[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 26.11.2007

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam!!

Wczoraj juz nie zdazylem ale to nie znaczy ze zapomnialem wrzucic najciekawze rece z naszego ostatniego treningu!!A kilka naprawde ciekawych rak bylo:) :) :)

**********ZAGRANIE I**********
      CB ALL IN na FLOPIE

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with Q:spade: , A:diamond:
      2 folds, MP2 calls $0.10, MP3 folds, Hero raises to $0.50, 2 folds, BB calls $0.40, MP2 folds.

Podbijam standardowo tj 4*BB+BB za jednego limpera przed nami, mam jednego wolajacego ktory wchodzi zemna na flopa.

Flop: ($1.15) 2:diamond: , 5:club: , 4:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.35 (All-In), BB calls $1.35.

Tutaj niestety nic nie trafiam ale moj przeciwnik daje check msuze zagrac CB ile powinno wynosic moje CB??Jezeli wasz stack jest w przyblizeniu rowny wielkosci puli to zagrywamy cb w wysokosci all in!! Tak wlasnie postepuje tutaj!!

Turn: ($3.85) 3:spade:
      River: ($3.85) 9:club:

Final Pot: $3.85

**********ZAGRANIE II**********
      SET NA FLOPIE JESZCZE RAZ

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with K:spade: , K:club:
      Hero raises to $0.40, 4 folds, BB calls $0.30.

Swietna reka podbijam standardowo mam jednego woalajacego ktory wchodzi zemn na flopa!!

Flop: ($0.85) A:heart: , K:diamond: , 4:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.70, BB raises to $1.40, Hero raises to $1.54 (All-In), BB calls $0.14.

Tutaj mila niespodzianka trafiam set, moj przeciwnik daje check jako ze nie mam top set a do tego mam nadzieje ze przeciwnik trzyma Asa zagrywam podbiciem w wysokosci ok 2/3 puli, przeciwnik mnie przebija wlasnie na to liczylem:) :) :) ALL IN!!!!!!

Turn: ($3.93) K:heart:

KARETA!!!!!!!! Jak bedzie okazja sie przekonac nie ostatani kareta dzisiaj!!
      River: ($3.93) Q:spade:

Final Pot: $3.93

**********ZAGRANIE III**********
      !!!!!!KIEDY RZUCIC TOP PAIR Z MOCNYM KICKEREM!!!!!!!!!

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)     
      Position:
      Stack
      BB:
      $7.33
      UTG+2:
      $16.56
      MP3:
      $10.89
      Hero:
      $2

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is BU with K:club: , Q:spade:
      UTG+1 calls $0.10, UTG+2 calls $0.10, 2 folds, MP3 calls $0.10, CO folds, Hero raises to $0.70, SB folds, BB calls $0.60, UTG+1 folds, UTG+2 calls $0.60, MP3 calls $0.60.

Az trzy osoby przdemna limpuja kiedy ja trzymam na rece KQ oczywiscie nie moge sobie pozwolic na wejscie na flopa z taka liczba przeciwnikow dlatego zgodnie z SHC podbiajm!!Niespodzianka!!Az trzech zawodnikow wchodzi zemna na flopa o niczym dobrym to nie swiadczy jezeli ktos limpuje przed wami a potem wobec duzego podbicia sprawdza tym bardziej ze az trzy osoby tak zrobily!!!

Flop: ($2.95) 5:club: , 7:club: , K:heart: (4 players)
      BB bets $0.40, UTG+2 raises to $1.20, MP3 folds, Hero raises to $1.30 (All-In), BB folds, UTG+2 calls $0.10.

Flop wypada dlamnie bardzo ciekawy ale czy napewno trzeba tu zagrac zgodnie z sss??Trzymam made hand, jeden przeciwnik przedemna betuje ok jeszcze nic zlego sie nie dzieje ale jego bet zostaje trzykrotnie przebity to powinno zalaczyc u was alarm!!Po tak dziwnej grze na flopie teraz taka dziwna sytuacja. Przychodzi ruch do mnie troche sie zastanawialem jak pamietacie!!Dlaczego??Gdzyby nie to ze moj 2*stack<puli spasowal bym ta reke!!Ale jako ze stwierdzilem ze juz zbyt duzo w to wlozylem zamalo mi zostalo na rece zagralem ALL IN!!
        Jak to sie skonczylo ci co byli wiedza a ci co nie byli na treningu niech zaluja:) :) :)

Turn: ($5.95) 3:spade:
      River: ($5.95) T:spade:

Final Pot: $5.95

**********ZAGRANIE IV**********
      GRAM Z PONAD 25BB (KIEDY TAK GRAMY??)

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
      Position:
      Stack
      Hero:
      $5.63
      UTG+1:
      $2.56

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is MP1 with K:heart: , K:diamond:
      UTG+1 raises to $0.40, UTG+2 folds, Hero raises to $1.20, 6 folds, UTG+1 calls $0.80.

