[NL2-NL16] AKs $0.10/$0.25

• tras
      tras
      Brąz
      na forum od: 22.11.2007 Posty: 547
      No Limit Holdem Ring game
      Blinds:$0.10/$0.25
      9 players
      Converter

Stack sizes:
      UTG: $8.95
      UTG+1: $7.10
      MP1: $24.40
      MP2: $25
      MP3: $4.55
      CO: $4.65
      Hero: $35.60
      SB: $24.95
      BB: $65.45

Pre-flop: (9 players) Hero is Button with A♠ K♠
      UTG folds, UTG+1 calls, MP1 calls, 3 folds, Hero raises to $1, SB calls, 3 folds.

Flop: J♠ J♣ Q♠ ($2.75, 2 players)
      SB bets $0.5, Hero raises to $2, SB calls.

Turn: 7♦ ($6.75, 2 players)
      SB checks, Hero bets $2.75, SB calls.

River: 4♠ ($12.25, 2 players)
      SB checks, Hero bets $5.75, SB calls.
      mam pytanie jak oceniacie wielkosc betow i raisow? czy myslice ze dalobysie tu wiecej wyciagnac z kolesia?
      dzieki, pozdro
  • 2 odpowiedzi
    • Bielanek
      Bielanek
      Black
      na forum od: 27.03.2007 Posty: 2 490
      W mojej opinii wyższy Rais pre-flop (1.50$ z uwagi na limperów). Na flopie ten re-rais można przyjąć - sytuacja po Call jest jasna, ma seta, full house, bądź karetę(top pair możemy raczej wykluczyć, drawy również). Zamysł naszego re-rais był taki, że jesteśmy na pozycji i po nietrafionym turnie możemy najprawdopodobniej darmo obejrzeć River. Według mnie taki mini-rais mija się z celem. Mamy jakieś 12outsów, ale stacki są zbyt duże by w tej sytuacji pchać, zresztą nie widzę tutaj karty z którą SB zrzuci. Liczę, że ma AJ i daję na Turn Check. Po trafionym River również musimy uważać, daję wtedy Bet 6$, po re-rais Call bo za dużo w puli, żeby zrzucać. Pozdrawiam
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Większy raise PF, 4+1, tak jak kolega powiedział. Na ten BECIK na flopie powinieneś odpowiedzieć ZDECYDOWANYM RAISEM, masz nuts flush draw oraz gutshota, więc nie widzę powodów, aby nie walić porządnie, gdy koleś calluje i turn nie daje Ci niczego dobrego, powinieneś zagrać check behind, szkoda ładować ponownie kasę w ten hand, gdy masz tylko A high i facet na bank jest z przodu. Wpada Ci ten 3 pik na river, grasz for value - czyli normalne 2/3-3/4 pota - ok 8$.

Budowanie pota robi się wtedy, gdy masz potencjalnie najlepszą rękę, a nie gdy zamierzasz do niej drawować! Bo gdy Ci nie wpadnie karta uzupełniająca twój układ marzeń, to wtedy masz pecha, duży pot, ciężko się folduje. Nie wiem, co chciałeś osiągnąć betem na turnie? Chcąc go zrzucić z łapy, powinieneś betować wyżej (tego zagrania raczej bym tu nie polecał), natomiast nie masz jeszcze nic i koleś może być przez KQ z przodu!

Pozdro