Hej!!

Dzisiaj dobra sesja za nami!!Ale wazniejsze sa rece jakie mielismy okazje zagrac. Zdarza sie ze powtarzam czasem rece ale warto aby sobie utrwalic wiele ruchow.

**********ZAGRANIE I**********

ILE POWINIEN WYNOSIC CB 2/3 POT czy ALL IN??

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)        
Position:
Stack
MP1:
$10.08
Hero:
$2.09

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)
Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with Q:heart: , K:spade:
2 folds, UTG+2 calls $0.10, MP1 calls $0.10, 3 folds, Hero raises to $0.60, 3 folds, MP1 calls $0.50.

Dzisiaj podczas treningu mialem okazje wytlumaczyc jeszcze raz jaka powina byc wartosc naszego CB jesli bylismy agresorami a mamy jednego oponenta na flopie. Czesto zdarza mi sie obserwowac nawet na wyzszych limitach ze zawodnicy grajacy sss zagrywaja zawsze cb w wysokosci 2/3 puli. BLAD wyrozniamy dwa rodzaje cb.
    Otrzymalem na reke KQ mam dwoch limperow przedemna podbijam standardowo 4*BB+2 bb za dwoch limperow=.60$ mam jednego wolajacego ktory wchodzi zemna na flopa.

Flop: ($1.45) J:diamond: , 2:heart: , 9:heart: (2 players)
MP1 checks, Hero bets $1.49 (All-In), MP1 folds.

Oceniam swoja sytuacje na flopie. Bylem agresorem, mam jednego przeciwnika, klasyfikuje swoja reke jako trash hand (przypominam jezeli nie trzmacie top pair z mocnym kickerekm conajmniej As K albo over pair lub ukladu wyzszego to nie macie made hand) moj przeciwnik daje CHECK. Musze wykonac CB no i wlsnie ILE powinno wynosic moje CB??Jezeli macie jednego przeciwnika to gdy wasz stack jest wiekszy puli to zagrywamy w wysokosci 2/3 puli, ale w tym przypadku jest inaczej nasz stack jest mniejszy od puli!!!W takim wypadku ZAWSZE zagrywamy all in!!

Final Pot: $2.94

**********ZAGRANIE II**********

TROJKA TRAFIONA NA FLOPIE (IDEALNIE ROZEGRANA)

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)     
Position:
Stack
CO:
$10.77
BU:
$2.41
Hero:
$2

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with 7:diamond: , 2:club:
4 folds, CO calls $0.10, BU calls $0.10, SB folds, Hero checks.

Tu nie ma co komentowac, dostaje 72o i gram tylko dlatego ze siedzialem na bb inaczej bym sie nie dostal do gry.

Flop: ($0.35) 7:club: , Q:club: , 7:spade: (3 players)
Hero bets $0.20, CO calls $0.20, BU folds.

Nasza sytuacja zmienia sie radykalnie na flopie!!Wypadja dwie 7!!W tym momencie musze sklasyfikkowac moja reke jako made hand(przestrzegam przed zwalnianiem grym w takim momencie)!!Jak powinnismy zagrac??!!Oczywiscie podbiciem!!zagrywam w wysokosci 2/3 puli!!Przeciwnik mnie wola!!

Turn: ($0.75) 3:spade: (2 players)
Hero bets $0.50, CO calls $0.50.

Na turnie moja sytuacja sie nie zmienia!!Karta ktora wypadla nie wporwadza nic nowego do naszego rozdania!!Zagrywam dalej 2/3 potu, podkreslam fakt ze gdybym zostal zreraisowany zgral bym all in!!

River: ($1.75) 6:club: (2 players)
Hero bets $1.20 (All-In), CO calls $1.20.

Wypada trefl na river no nie dobrze ale nie zastanawiajcie sie na sile nad tym co trzyma przeciwnik!!Wy trzymacie made hand i z takim ukladem gramy all in na river!!

Final Pot: $4.15

**********ZAGRANIE III**********

TROJKA NA FLOPIE NIE JESTESMY PIERWSI DO BET

Position:
Stack
Hero:
$2
BB:
$3.64

Preflop: Hero is CO with T:club: , 6:club: . Hero posts a blind of $0.10.
4 folds, Hero checks, 2 folds, BB checks.