Zwroccie uwage na wielkosc mojego stacka udalo mi sie chwile wczesniej wygrac all ina i moj stack jest zdecywdowanie wiekszy od 25BB zostalem przy stoliku tak jak ja to mowie tylko po to zeby do momentu kiedy musze wplacic BB moze dojdzie mi KK albo AA.Zawsze to powtarzalem ale nigdy nie mialem okazji tego zademonstrowac co robimy jak trafimy wrescie KK lub AA do wczoraj:) :) :)

Dostaje KK przeciwnik podbija przedemnagram zgodnie z sss przebijam go trzykrotnie, wchodzimy na flopa.

Flop: ($2.55) J:spade: , K:club: , 6:heart: (2 players)
      UTG+1 checks, Hero bets $1.36, UTG+1 raises to $1.36 (All-In).

Zaraz sie odezwie ktos ze mam duzo szczescia no i nie zostaje mi nic innego jak powiedziec ze maja racje znowu trafiam sete z KK:) :) :) Jak to zagrac mam top set??Skoro moj przeciwnik zdecydowal sie sprawdzic mnie na flopie po wysokim podbiciu to nie ma co sie z nim bawic musi miec silna reke zagrywam dokladnie tyle ile mu zostalo na rece!!

Turn: ($5.27) 8:spade:
      River: ($5.27) 4:club:

Final Pot: $5.27

**********PODSUMOWANIE**********

Co mi zostalo powiedziec zycze wam jak najwiecej rak jak ta z zagrania IV :) :) :) Do zobaczwenia na nastepnych treningach.

ps. jesli cos nie jasne smialo pytajcie!!
  • 13 odpowiedzi
    • petesam
      petesam
      Brąz
      na forum od: 29.09.2007 Posty: 1 296
      Wszystko jasne, świetnie wytłumaczone. Dzieki za fachowe i profesjonalne podejscie. A pytanie odnoscie dopłacania do 2$. Otoz rozumiem ze dopłacamy gdy zejdziemy ponizej 1,5$, ale ile takich re-buyów robimy? Do skutku?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Zdarza sie ze kilka razy trzeba zrobic:) :) :) czyli do skutku:) :) :)
    • darek75
      darek75
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 235
      Witam

To wkoncu grac czysta SSS czy jak sie zdobedzie wieksze doswiadczenie, kombinowac? :) Mam tutaj na mysli zreke 3 kiedy powiedziales ze mimo tego ze miales seta K to przy tak ostrej jatce spasowal bys ta reke.

Pytam sie bo czasami mam watpliwosci czy warto grac wylacznie CZYSTA SSS? Jak gra ten koles co ja wymyslil? Podobno pyka na NL5000. Jak on ja modyfikuje? A moze gra czysta SSS przedstawiiona na Pokerstrategy?

Pozdrawiam Darek
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Original od darek75 Podobno pyka na NL5000. Jak on ja modyfikuje? A moze gra czysta SSS przedstawiiona na Pokerstrategy?
      No jasne, że nie gra czystą strategią SSS przedstawioną na PokerStrategy, bo na takich limitach jest to po prostu niemożliwe. Pewnie kombinuje, ale zanim zaczniesz kombinować, musisz wiedzieć jak i kiedy kombinować. magic83 też czasami kombinuje, ale jak kombinuje, to potrafi też wytłumaczyć, dlaczego kombinuje. A więc kombinowanie, to nie kombinowanie. Więc nie kombinuj tylko po to żeby pokombinować. :P Kurde, ale tego "kombinowania" się nazbierało... :P Pozdrawiam :)
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Jasne ze bym rzucil zagranie III gdybym mial wiekszy stack zal by mi bylo moich pieniedzy!! SET= KK a na flpoie XXK ja tam nie mialem seta;) ;) ;) co do seta kroli to choc by mnie ze skory obdzierali to bym nie rzucil;) ;) ;) Ja mialem tam zbyt malo pieniedzy aby odpuscic ta pule!!!!

Czy mozna to nazwac kombinowaniem (nie lubie tego slowa) NIE, wielu mowi ze sss jest bardzo mechaniczny no jest ale nie zwalnia nikogo z myslenia!!

