World of Tanks

• 106 odpowiedzi
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      na forum od: 30.07.2011 Posty: 3 479
      Dziwne, ze jeszcze nie ma takiego tematu :) Gra wciąga i to cholernie. Polecam!
    • coorchuck
      coorchuck
      Brąz
      na forum od: 23.12.2007 Posty: 1 401
      od czasu do czasu sobie pogrywam ;)
    • gadouk
      gadouk
      Brąz
      na forum od: 25.10.2010 Posty: 6 392
      polecam ;p
    • perun86
      perun86
      Brąz
      na forum od: 13.03.2008 Posty: 590
      Również polecam
      Świetna gra. Gram już rok i z każdym dniem coraz bardziej wciąga, podczas gdy większość gier mmo w które grałem nudziły się po miesiącu czy nawet po tygodniu grania.

Gra jest bardzo nastawiona na współpracę pomiędzy graczami, taktykę. Liczy się skill gracza a nie bezmyślne expenie i bicie mobków.
      Gra jest ciągle rozwijana. Nowe patche to nie tylko drobne ulepszenia jak w przypadku innych gier mmo ale także diametralne zmiany w rozgrywce jak planowane nowe tryby gry, nowa fizyka gry.

Z ponad 20 milionami zarejestrowanych użytkowników jest to jedna z najpopularniejszych na świecie gier MMO.

$$$ nie dają wyraźnej przewagi nad innymi. Nie płacąc można osiągnąć to samo co gracze płacący trzeba tylko poświęcić na grę znacznie więcej czasu.
    • eNPe
      eNPe
      Brąz
      na forum od: 08.05.2009 Posty: 2 617
      Ktoś mi może napisać/podesłać linka do jakiegoś tutoriala? Jakie czołgi kupować jak zdobywać więcej kredytów/doświadczenia? Bo ja tak gram bo gram bez jakiegoś większego ładu i składu :P
    • perun86
      perun86
      Brąz
      na forum od: 13.03.2008 Posty: 590
      Nie czytałem ale podobno dobry poradnik: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/79468-jedyny-sluszny-poradnik/
      Koleś robi bardzo fajne filmiki na temat gry: http://www.youtube.com/user/dungeongurunet

Kupuj takie czołgi jakimi gra Ci się najlepiej, ale warto wypróbować każdy typ sprzętu. Warto pograć artylerią aby wiedzieć czy arta może mieć strzał w miejsce w którym się chowasz. Warto pograć niszczycielami aby wiedzieć gdzie są miejsca w których chowają się TDki aby nie wyjechać im pod lufę.

Jeśli chciałbyś w przyszłości zająć się bardziej poważnie WoTem to priorytetem powinno być dla Ciebie zrobienie czołgu 10 tieru do bitw klanowych (raczej odradzam drzewko francuskich ciężkich i niemieckiego E-100) lub 9 tierowego mediuma (Bat Chat ftw!, ewentualnie Patton)
      Bardzo upraszczając - Czołgi rosyjskie są dobre do atakowania, rushowania. Niemieckie do obrony, snajpienia wykorzystując dobrą celność ich dział. Francuzy są specyficzne i wymagają odmiennej taktyki, posiadają papierowy pancerz ale mają za to magazynek bębenkowy.

Do zarabiania kredytów najlepsze są czołgi premium szczególnie 8 tieru. Jeśli nie chcesz wydawać kasy na taki czołg to idąc w wyższe tiery musisz zostawić sobie jakiś czołg z 5,6 tieru do zarabiania.

Zainstaluj mody (Over Target Markers, celowniki, Zoom Mod). Bez nich gra się tak jak w pokera bez HUDa. :P
    • EQUIMANTHORN
      EQUIMANTHORN
      Brąz
      na forum od: 06.12.2008 Posty: 167
      wszystkim którzy zaczynają lub zaczęli niedawno grę polecam przenieść się na serwery rosyjskie. graczy jest tam dużo więcej niż na eu, bitwy są zdecydowanie lepiej zbalansowane, poziom graczy też jest dużo wyższy a do tego aktualizacje wchodzą prędzej. no i najważniejsze, taniej wychodzi kupowanie golda, jakieś 30-32 zł/mesiąc za konto premium.

dla tych co nie potrafią czytać rosyjskich krzaczków dostępne są zmiany wersji na polski i angielski, trzeba podmienić kilka plików.

jeśli ktoś jest zainteresowane to mój nick w grze to norsman. może znajdzie się i miejsce w klanie.
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      na forum od: 24.04.2010 Posty: 3 678
      Od którego Tieru rekrutujecie?

