[PT3] Zwieszanie komputera

• Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      na forum od: 21.11.2010 Posty: 462
      Witam!
      Gdy odpalam PT3, a szczególnie klikam begin auto import, to komputer zaczyna mi straaasznie wolno działać, aż tak, żę jak gram parę stołów to często ręce same mi się zrzucają, bo stoliki 5 sec się przełączają. Wcześniej nie miałem tego problemu.
      Patrzylem też w menadzerze urządzeń i wtedy mam odpalone jakies 5 procesów postsql, które jak zakończę to wszystko ładnie działa, no ale HUD się nie zmienia.
      Dopiero po przekroczeniu ~10k użytkowników w mojej bazie zaczęły się problemy.
      Jakieś rady?>
  • 19 odpowiedzi
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 174
      Witam.

Podaj specyfikację Twojego komputera włącznie z systemem operacyjnym, wersją PostgreSQL.

Na sam początek może pomóc housekeeping, vacuum+analyze. Oprócz tego sprawdź czy masz ustawione przenoszenie zaimportowanych już plików z hand history do folderu Processed.

Nie możesz zabijać procesów postgres.exe bo one odpowiadają za działanie serwera bazy danych.

Pozdrawiam.
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Win xp SP3
      PostSql 8.3
      Mógłbyś powiedzieć o co chodzi w tym housekeeping?
      Wiem, że nie mogę zabijać tych procesów, jednak zabijałem je bo wolałem grać bez huda, niż praktycznie nie grać i patrzeć jak monstery mi sie zrzucają mimo, że 5 razy kliknąłem raise. 893 ram celeron 1.73 GHZ

Mam zaznaczone przenoszenie.
    • ajej87
      ajej87
      Brąz
      na forum od: 20.12.2009 Posty: 1 712
      Masz czystą bazę SQL czy już zdarzyło się ją przeinstalować?

Zawsze możesz exportować bazę całego PT3, potem usunąć PT3 i bazę SQL i zainstalować wszystko od nowa (oczywiście po restartach komputera) i wtedy zaimortować z powrotem swoje wszystkie dane do PT3.

Pozdrawiam!
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Zdarzyło się przeinstalowywać.
    • MateuszPaker
      MateuszPaker
      Brąz
      na forum od: 30.06.2010 Posty: 1 865
      Miałem to samo.Skorzystałem z pomocy znajomego, który wykonał kilka "dziwnych operacji" mających załatwić problemy, usunąłem antywirusa(Trochę mulił kompa.) i dokupiłem pamięci ram.
      Któraś z tych 3 rzeczy pomogła :D .

Pozdrawiam.
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Antywirusa praktycznie nie mam. Ramu nie dokupie bo laptop, poza tym wczesniej dzialalo. Jakie dziwne operacje?
    • MateuszPaker
      MateuszPaker
      Brąz
      na forum od: 30.06.2010 Posty: 1 865
      Nie mam pojęcia Oksiu, ja jestem zielony w tych sprawach.Zostawiłem go przy kompie i coś tam porobił.
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 420
      start - programy - postgresql - pgadminIII

potem jak na screenie - porządkowanie - vacuum, full, analyze (w moim przypadku postgresql 9 i baza stars, u Ciebie będzie pewnie 8.4 i Twoja nazwa bazy)

Dodatkowo to co już napisał imgoingtomirage - przenoszenie zaimportowanych plików - zaznacz tak jak na screenie 1 w tym temacie (move processed....) :

http://www.pokertracker.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=22715
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Mam zaznaczone.
      Niestety, ale nie moge sie polaczyc z baza postsql bo nie znam hasla. Jest jakies domyslne? Bo te ktore ewentualnie moglbym podac przy instalacji nie dzialaja.
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Dodam ze uzytkownik: postgres
      a gdy tworze nowa to elephant. Mozzliwe wiec ze mam ta postsql co instaluje sie przy insytalacji elephanta
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      Domyślne hasła to postgrespass lub dbpass, jeśli natomiast nie działają, to jak zresetować hasło dowiesz się w 5 punkcie naszego FAQ.
      Z tego co podałeś to specyfikacja Twojego laptopa nie jest najlepsza i przy obszernej bazie danych parametry mogą być problemem.