NL10 NL25 ZADNEGO ZADNEGO ZADNEGO kombinowania :) :) :) czysty sss minimalizujemy szanse bankructwa=max szanse wyrobienia bonusu:) :) :)

NL50 NL100 czy ja kombinuje ja dokladam do mojego arsenalu nowe bronie ale sss zostaje dosc podobny to jest jak podstawowka w twoim zyciu!!Alfabet podstawa gry!!steal, resteal (bez PT i DUZEJ -conajmniej 100 hand na zawodnika a najlepiej to 1000+ rak- BAZY takie zgrania nie maja sensu!!!!!Duza wiedza teoretyczna jest potrzebna aby re i steal mialy wrtosc oczekiwana na plusie!!!!!!Latwo staracic kilka stackow nieumiejetnie to robiac!!!) LIMPY niskich par (na nizszych limitach nie zlaeceane ale jezeli wykonamy je przeciwko przeciwnikom z duzym stackiem jak ich jest kilku to moze wyjsc +EV nie zalecam "kombinacji" na nizszych limitach!!!!!!) SREDNIE pary (inaczej troche sie rozgrywa zwlaszcza flopa wobe jednego/dwoch przeciwnikow trzeba "wyczuc" ich sile tu gra czesto tez opiera sie na PT a dokladniej "fold flop to bet%" i "CB" przecviwnika!!!!!!!!!) SLOW PLAY (trzeba wiedziec kiedy i przeciw komu przeciw loos player ja tego nie stosuje w koncu oni tak bedzie mnie wolal moge duza pule wybudowac:) :) :) PT sie klania ale ten program przydatny :) :) :) )

NL200 NL400 JAZDA BEZ TRZYMANKI :) :) :)

REASUMUJAC

Mechaniczna gra sss nie zwalnia z myslenia a kombinowanie nie polega na lamaniu podstawowych zasad ktore na bank sa dobre ale max zyskow poprzez ich odpowiednie rozwijanie!!!

ZAGADKA

Grasz sss
      UTG+1 podbija 4BB (on gra tez SSS!!!!!)
      HERO CU JJ

twoja akcja???????mechanika czy logika??????
    • d0c3n7
      d0c3n7
      Brąz
      na forum od: 14.02.2007 Posty: 340
      jupki bym w takiej sytuacji zrzucil i tu sie klania logika -raisujac z UTG ss player musi miec cos powaznego i tylko z KK i AA bym zagral no... po pewnej ocenie gry przeciwnika moglbym jeszcze zagrac z QQ.
      pozdrawiam
    • darek75
      darek75
      Brąz
      >ZAGADKA

>Grasz sss
      >UTG+1 podbija 4BB (on gra tez SSS!!!!!)
      >HERO CU JJ

>twoja akcja???????mechanika czy logika??????

Mechanika czyli czysty SSS to zagranie Raise/reraise czyli bym podbil 3x jego raise. plus 1 x na kazdego sprawdzajacego.

Logika nakazywala by ze w najlepszym przypadku on tez ma JJ a najprawdopodobniej ma lepsze karty. Czyli Fold.

Z tym ze to sie zgadza jesli ja wiem ze on tez gra SSS a tej pewnosci nie ma jednak.

Najwazniejsze jednak po co w tabelce do SSS stoi JJ raise/reraise? Zakladam ze strategia uwzglednia jeszcze tych slabszych graczy wiec tutaj ich podbicie nie mowi nam czy maja AA KK QQ JJ AK tylko moga grac z szerokim wachlarzem rak. Dobrze kombinuje?

>zysty sss minimalizujemy szanse bankructwa=max szanse wyrobienia bonusu

Czyli chodzi wylacznie o to?
      Ze wzgledu na wasze doswiadczenie mozna grac czysty SSS i zarabiac?

Pytanie inne grajac SSS i ja odpowiednio modyfikujac mozna tak sadze wyciagac wieksze zyski? Oczywiscie nie lamiac zasad !!!
      Z tego jednak co poczytalem artykulow na stronie to najwieksze zyski mozna wyciagnac grajac BSS oczywiscie w kazdym z tych strategi gramy poprawnie. Zgadza sie?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      No i teraz jak odp na zagadke zastanow sie nad tym czy jest to kombinowanie??
      My nie kombinujemy tylko rozwijamy ta strategie jak juz wyrobisz bonus to skup sie na dlaszym rozwoju jak napisalem dokladaniu nowych broni do swojego arsenalu a podstawe beziesz mial wspaniala sss.

