[NL2-NL16] 45s SSS NL10

• qb4
      qb4
      Brąz
      na forum od: 22.03.2007 Posty: 217
      Free play z Big Blinda. Miałem na flopie monster drawa, dobre pot oddsy, więc chyba mogłem dac call... Co o tym myślicie?
      Jak byście zagrali na turnie i riverze?

***** Hand 864127078 *****
      0.05/0.10 Texas Hold'em (No Limit) - 12 grudzień 2007 20:22:28
      Turbo TH 112 (Real/Cash Game)
      Seat 2: qb4 (2.25)
      Seat 3: JusuQ (6.17)
      Seat 4: Roevsvamp (10.14)
      Seat 5: Fahéj (19.58)
      Seat 6: Itsmine2win1 (12.53)
      Seat 7: nseth (3.66)
      Seat 8: sly1972 (9.70)
      Seat 9: PingStar (9.85)
      Seat 10: esess (0.00)
      qb4 post BB 0.10
      ** Deal **
      qb4 [5:club: , 4:club: ]
      JusuQ [N/A, N/A]
      Roevsvamp [N/A, N/A]
      Fahéj [N/A, N/A]
      Itsmine2win1 [N/A, N/A]
      nseth [N/A, N/A]
      sly1972 [N/A, N/A]
      PingStar [N/A, N/A]
      *** Bet Round 1 ***
      JusuQ Call 0.10
      Roevsvamp Fold
      Fahéj Fold
      Itsmine2win1 Call 0.10
      nseth Fold
      sly1972 Call 0.10
      PingStar Fold
      qb4 Check
      *** Flop(Board): *** : [3:club: , Q:spade: , 2:club: ]
      *** Bet Round 2 ***
      qb4 Check
      JusuQ Check
      Itsmine2win1 Bet 0.30
      sly1972 Call 0.30
      qb4 Call 0.30
      JusuQ Fold
      *** Turn(Board): *** : [3:club: , Q:spade: , 2:club: , A:club: ]
      *** Bet Round 3 ***
      qb4 Check
      Itsmine2win1 Check
      sly1972 Check
      *** River(Board): *** : [3:club: , Q:spade: , 2:club: , A:club: , 10:spade: ]
      *** Bet Round 4 ***
      qb4 Bet 0.70
      Itsmine2win1 Fold
      sly1972 Fold
      *** Showdown *** : Rake: 0.06 Total Pot: 1.24
      qb4 By default Win: 1.24
      JusuQ Fold Win: 0.00
      Roevsvamp Fold Win: 0.00
      Fahéj Fold Win: 0.00
      Itsmine2win1 Fold Win: 0.00
      nseth Fold Win: 0.00
      sly1972 Fold Win: 0.00
      PingStar [N/A, N/A] Highest card ace Win: 0.00
      esess [N/A, N/A] Highest card threes Win: 0.00
  • 8 odpowiedzi
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      No zawsze mowie zeby nie ciagnac draw jesli gramy z BB, ale tu rzeczywiscie ciezko sobie bylo odmowic:) :) :) co do zwolnienia tern to extra!!
    • qb4
      qb4
      Brąz
      Oj, szczerze przyznam, że nie podoba mi się ocena: "w sumie źle ale ok" ;) Dlatego sporo myslałem o tej ręce i w jaki sposób ją rozegrać. Jeżeli był trzymał się ściśle strategii to rzeczywiście jest to easy fold na flopie. Ale ja to ja. Jestem agresywnym graczem turniejowym z ADHD, który w końcu chciałby grać dobry solidny stolikowy "pasywny" poker i w większości przypadków gram wg strategii. Jednak tutaj widzę szansę na grę z zyskiem dlatego powinno się zagrac inaczej niż to SSS dyktuje. Przyjrzyjmy się więc sytuacji:

PREFLOP: tutaj oczywiście bez zmian, wszystko ok.