Wykonaj housekeeping tak jak napisał emomaniac. Podczas korzystania z PT3 wyłącz wszystkie aplikacje mogące obciążać Twój komputer lub zakłócać pracę PT3 (antywirusy etc.).

Pozdrawiam.
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Właśnie próbowałem wyeksportować bazę danych. Komputer tak się pozwieszał że zabicie procesów postsql i pt3 zajęło mi 5 minut, ale i to nie pomogło, musiałem resetować.
      Co ciekawe obciążenie procesora podczas całej operacji wahało się od 2-7%..
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      Jezeli nie masz mozliwosci rozbudowy komputera - chociaz watpie, bo notebook to nie problem zeby rozbudowac RAM, to sprawdz wydajnosc dysku - np programem HD Tune - benchmark. To chyba dosc stary sprzet wiec dysk moze miec usterke i pracowac powoli. Windows - kazdy, ma to do siebie ze z biegiem czasu strasznie sie rozrasta i strasznie zamula. W przypadku, mowiac bez ogrodek, slabych konfiguracji, warto przeinstalowac system na swiezo - nawet co pol roku. Wiem ze to malo profesjonalna metoda ale dziala.
      Podaj model lapa albo sprawdz ile maksymalnie RAM'u obsluzy, sprawdz dysk - moze byc tak ze bardzo, bardzo wolny, czasem inwestyscja 200zl w nowy o wiele bardziej wydajny dysk, da Ci duzy komfort pracy i spokoj na dluzszy czas.
      Pozdr.
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Usprawnij kompa - np defragmentacja dysku jakimś darmowym programem, czyszczenie i defragmentacja rejestru itp.

Sam kiedyś grałem bez problemu korzystając z PT3 na celeronie 2.0 i 256 Mb ramu 6 stołów na ongame (kiedyś był to pamięciożerny room).
    • wlod4000
      wlod4000
      Brąz
      na forum od: 06.04.2010 Posty: 2 231
      Najprawdopodobniej wygląda to na sprawkę sprzętową. Albo słaby wolno pracujący lub z uszkodzonymi sektorami dysk (można sprawdzić jednym z wielu programików) albo pozapychane wentylatory (słabe chłodzenie procesora lub chipsetu może spowalniać jego pracę). Najlepiej oddaj go w ręce jakiegoś (prawdziwego!) fachowca.
    • Oksiu
      Oksiu
      Brąz
      Pomogło housekeeping, vacuum+analyze.
      Działą 'jak ta lala'
      Dziękuję bardzo wszystkim, którzy udzielili się w tym wątku można zamknąć.
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      Warto wykonywać vacuum średnio co 10k rozdań, a po każdym manualnym imporcie dodatkowo analyze.
    • wsngwo6
      wsngwo6
      Brąz
      na forum od: 28.10.2010 Posty: 1 181
      Napisane przez emomaniac
      start - programy - postgresql - pgadminIII

potem jak na screenie - porządkowanie - vacuum, full, analyze (w moim przypadku postgresql 9 i baza stars, u Ciebie będzie pewnie 8.4 i Twoja nazwa bazy)

Dodatkowo to co już napisał imgoingtomirage - przenoszenie zaimportowanych plików - zaznacz tak jak na screenie 1 w tym temacie (move processed....) :

http://www.pokertracker.com/forum/viewtopic.php?f=45&t=22715
      Sorry, że odkopuje temat ale co robi dokładnie owa czynność jakie są jej skutki? bo mam problem z hm2 bo zamula strasznie mi kompa i szukam ratunku :f_biggrin:
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Porządkuje bazę i może zmniejszyć ilośc zajmowanego przez nią miejsca. Jeszcze lepiej zrobić przy tym reindex, jeśli zależy Ci na miejscu na dysku

http://pl.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=301700#post2734675