[PT3] Net Expected Won / All-in EV

• conradmafer
      conradmafer
      Brąz
      na forum od: 10.09.2010 Posty: 161
      Co to dokładnie jest? Jak dokładnie program to liczy?

Myślałem, że wiem o co w tym chodzi, ale jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem dziś, że jestem prawie 200bb nad tą linią, a nie przypominam sobie żebym miał jakieś szczególne szczęście.

Jak np. zachowuje się te kreska w stosunku do wygranych jeśli wygramy AK vs QQ? Albo jak wygramy KK vs AQ oraz QQ (w trzyosobowej puli). Mniej więcej takie przypadki z dziś pamiętam. Mowa tu o all-in preflop.

Czy taki wykres oznacza, że miałem dużo szczęścia i przy nieskończonej liczbie powtórzeń zielona linia zrówna się z żółtą?

• 7 odpowiedzi
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Witam,

Net Expected Won, to wartość pota przemnożona przez Twoje equity

Zakładam teraz eff stacki na 100bb. Gdy wygramy AK na QQ, linia zielona odskakuje powyżej żółtej na +50bb. Gdy wygramy KK vs AQo vs QQ zielona linia odskakuje powyzej żóltej na +96bb

Czy taki wykres oznacza, że miałem dużo szczęścia i przy nieskończonej liczbie powtórzeń zielona linia zrówna się z żółtą?

Tak (w potocznym rozumieniu) i tak

Pozdrawiam
    • MonsterFil
      MonsterFil
      Brąz
      na forum od: 01.09.2009 Posty: 189
      To ja już tak mam od prawie 40 000 handów. Coś mi się zdaje że nie za szybko się wyrównają...
      Jesteście przekonani że to tylko szczęście? Ktoś może bardziej rozwinąć wątek?

Uploaded with ImageShack.us
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      A co więcej chciałbyś przeczytać na ten temat? Znamy algorytm i matematyka mówi chyba wszystko
      Net Expected Won, to wartość pota przemnożona przez Twoje equity

Pozdrawiam
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      na forum od: 10.12.2012 Posty: 1 020
      Ej, ja tez chce miec taka linie NON-SD winings! jak MonsterFil, moja jest pod kreska. Czy ktos moglby byc tak laskaw, zeby mnie sprowadzic na dobra droge i pokazac jak powinienem grac.

Oto moj wykres:

http://imageshack.us/photo/my-images/716/fsog.png/

pls help.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 605
      Witaj dzixxx,

Duże brawa dla Ciebie za archeologię :s_ugly: ten temat ma już prawie 2 lata...

To, że przegrywasz na czerwonej linii nie jest czymś bardzo złym. Widzę, że założyłeś już temat w dziale nolimit i najlepiej zrobisz jeśli posłuchasz rad które tam otrzymałeś/otrzymasz.

Pozdrawiam.
    • PokerSprite
      PokerSprite
      Brąz
      na forum od: 13.01.2010 Posty: 744
      hehe dobra ta archeologia :f_thumbsup:

Ciekawe czy autorowi wątku zrównała się zielona z żółtą :)
    • dzixxx
      dzixxx
      Brąz
      na forum od: 10.12.2012 Posty: 1 020
      tak wiem, piszac tutaj posta widzialem, ze ten watek jest z przed 2 lat :D
      Ale to w google wpisalem odpowiednie haslo i akurat tylko to wyszlo to napisalem ;D

No wlasnie podpisuje sie z pytaniem ;p Zrownala sie ta linia?