Jasne ze nie chodzi tylko o to zeby wyrobic bonus ale to jest pierwszy etap kariery kazdego zawodnika sss potem przyjdzie czas an zmiane limitow. Problem polega na tym aby nie kombinowac w taki sposob jak naginanie podstawowoych zasad granie nie zgodnie z shc to kombinowanie.

JJ dobrze gra sie przeciw bss a ten przyklad przedstawilem aby pokazac ze odstepstwa w czasie gry sa ale nie po to zeby ryrzykowac a zeby na poczatku nie tracici zaduz zanim nabierze sie doswiadzczenia:) :) :)

MOZNA grac "czystym" sss i zarabiac!!!SSS pozostaje czysty ja jego nie zmieniam tylko ze mam jeszcze troche zagran ktore na wyzszym limicie maja sens:) :) :)

Ciezko powiedziec na czym najlepiej zarobisz jedne na sss drugi na bss a inny jescze na omaha hi/lo wszystko zalezy od gracza musisz prubowac aby znal;ezc swoje miejsce ja tez zaczynalem najpierw fl ale nl mi bardziej jednak pasuje:) :) :)
    • darek75
      darek75
      Brąz
      Z kombinowaniem to takie moje okreslenie grania troszke inaczej, jak mowisz dokladania specjalnych zagran, "broni" do arsenalu gracza. Z tego co mowisz na nizszych limitach raczej nie powinno sie tego robic.

Caly czas zachaczam o SSS bo sam nia gram ale jakos tak stoje w miejscu. Prywatnie sadze ze gram czysta SSS i na tym etapie nie popelniam bledow na zasadzie odbiegania od czystej strategi SSS. Jednak stoje w miejscu...Wiem ze to norma jednak chce na pokerze zarabiac kase, chce widziec progres :)

Jaka sciezke kariery dla gracza NL polecasz? Rozumiem ze poczatek to SSS a pozniej raczej BSS i SnG? Czy SSS dozbrojona paroma zagraniami i oprogramowaniem jest rownie? prawie? tak skuteczna w zarabianiu kasy jak BSS i SnG?
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Wiem ze to norma jednak chce na pokerze zarabiac kase, chce widziec progres
      Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz wytrwałość :) .

W SSS obserwuję dużo mniejszą wariancję, czyli mniej wygrywam, ale też mniej przegrywam i nawet długie pasma niepowodzeń nie są takie bolesne. Polecam tę odmianę, jeżeli masz słabe nerwy i łatwo panikujesz po stracie dużej ilości kapitału.
    • darek75
      darek75
      Brąz
      >W SSS obserwuję dużo mniejszą wariancję, czyli mniej wygrywam, ale też mniej przegrywam i nawet długie pasma niepowodzeń nie są takie bolesne.

Z jednej strony to pocieszajace. Jest to bardziej bezpieczna strategia, mniejsze wachania bankrolu itp.

>Polecam tę odmianę, jeżeli masz słabe nerwy i łatwo panikujesz po stracie dużej ilości kapitału.

Jak na razie nerwy mam ze stali, tilt mnie na razie nie dotyczy. Spokoj i wyluzowanie maxymalne :)

Jestem tez cierpliwy, jednak gram w pokera nie tylko dla rozrywki ale takze zeby zarabiac i stad moje rozterki ;)

Sa zawodnicy ktorzy zasiadajac z kapitalem startowym weszli na szybka sciezke zarabiania kasy...Ja wrecz odwrotnie zaczynalem od spadkow. Mobilizowalo mnie to i nadal wierze ze strategia jest sluszna i moze przyniesc profity.

Obawiam sie tylko ze coraz wiecej graczy w jakis tam sposob przyswoilo sobie SSS i ciezko bedzie wygrac od nich kase. Ci co graja BSS tez maja swoje triki na graczy SSS. :) Co chyba w sumie prowadzi do stweirdzenia ze ejst coraz ciezej zarabiac na tym hobby. A jakie sa wasze wrazenia?
    • darek75
      darek75
      Brąz
      Takie pytanie strategiczne do SSS. Czy podbicie 2 x BB to jest juz raise czy traktowac to raczej jako Call, taki trik, miotle na graczy SSS?

Zgodnie z czysta SSS to jest raise, ja jednak mam wrazenie ze to tylko po to zeby wyrzucic z rozdania graczy SSS, i innych graczy Tight.

Jakie macie zdanie na ten temat?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na niskim limicie traktowac cos takiego jako reis na wyzszych jako minibet i grac przebiciem ajk nakazuje strategia!!