[HM2] backup

• sniokers
      sniokers
      Brąz
      na forum od: 24.01.2012 Posty: 455
      witam serdecznie:)

Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić pełen backup bazy danych? HUD, historia rozdań, notki, wszystko co mam na dysku. Wczoraj w nocy użyłem "backup" tak jak wydawało mi sie powinno, ale już po sformatowaniu dysku i postawieniu nowego systemu dowiedziałem się, że zrobiło kopię starych rąk (które są mi już nie potrzebne bo zmieniłem pokerroom) a tych na których mi najbardziej zależało ominęło. Chciałbym zrozumieć gdzie popełniłem błąd by w przyszłości nie spotkał mnie ten smutny los.

Pozdrawiam
  • 5 odpowiedzi
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 179
      Witam,

Pełna instrukcja jak zrobić backup, a potem przywrócić bazę danych opisana jest tutaj: http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1471/How+does+Backup+and+Restore+Database%2C+Settings+and+HUD+configs+work%3F

The following is saved during a backup:

- The database including notes, tournament summaries, bonuses and rakeback, aliases, currencies and settings such as import time adjustments.
      - Autorate settings
      - The configurations for all the settings chosen in Holdem Manager such as the settings found in Settings > General Settings
      - Filters that have been created or edited within Holdem Manager.
      - Table Scanner settings.
      - HUD configurations and popups
      - The location and information that helps Holdem Manager find databases in PostgreSQL.
      Pozdrawiam.
    • Wilczybobek
      Wilczybobek
      Brąz
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 260
      Ja mam pytanie związaen z backupem również.

On naprawdę zajmuję teraz tylko tyle miejsca ? U mnie wyskoczyło 60 mb . Na PokerTracker cała baza zajmowała prawie 1 giga ...

Boję się że po formacie czegoś może nie być.

Mam na laptopie backup, baza ma niby te same statystyki co oryginalna ale nic nie widać :/
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 179
      Witam,

Backup bazy danych w takiej postaci jak ta Hold'em Managera 2 bardzo ładnie się kompresuje, więc całkiem możliwe, że tyle zajmuje.

Jeśli cała operacja zakończyła się sukcesem to powinno być wszystko w porządku.

Pozdrawiam.
    • gregor81
      gregor81
      Brąz
      na forum od: 30.09.2010 Posty: 167
      Witam
      Czy backup powinno się robić, ustawiać, zaraz po instalacji HM2 żeby baza danych "była kopiowana" (że tak powiem :) ) jeśli tak działa backup, czy powinno się ustawiać backup, no nie wiem, w momencie kiedy planujemy format?
      Dzięki, ale nie ogarniam informatyki za bardzo :)
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Napisane przez gregor81
      Witam
      Czy backup powinno się robić, ustawiać, zaraz po instalacji HM2 żeby baza danych "była kopiowana" (że tak powiem :) ) jeśli tak działa backup, czy powinno się ustawiać backup, no nie wiem, w momencie kiedy planujemy format?
      Dzięki, ale nie ogarniam informatyki za bardzo :)
      Witam,

backup zazwyczaj robimy wtedy gdy planujemy format lub przeniesienie bazy danych na inny komputer. Aczkolwiek warto od czasu do czasu zrobić backup, aby mieć kopię w przypadku padnięcia bazy danych czy wystąpienia jakiegoś błędu.

Pozdrawiam