Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] NL10 ATs

• tyras
      tyras
      Brąz
      na forum od: 29.10.2007 Posty: 445
      Titan Poker Edgewood 0.05/0.10, hand converted by the iPoker Converter at Talking-Poker

saw flop | saw showdown

Button ($1.69)
      SB ($2.40)
      BB ($10)
      UTG ($9.90)
      UTG+1 ($2)
      MP ($2.21)
      MP MP ($7.65)
      CO-1 Hero ($1.90)
      CO ($7.03)

Preflop: Hero is in the CO-1 with A:diamond: T:diamond:
      3 folds, MP raises to 0.30, Hero calls 0.30, 4 folds.

Flop (0.75) 2:diamond: 9:diamond: T:spade:
      MP bets 0.50, Hero calls 0.50.

Turn (1.75) 8:heart:
      MP bets 1.10, Hero ??

Kolejna, problematyczna dla mnie reka nie grana strategia SSS ale grana short stackiem.
      Przeciwnik na flopie za 2/3 pota. Nie wiem czy to cont bet i drawuje, ma seta, overpair czy tez ustrzelil parke dziesiatek z wysokim kickerem. Ale flop calkiem przyjemny dla mnie: tptk i flush draw. Nawet jesli w tym momencie nie mialbym najlepszego ukladu to mam 14 outow (9 do koloru, 2 do seta, 3 do 2pairs) zakladajac ze ma overpair i 10 outow jesli ma seta TTT (9 do koloru i czwarta T). Calluje.
      Turn nic nie zmienia na moja korzysc. Natomiast przeciwnikowi mogl dac strita. bet za kolejne 2/3 pota wyglada na obrone przed flushem. W pocie > 2* reszta mojego stacka.
      Oplaca sie cos takiego callowac?
  • 6 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Jak dla mnie push flop. Masz TPTK i nuts fl draw, czego tu więcej chcieć?

Ale oczywiście z załatwieniem tematu poczekajmy na magica, bo to on jest guru od sss :)

Pozdro
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Od magica będzie pewnie lanie za ten call na pf, bo to chyba fold. :D btw. what the f*ck is CO-1? :P ;) Pozdrawiam :)
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      czytalem tego posta wczesniej i sie zastanawialem kto to ma ocenic bo niby to short stack ale nie sss:) :) :)

Po pierwsze ta reka nie jest problematyczna!!Jak mogles zawolac na pf do podbicia (przez chwile zastanow sie z jakimi rekoma podbijasz??Z czym mogl podbic ten koles??)Nie gramy As T z krotkim stackiem!!

Reszte dopowiedzial Fizoloff ALL IN!!!!!Tu nie bylo nad czym sie zastanawiac!!Nie zrozum mnie zle ale miales wiecej szczescia nisz rozumu na tym flopie:) :) :)

Z doswiadczenia mowie tobie jak sie zaczyna i gra na niskich limitach to im mniej kombinowania tym lepiej,tam nikt ie kombinuje, NIKT!!!Jak ktos podbija to cos ma!!

tyras wszyscy pokrzyczeli ale lepiej pokrzyczec i sprawic abys oparl sie na jkis sztywnych regulach bo granie tego typu moze sie zle skonczyc!!

Glowa do gory i graj a jak masz jeszcze jakies rece to wrzucaj!!
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      No i masz :) Lanie za PF :)

A btw: na seta nie masz szans, bo set jest tylko z pocketem na łapie :) Jak już możesz złapać tripla, a to co innego :)

Pozdro
    • tyras
      tyras
      Brąz
      na forum od: 29.10.2007 Posty: 445
      Hehe podobaja mi sie komenty :)

Nie wrzucam rak gdy gram SSS. tam nie mam sie nad czym zastanawiac. W SSS praktycznie nie ma problematycznych rak albo osobiscie mi zdazaja sie bardzo rzadko. Wbrew pozorom znam tabelki i wiem kiedy raise i kiedy fold. I tak gram przez 90% czasu.

Niemniej czasem mam serdecznie dosyc monotypicznej gry, ktora wprawdzie daje wymierne korzysci, ale w stosunku do bardzo dlugiego czasu.
      Dla mnie poker to nie praca, dlatego czasem, gdy br mi pozwala ja pozwalam sobie wejsc na jakis stol i kombinowac. Bo sprawia mi to przyjemnosc. Ot dla zabawy. I takie kombinowane rece wklejam.

Btw Koles pokazal QQ ;)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      No to jak Ci się nudzi, to nie wiem, układaj sobie pasjansa przy SSS, jednak takie wyskoki i kombinowanie na tym poziomie są po prostu "gamblingiem" a nie graniem w pokera. Jeżeli chcesz coś osiągnąć w tym temacie i być coraz lepszy, to naprawdę trzymanie siebie w ryzach jest jedną z najważniejszych rzeczy, o jakie powinien dbać początkujący gracz.

Im więcej "wyskoków" tym bardziej oddalasz się od A-game i tym większa groźba dla twojego bra.

Oczywiście jeżeli nie masz zamiaru "awansować" w graniu i grzać stawki NL10 grając sss, to oczywiście droga wolna. Jednak zapewniam Cię, że gdy br pozwala i gra się BSS na wyższych limitach, to można kombinować i wtedy jest pole do popisu, jednak do tego trzeba dojść samodzielnie i wyrobić sobie pewną intuicję gracza. Ale najważniejszym to poznać podstawy zachowania się w czasie gry.

Więc reasumując, "kuj" w sobie podstawy sss, a czas na kombinowanie przyjdzie szybciej niż Ci się wydaje.

Pozdro