Mam:
      HT T8 IS-3 (zrobiony research na T9 ale brak kasy na kupno)
      Arty T7 GWTiger
      LT T5 szybki zwinny T50-2 Uber-pro-wyposażony-scout-arty-destroyer
      TD in progress na razie T5 ale farmie je od 3 dni.
    • polacybiedacy
      polacybiedacy
      Brąz
      na forum od: 15.02.2011 Posty: 932
      masakra Panowie, mnie sie nie chce czytac nawet wiadomosci na necie ani robic nic innego, rzygam kompem wystarczy to co napierdalam w poksa i gapie sie tyle w ten swiecacy ekran ;D

a wy ogarniacie z zamilowaniem jeszcze jakas gre ^^
    • EQUIMANTHORN
      EQUIMANTHORN
      Brąz
      Napisane przez Mocnym
      Od którego Tieru rekrutujecie?

Mam:
      HT T8 IS-3 (zrobiony research na T9 ale brak kasy na kupno)
      Arty T7 GWTiger
      LT T5 szybki zwinny T50-2 Uber-pro-wyposażony-scout-arty-destroyer
      TD in progress na razie T5 ale farmie je od 3 dni.
      ograniczeń rekrutacyjnych nie ma, jesteśmy tolerancyjni a i tylu polaków chętnych nie ma żeby wprowadzać ograniczenia, więc jeśli podeślesz nick to zaproszenie dostaniesz. co do czołgów to polecam jak najszybciej zrobić ten X tier HT bo bez tego praktycznie nie zagrasz w CW. zawsze gramy w plutonach więc znajdzie się miejsce żebyś doexpił do tego IS4. chwilowo gramy mapy gdzie scout nie jest potrzeby a i tak jeśli jest do wyboru T50-2 i batman to każdy woli wziąć batmana.
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      Mam zbadanego IS3, KV4 i T32. W która stronę iść? Musze się zdecydować na jedną nitkę bo bez permki nie dam rady rozwijąc więcej.
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      Mój nick: Januu
    • EQUIMANTHORN
      EQUIMANTHORN
      Brąz
      @Edziorrr
      ja osobiście jestem zakochany w T110 - X tier USA, co prawda po ostatnim update trochę go osłabili ale nadal uważam, że nie ma lepszego ciężkiego czołgu. najtwardszy pancerz z przodu - jeśli dobrze się ustawisz 90% odbijasz, boki i tył niestety trzeba chronić ale od czego masz kolegów. działo T110 strzela najszybciej z wszystkich X tierów nie licząc AMX'a (ale to inna bajka) zadając do 400 obrażeń, do tego wysoka penetracja. no i jest całkiem mobilny. słowem marzenie.
      mam w garażu też IS4 i IS7 i tymi czołgami gra mi się mniej przyjemnie niż T110
      to oczywiście moje zdanie i pewnie najlepiej będzie jeśli sam to ocenisz.
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      A jak się IS4 sprawuje? Muszę przyznać, że cholernie mnie kusi ten pancerz boczny i świetne działo. Teoretycznie z mocnym kontowaniem powinien być nie przebijalny, prawda to?
    • EQUIMANTHORN
      EQUIMANTHORN
      Brąz
      IS4 z przodu ma 2 weak pointy. we właz kierowcy od frontu a jak ustawisz się pod kątem to często przebija się w lampy.

@Mocnym
      jesteś pewien że na rosyjskim? bo nie znajduje nikogo o takim nicku.
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      Napisane przez EQUIMANTHORN
      IS4 z przodu ma 2 weak pointy. we właz kierowcy od frontu a jak ustawisz się pod kątem to często przebija się w lampy.

@Mocnym
      Na EU :facepalm:

Update, kupiłem IS-8 :sdrink
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 137
      Is8 jest pr0 ^^
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      Napisane przez EQUIMANTHORN

@Mocnym
      No ok, prawie mnie przekonałeś do hamburgerów. Jest tylko jedno "ale" T32. Da się tym grać? Na T29 te działo było OP, ale na 8 tier to może być nieco mało. Co myślisz o tym czołgu?

A Is8 toi jakiś żart twórców. Med który udaje HT ;] W 90% gdy top tierem jest is8 gra kończy się porażką.

Wygrał ktoś atak w nowym trybie na malinówce? :rage:
    • Mocnym
      Mocnym
      Brąz
      Przed chwilą zaliczyłem 5 killi IS8 więc proszę go nie hejtować :)