[NL2-NL16] JTs BB NL10

• Ankhes
      Ankhes
      Trener
      Trener
      na forum od: 29.11.2007 Posty: 99
      Titan Poker Westwood (Beginner) 0.05/0.10, hand converted by the iPoker Converter at Talking-Poker

saw flop | saw showdown

Button Button ($8.93)
      SB SB ($5.36)
      BB Hero ($2)
      UTG ($8.45)
      UTG+1 ($2)
      MP ($8.85)
      CO-1 CO-1 ($4.80)
      BB BB ($2)

Preflop: Hero is in the BB with J:spade: T:spade:
      3 folds, CO-1 calls 0.10, BB checks, Button calls 0.10, SB calls 0.05, Hero checks.

Flop (0.50) 8:diamond: A:spade: 6:spade:
      SB moves all-in for 5.26, Hero moves all-in for 1.90, 3 folds.

Turn (7.66) A:club:

River (7.66) T:diamond:

SB shows Q:heart: A:diamond:
      Hero shows J:spade: T:spade:

SB wins 7.66 with Three of a kind, Ace's

Chciałbym się dowiedzieć czy moje wejście all-in było poprawne w tym przypadku, zgodnie z teorią grając freeplay drawy powinienem grać check/fold (jak się domyślam chodzi o nienajlepszą pozycję i brak inicjatywy), jednak mój przeciwnik wszedł od razu all-in a w takim wypadku pozycja nie gra już większej roli ponieważ karty odkrywane są aż do showdown i nie wiedziałem do końca czy wtedy wejście all-in jest uzasadnione :/

W ogóle mam pytanie odnośnie drawów w SSS ponieważ nie do końca rozumiem czemu powinnismy je agresywnie grać, skoro powinno chyba nam zależeć na dobraniu karty jak najniższym kosztem(no chyba że podbijaliśmy na preflopie i jestesmy agresorami na flopie).

Ponadto mam wrażenie że granie właśnie agresywne drawów jest -EV, zwłaszcza że akurat z nimi nie ma większego znaczenia z iloma przeciwnikami dojdziemy do showdown, gdyż jeśli nie uda nam się dobrać karty to i tak prawdopoobnie przegramy, a jeśli uda się to z dużym prawdopodobieństwem mamy najmocniejszy układ. Jednak szansa na dobranie flusha to 9/47 czyli w przyblizeniu 20%, natomiast OESD to około 8/47 czyli około nawet 15%.

Sorry, że tak się rozpisałem może i w sumie w nie do końca odpowiednim dziale ale ciekawi mnie to a akurat pasuje to w miarę do mojego rozdania tutaj :P
  • 5 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      W ogóle mam pytanie odnośnie drawów w SSS ponieważ nie do końca rozumiem czemu powinnismy je agresywnie grać, skoro powinno chyba nam zależeć na dobraniu karty jak najniższym kosztem(no chyba że podbijaliśmy na preflopie i jestesmy agresorami na flopie).
      Agresywne granie drawów polega na zrzuceniu przeciwnika z łapy i wygranie puli na flopie. W ten sposób masz 2 szanse na zwycięstwo:
      1. Przeciwnicy spasują
      2. Jeżeli cię sprawdzą, nadal masz 30-40% szans na trafienie i wygranie puli.
      Jeżeli twój bet na flopie zostanie przebity, prawie zawsze masz dobre oddsy do sprawdzenia i ścigania drawa.

Jednak szansa na dobranie flusha to 9/47 czyli w przyblizeniu 20%, natomiast OESD to około 8/47 czyli około nawet 15%.
      Jeżeli wejdziecie all-in, możesz podwoić te procenty, bo nie będziesz musiał dodatkowo płacić za obejrzenie river.

W tej ręce nie masz oddsów na sprawdzenie, więc powinieneś zrzucić, bo na dłuższą metę taka gra się nie opłaci.
    • kesil
      kesil
      Brąz
      na forum od: 07.10.2007 Posty: 544
      fajna reka ale niestety flod nie masz odsow do sprawdzenia
      a agresywnie gramy drawy tylko jesli bylismy agresorami przed flopem! i wtedy mam 1 gora 2 przeciwnikow
      np z kartami A J || A Q || A K || K Q
      czyli prawie zawsze mamy nutsowy draw i do tego czasami pomoga nam wysokie karty na zlapanie tptk
      a jesli chodzi o odsy to masz 1:1 a wygrywasz tylko w okolo 36 % czyli jestes stratny na 100 takich zagrywek wygrasz tylkop 36 razy a to nie zawsze bo zawsze istenieje mozliwosc ze ktos tu ma K 2
      gdybys ty mial to K 2 a przed toba bylo by 2 przeciwnikow wchodzacych all in to wtedy jest opacalne bo jak trafisz swoj uklad najczesciej wygrasz juz 2 swoje staki

ps.zamotalem ksztynke :D
    • WolandPL
      WolandPL
      Brąz
      na forum od: 26.12.2007 Posty: 356
      All-in zdecydowanie niepoprawny. Na dobranie do flusha masz jakieś 35% szans a do puli wrzucasz dużo więcej, czyli zdecydowanie wbrew pot-odds.

Juz pomijając fakt, że masz tylko waleta do koloru. Dopiero byś się zdziwił gdyby kolor doszedł a przeciwnik pokazał króla :)
    • adi26
      adi26
      Brąz
      na forum od: 29.03.2007 Posty: 164
      A mi sie wydaje, ze agresywne granie draw ma sens jak grasz pelnym stackiem. Tu easy fold, zreszta taka reka nie uprawnia Cie do gry shortem, w tej strategii z BB nie trafiasz flopa to foldujesz.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Eclipt dobrze tlumaczyl dlaczego gramy drawy tylko jak bylismy agresorami, warto jescze dodac do tego ze kiedy wchodzisz podbiciem i masz drawa to twoja reka i tak jest bardzo silna i ciagle ma duza szanse na zwyciestwo nawet przy nie trafieniu draw!!

Zle zagrane nie powinnienes byl sprawdzac!!