[NL2-NL16] QKs $0.25/$0.50

• tras
      tras
      Brąz
      na forum od: 22.11.2007 Posty: 547
      No Limit Holdem Ring game
      Blinds: $0.25/$0.50
      8 players
      Converter

Stack sizes:
      UTG: $7.75
      UTG+1: $20.35
      MP1: $58.65
      MP2: $50.30
      CO: $53.70
      Button: $86.50
      Hero: $43.70
      BB: $26.65

Pre-flop: (8 players) Hero is SB with Q♣ K♣
      UTG folds, UTG+1 raises to $1.5, 4 folds, Hero calls, BB folds.

Flop: 5♠ 2♠ Q♦ ($3.5, 2 players)
      Hero bets $1.5, UTG+1 calls.

Turn: 9♦ ($6.5, 2 players)
      Hero bets $4, UTG+1 calls.

River: 7♦ ($14.5, 2 players)
      Hero bets $5, UTG+1 calls.

witam, mam pytanie, jak Wy byscie zagrali taka reke, szczegolnie PF, i ocenicie prosze wielkosc betow
      po river nie bylem pewny czy koles nie zrobi check-raise, co Wy robicie w takiej sytuacji?
      dzieki, pozdro
  • 3 odpowiedzi
    • ubooter
      ubooter
      Brąz
      na forum od: 08.05.2007 Posty: 430
      Jak dla mnie fold preflop, tym bardziej, że podbijał przede mną UTG, a on ma bardzo zawężony zasięg rąk.

A jak on grał wcześniej? Bo gra z połową stacka i nie wiadomo czy to shortstack....
    • tras
      tras
      Brąz
      na forum od: 22.11.2007 Posty: 547
      kolega gra bardzo loose, wchodzi z roznymi kartami i nie gra SSS
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Fold PF z dwóch powodów - dlatego, że koleś nie ma pełnego stacka, ale ok 40BB nie powinieneś w ogóle z nim grać. Z shortami gra się wyłącznie bardzo silną kartą, a nie z KQs. Drugi powód - teoretycznie raisujący UTG to dość silny układ więc z KQs nie powinno się w takie rozdania pchać.

Jeżeli już chciałeś wejść w to rozdanie, bo koleś jest loose i podbija z czymkolwiek, to powinieneś RAISOWAĆ PF ze względu na pozycję, a nie robić cold call za 3BB. Jeżeli gracz jest loose i raisuje bez pozycji, to z potencjalnie lepszą kartą bijącą jego zasięg powinieneś re-raisować. Na flopie masz TPSK więc nie widzę powodu, aby nie grać value bet w 3/4 pota. Jeszcze raz powtórzę, jak betujesz, rób to jak mężczyzna! Betem w 40% nie wiem, co chciałeś osiągnąć?

Ogólnie, to napiszę Ci to jeszcze raz - ZOSTAŃ NA NL10 i nabierz skilla, bo pozbędziesz się BRa. Może na początku będziesz miał nieco szczęścia, ale na dłuższą metę, bez odpowiednich umiejętności, oni Cię tam po prostu zjedzą!!! Jak to powiadała moja była dziewczyna - "Nie sraj wyżej niż skaczesz, bo Ci gówno na łeb spadnie"

Pozdro