FLOP(0.45): Check jest oczywisty. Kolejny przeciwnik czeka, następny betuje 3/4 pota (0.30) i następnygo sprawdza. Kolej na moją decyzję. I teraz przeanalizuję sytuację:

-outsy: teoretycznie mam ich 15 - 9 trefli, 3 asy i 3 szóstki (pomijam ułamek outa za runner runner 4,5). Więc prawdopodobieństwo trafienia którejś z nich do rivera wynosi około 65%.

-pot odds: moje 0.30 do puli 1.05. Ma się tak jak 1:3,3 czyli dopłacam do puli 25% i mam teoretycznie 65% szans na zwycięstwo.

-przeciwnicy: co mogą mieć? Zakładam że choć trochę myślą, więc wykluczam 2 pary typu Q3, Q2 chociaż te ręce nie robią na mnie w tej chwili wrażenia. Bardziej obawiam się drawa do koloru, a jeszcze bardziej drawa z asem trefl. Mogę przypuszczać, że pierwszy przeciwnik, który betował ma jakąś damę(może nawet seta dwójek lub trójek), a drugi drawa do koloru, który zabiera mi outsy. Nie mogę też zapomnieć o graczu, który czekał na flopie i będzie jeszcze podejmował decyzję. (oczywiście w praktyce na tych stawkach mogą mieć cokolwiek).

Tak więc w większości przypadków wygrywam z parą dam a przegrywam z wyższym kolorem.

Gdybym więc znalazł się jeszcze kiedyś w takiej sytuacji to gram all-ina. Jeżeli pierwszy betujący mnie nie sprawdzi to następny nie ma pot oddsów żeby ścigać kolor. Jeśli pierwszy mnie sprawdzi a drugi nie (chociaż ma pot oddsy), to mam większe szanse na zwycięstwo. Jeżeli obaj mnie sprawdzą to też dobrze - 8 kart do strita i pot oddsy sprawiają, że w dłuższym okresie czasu grając w taki sposób i tak wyjdę na 0. Sumując wszystkie te mozliwości wychodzę EV+.
      Co wy na to?

TURN: zagrałem call i dostałem rewelacyjną kartę A:club: . Magic mnie pochwalił za zagranie check a dzisiaj mój znajomy mnie zganił. Powiedział mi, że mały bet wielkości mniej więcej 1/3 pota byłby o niebo lepszy. Dlaczego? Jeżeli przeciwnicy coś mają to mi zapłacą, a jeżeli nie to i tak nie zapłacą na riverze. Dodatkowo mogą jeszcze coś zbierać, np. ktoś może mieć króla trefl i jedna trzecia puli da mu odpowiednie oddsy do sprawdzenia. Po co mu dawać darmową kartę? A jak trafi to jeszcze dopłaci na riverze.

RIVER: Tu też myslę, że zagrałem źle. Rywale pokazali, że boja się koloru więc 1/3 pota byłaby większą zachętą do sprawdzenia.

Jak widać pokera też trzeba umieć rozegrać =)

P.S. Odmawiam popadnięcia w rutynę przez strategie shortstacka. Poker to gra sytuacji i czasami odstępstwa od strategii mogą być korzystne. Nie przyjmuje odpowiedzi, że zagrałem źle bo taj jest w strategii, musicie się bardziej postarać! Zapraszam do dyskusji. :]
    • magic83
      magic83
      Brąz
      HeHe gosciu!!Sry za "w sumie zle ale ok" generalnie ja mam taka zasade ktorej sie skrupulatnie sie trzymam ze jezeli prowadze treningi na NL10 i i odp na rece NL10 oraz NL25 to staram sie max trzymac zasad zeby wszystkich nauczyc perfekcyjnie zasad zwlaszcza kiedy graja na niskich limitach i ich budzet jest ciagle zagrozony:) :) :)

Napisalem wiec "w sumie zle ale ok" bo chcialem trzymac sie zasady o ktorej wspomnialem ale ja na kazdym wyzszym limicie nie zrzucil bym tej reki!!!!!!Dlatego napisalem ok:) :) :) Nie zdajesz sobie sprawy jak ciezko mi nieraz zrzucic jakas reke podczas treningu i nie chodzi o to ze gram zle ale staram sie niepotrzebnie nie ryzykowac wprowadzajac bardziej rozbudowane zagrania, ktore na poczatku nie wniosa wiele i nie beda czesto wykorzystywqane przez mlodych zawodnikow:) :) :)

