[inne] F.lux

• Kimes
      Kimes
      Global
      na forum od: 27.03.2011 Posty: 1 499
      Hej, czy ktos z was tego kiedykolwiek uzywal?

Program zmienia nasycenie i barwy wyswietlane przez nasz monitor w zaleznosci od pory dnia, za dnia dostosowuje ekran do swiatla slonecznego natomiast w nocy sprawia ze barwy i nasycenie staja sie cieplejsze a co za tym idzie mniej meczace dla oka.

"f.lux makes your computer screen look like the room you're in, all the time. When the sun sets, it makes your computer look like your indoor lights. In the morning, it makes things look like sunlight again."

Jestem ciekaw czy rzeczywiscie ten program pozwala odpoczac oczom i poprawia moj sen :f_p:

Czy zmienianie barw i kontrastu nie wplywa na prace wyswietlacza? Nie psuje go?

link do programu:

F.lux

Pozdrawiam!
  • 10 odpowiedzi
    • CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      Zainstalowałem i zaczęły mnie boleć oczy od tego.
      Pomyślałem że muszę się przyzwyczaić i miałem to jakiś tydzień jednak nadal oczy się szybko męczyły.

Odradzam.
    • Juniorski90
      Juniorski90
      Brąz
      na forum od: 01.02.2010 Posty: 548
      Byl ten temat juz poruszany na forum. Ja uzywam tego programu i nie wiem czy rzeczywiscie sie lepiej spi, ale napewno mniej oczy obrywaja. Wystarczy w nocy na chwile wylaczyc program zeby zobaczyc jak mocno swieci monitor bez tego.
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 208
      ja uzywam od jakiegos miesiaca i w nocy bardzo pomaga + oczy mnie nigdy nie bolaly tak wiec z mojej strony leci okejka :s_thumbsup:
    • CronTheFish
      CronTheFish
      Brąz
      na forum od: 24.02.2009 Posty: 2 819
      Jasność to można sobie łatwo zmienić bez tego programu, chodzi o to że on zmienia barwy na bardziej pomarańczowe/czerwone.
    • Kimes
      Kimes
      Global
      na forum od: 27.03.2011 Posty: 1 499
      Ok, thx za opinie! :s_thumbsup:

Od dzisiaj zaczynam oficjalne testy :s_cool:
    • kloose
      kloose
      Trener
      Trener
      na forum od: 20.10.2009 Posty: 1 388
      równiez polecam :D
      używam już od kilku miesięcy i w sumie zapomniałem, że ciągle jest włączony :f_biggrin:
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 276
      Witam.

Też korzystam z tego programu, jest on bardzo fajny, ale wydaje mi się, że ma najlepsze zastosowanie dla monitorów stosunkowo nowych i głównie LCD, dlatego, że stare, wypalone kineskopy mogą wyglądać nienaturalnie po zmianie temperatury barw.

Jest to bezpieczne, działanie tego programu opiera się na zmianie temperatury barw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_barwowa

Umożliwia on odpowiednią regulację, aby każdy mógł dostosować odpowiednie wartości do swoich potrzeb. Należy pamiętać też aby ustawić odpowiednią szerokość geograficzną aby informacje o tym kiedy zachodzi słońce i robi się ciemno były odpowiednie do naszego miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam.
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      na forum od: 28.12.2007 Posty: 270
      Witam.

Mam problem z w.w. aplikacją. Przed formatem działał ale już po nie zmienia kolorów w nocy. Monitor świeci się ciągle tak samo. Dodam, że program uruchamia się bez problemu, wyświetla, że jest noc a kolory bez zmian.

1. Lokacja jest prawidłowa.
      2. Dodałem program do wyjątków w esecie i w zaporze windows 7 x64.
      3. Uruchamiałam w różnych trybach zgodności, jako administrator i nic.

Miał ktoś podobny problem? Dzięki.
    • jacekszy0
      jacekszy0
      Global
      na forum od: 06.12.2009 Posty: 226
      Tylko mi bardziej się chce spać zawsze przy tym programie :) jak wszystko "mniej bije po oczach" ? :f_biggrin:
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      na forum od: 28.12.2007 Posty: 270
      Rozwiązałem w.w. problem. Chodzilo o sterowniki do karty graficznej nvidia a raczej ich brak. Zainstalowałem, a flux śmiga.