiana stylu :)

42$ na plus, 20200 rąk. Także można oficjalnie powiedzieć, że:
      92$/2000$

EDIT: prawdopodobnie od 100-120 $ będę wchodził na NL5, ze stoplossem 3-4BI, ale jeszcze się zobaczy. Wznawiam grę w sobotę, wish me luck :)
    • wqwlucky
      wqwlucky
      Brąz
      na forum od: 21.11.2009 Posty: 298
      Bede odwiedzal.
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Póki co 30k rąk rozegranych, z czego ostatnie 10k praktycznie BE, jutro wyjeżdżam do Krakowa złożyć papiery na uczelnie i poszukać mieszkania, wznawiam grę w niedzielę :)

Pozdrawiam
    • rootpl
      rootpl
      Brąz
      na forum od: 03.04.2010 Posty: 1 692
      Jak tam ?
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Przekroczyłem już 100$ i niedługo wchodzę na NL5. Wstawię większe podsumowanie na dniach, mam teraz zajebiście mało czasu. Szukam mieszkania w Krakowie, pomagam w przeprowadzce i kupa innych rzeczy. Pozdrawiam.
    • enylise
      enylise
      Brąz
      Wczoraj w Krakowie zmarł po tygodniowej walce w szpitalu mój kumpel (został pobity przez bandę skurwieli z tej jebanej Cracovii, jak wracał do domu - typowy humanista, studiujący na MISH'u, okularki, chudy, trzymający się na boku, po prostu najbardziej inwazyjna osoba świata, aż szkoda gadać), przerywam challange na jakiś czas (pewnie do środy-czwartku) z resztą był to też powód braku update'ów.

Póki co 244$, NL5, przy 250$ wchodzę na NL10, byłem już, ale spadłem o 3BI i wróciłem.

Pozdro.
    • 1
    • 2