No a teraz dalej wiesz jak by to zagral??check/all in na flopie bo nie ma co kombinowac mam mega draw!!!!W sumie mozna bylo dac call liczac na dopelnienie reki na turnie i wlasnie tam zagranie check/all in (gdyby sie nie dopelnila to w tedy all in odrazu zamalo nam zostalo na rece!!

Co do twojego znajomego i As :club: do ze skory mogli by mnie obdzierac a ja i tak bym zargral check/all in Nie aj bylem agresorem na flopie mam az dwoch oponentow z ktorych kazdy cos ciagnie!!!Mojej reki nic nie pokona, skoro betowali wczesnieej teraz zabetuja i wtedy all in, moze twoj znajomy myslal o BSS??

co do river po tym jak oni nie byli ochoci do gry to mogles troche mniej zagrac:) :) :)

Generalnie reka zagrana zle ale ok:) :) :) :) :)

Trzym sie gosciu!!
    • qb4
      qb4
      Brąz
      Ok, czyli za oficjalne rozwiązanie przyjmijmy check/fold lub check/all-in.
      Ale z turnem cię jeszcze pomęcze Magic ;) BSS czy SSS, gramy w jedną grę. Celem obu strategii jest wejście all-in z najlepszą ręką. Sytuacja wygląda tak, że As trefl daje nam pokera i jesteśmy niepokonani. Jednak dla przeciwników jest to straszak - nie dość, że As to jeszcze daje kolor. Z dużym prawdopodobieństwem przeciwnicy trochę ochłoną i będą bardziej pasywni. Stack w stosunku do puli jest jeszcze dość duży więc all-in w jednej rundzie odpada. Dlatego mały bet na turnie jest wg mnie dobry bo po 1sze buduje pulę na river a po drugie wyciaga kasę od kolesi, którzy mają draw do koloru. Potem na riverze można uderzyć all-in, który jednak będzie ułamkiem pota.

A co o tym myślą inni?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      W tej sytuacji jest tak jak pisalem ktos na flopie betowa drugi go wolal dlczego nie mieli by podbijac turna??Ja sie tym w tym przypadku kieruje mowiac ze lepiej bylo by na turnie zagrac check/all in tym ze zaklada bym ze ktos naprawde podbije ta pule, w tym przypadku jak widac nikt nie podbil ale dowiedzielismy sie tego po rozdaniu. Gdyby zabetowal ktos twoj all in raczej postawil by go w sytuacji ze musial by to juz sprawdzic:) :) :) SSS checsz wejsc all in na pf lub flop najlepiej a w bss trzeba czasem budowac pule troche dluzej zeby wejsc all in:) :) :)
    • qb4
      qb4
      Brąz
      To może inaczej. Jeżeli ktoś ma zamiar betować turna, to czemu nie miałby go sprawdzić, a może nawet podbić?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      kto to powiedział:

"Sytuacja wygląda tak, że As trefl daje nam pokera i jesteśmy niepokonani. Jednak dla przeciwników jest to straszak - nie dość, że As to jeszcze daje kolor."

Niech to oni mysla ze maja mocna karte ja naprawde rzadko zwalniam gre ale ten przypadek to jest taki w ktorym bym zagral check:) :) :)

Dlatego to im chce dac szanse na bet a potem postawic przed faktem dokonanaym all inem:) :) :) a nie przestraszyc odrazu:) :) :)
    • qb4
      qb4
      Brąz
      A przy checku i dwóch przeciwnikach każdy z nich będzie uważał. Ech... chyba tego nie rozstrzygniemy... To jak, kompromis? Przyjmijmy, że oba sposoby są dobre.

Szkoda, że dyskutujemy tylko we 2óch... a tylu użytkowników forum jest...