Uklad ktory pozwala mi na gre ale siedze na BB wchodze na flopa!!

Flop: ($0.25) 6:diamond: , 6:heart: , J:spade: (2 players)
BB bets $0.30, Hero raises to $0.60, BB raises to $3.54 (All-In), Hero raises to $1.90 (All-In).

Tutaj tak jak wczesniej trafiam ttrojke(NIE zwalniamy takiego ukladu), roznica pomiedzy wczesniejszym zagraniem polega na tym ze teraz nie jestem pierwszy do podbicia!!nasz przeciwnik wykonuje pierwszy akcje!!Betuje jak powinnismy sie zachowac??Teoria mowi ze jak ktos betuje przed nami a wy trzymacie made hand to powinnisice grac all in!!Praktyka mowi zeby podbic go zdecydowanie ale nie grac jeszce all in!!(niech nikt sie mnie nie pyta a co gdybym nacisnol call??Nie ma takiego guzia dla SSS) dlatego ja podbijam o wartosc puli jego podbicie ( Z tptk zagral bym all in zeby maksymalnie wykorzystac jego szanse do foldu) on wchodzi all in??!!Jeszcze raz zwracam wam uwage abyscie nie przewidywali czarnego scenariusza i zkladali ze ma 6 z wyzszym kickerem!!Gramy all in!!O to wlasnie nam chodzilo sprowokowalismy go do gry!!

Turn: ($5.69) A:heart:
River: ($5.69) 5:club:

Final Pot: $5.69

**********ZAGRANIE IV**********

DRAW Z BB NA NISKICH LIMITACH GRAMY PASYWNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Position:
Stack
SB:
$9.90
BB:
$10.22
UTG+2:
$2.40
Hero:
$2

Preflop: Hero is CO with 3:club: , 6:club: . Hero posts a blind of $0.10.
UTG+2 calls $0.10, 3 folds, Hero checks, BU folds, SB calls $0.05, BB checks.

Tak jak ja to zawsze mowie nie sztuka jest grac AA, najwiecej bledow poopelnianych jest z BB!!Lub zaraz po dolaczeniu sie do stolu!!Wlasnie dolaczam sie do stolu!!Zagrywam check fold bo oczywiscie z takim ukladem bym nie zgral!!

Flop: ($0.40) 4:spade: , 5:spade: , T:diamond: (4 players)
SB checks, BB bets $0.50, 3 folds.

Na flopie wypada OESD ostrzegam was przed agresywnym graniem takic ukladow na NL10!!Jesli nieodpowiednie granie takich ukladow nalozy sie a badbety i jakis downswing moze to sprawic ze stracicie wiekszosc swojego budzetu!!Pamietajcie im na nizszym limicie gracie tym bardziej sugerujecie sie zasada min ryzyka!!!!!!!!Gramy check/fold

Final Pot: $0.90

**********ZAGRANIE V**********

OBIECANE JJ!!!!!!!!!

Hero JJ na SB

Sytuacja ktora opisz mialem okazje przedstwic kilka razy wczesniej ale podczas naszego treningu wzbudzila wiele kontrowersji dlatego jeszcze raz!!Trzymam na SB J:heart: J:diamond: z wczesnej pozycji zostaje podbity przez zawodnika SSSDo 4*BB jak powinnienem sie zachowac??Strategia nakazuje grac!!Ale logika wskazuje nam ze zawodnik SSS ktory podbija z wczesnej pozycji musi miec zasieg rak w zakresie JJ+ albo As K w wiekszosci przypadkow jestesmy z tylu!!Taki uklad musimy FOLD!!

**********PODSUMOWANIE**********

SSS jest sluszna strategia dla poczatkujacy zawodnikow, zabezpiecza wasz budzet maksymalnie przed mozliwoscia bankructwa a zarazem sprawia ze nabieracie doswiadczenia pokerowego jak najmniejszym kosztem!!Do zobaczenia na nastepnych treningach!!