[NL2-NL16] znow 4 rece do oceny sss nl10

• 8 odpowiedzi
    • padik
      padik
      Brąz
      na forum od: 08.10.2007 Posty: 163
      1. Sam nie wiem co o tym myslec... chyba zagralbym tak samo, chociaz to "odrobine" niezgodne z SSS
      2. Zagrane niezgodnie z SSS. Na flopie miales trash hand a pula nie byla na tyle duza zeby uzasadnic OLA zwlaszcze ze przeciwnik przebil Twoj cont-bet
      3. Granie AJ z early? Sam czasami nie moge sie powstrzymac, zeby to zagrac z middle i czesto trafiam na AK, AQ i jestem zdominowany. Zle zagranie - to nie bylo SSS
      4. Dobrze zagrane. z AK jesli zostaniemy przebici na preflopie to OLA. Niestety ja w polowie przypadkow trafiam wtedy na AA. Tobie tez nic nie doszlo - ale szanse byly w sumie fifty-fifty
    • pplcanfly
      pplcanfly
      Brąz
      na forum od: 19.09.2007 Posty: 27
      witam, z gory mowie ze moje uwagi moga nie byc najlepsze ale skoro nie wrzucam swoich rak na razie to moge i tak poprawic swoj sposob myslenia jezeli ktos mnie jeszcze poprawi :)

wydaje mi sie ze we wszystkich rozdaniach przeceniasz troche swoje karty, probujesz wyblefowac przeciwnika, ale czasem sie udaje, czesciej nie ;)

1. w tym przypadku po sprawdzonym cont-bet, wnioskuje ze przeciwnik do czegos probowal dobrac, moze do koloru, moze nawet do wysokiej pary. jak widac nie udalo mu sie.

2. na preflopie zgodnie z sss, cont-bet na flopie tez ale po przebiciu w przypadku kiedy nic nie miales, powinienes sie natychmiast wycofac! nie licz na to ze trafisz na turnie albo riverze na asa ktory i tak moze nie dac ci najlepszej reki.

3. podobnie jak w 2., moze i miales top pair-top kicker ale zagrozenie flushem i stritem bylo tak duze ze po przebiciu powinienes sie wycofac i nie ryzykowac ze swoja para

4. tutaj zgodnie z sss, ale mysle ze strategia ta przecenia troche AK ;) przeciwnik tez gra sss, wiec po jego all-in jest bardzo prawdopodobne ze ma wysoka pare, ktora daje mu wieksze szanse na wygrana.
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      1.
      Przed flopem powinienes zagrac 0.40 a nie 0.50 (wg. SSS) z racji tego ze nie bylo zadnego limpera.
      Na flopie miales jednego opponenta ale byles agresorem wiec zagrywamy 2/3 puli co w tym wypadku da ok. 0,80 a na turnie chyba powinienes zagrac check bo nie miales made hand, ale byles agresorem w razie podbicia pas - SSS mowi ze mamy wchodzic all jesli mamy made hand (Ty nie miales) w innych przypadkach nie obstawiamy i odkładamy swoje karty wobec każdego wkładu przeciwnika. wiec mysle ze mogles zagrac check i poczekac czy przebije

2.
      na Flopie jestesmy agresorami wiec zagrywamy 2/3 puli co daje ok 0.60 w przypadku przebicia przeciwnika pasujemy gdyz Twoja reka klasyfikowana jest jako trash hand

3. Nie gramy AJ z pozycji early

4. Dobrze zagrane - tutaj tylko pech Ci przeszkodzil

Pozdrawiam i prosilbym o sprawdzenie moich analiz - z gory dziekuje
    • pplcanfly
      pplcanfly
      Brąz
      na forum od: 19.09.2007 Posty: 27
      Original od padik
      4. Dobrze zagrane. z AK jesli zostaniemy przebici na preflopie to OLA. Niestety ja w polowie przypadkow trafiam wtedy na AA. Tobie tez nic nie doszlo - ale szanse byly w sumie fifty-fifty
      szanse na pewno nie byly fifty-fifty bo z AK musisz trafic A lub K zeby wygrac (trafiony strit lub flush to raczej rzadki przypadek), a przeciwnik z jakakolwiek para nic nie musi trafic.
    • d0c3n7
      d0c3n7
      Brąz
      na forum od: 14.02.2007 Posty: 340
      ok teraz widze bledy dzieki wam;]

co do pierwszego zagrania mialem pewne "readsy" tego przeciwnika widzialem jak pare razy zagrywal dlatego tak zagralem

w drugim tez troche nagialem sprawe watpilem zeby przeciwnik trafil we flopa a ze pula o wiele przewyzszyla moj stack zaryzykowalem z tym all-inem

trzeciego zagrania nie skomentuje :) fatalnie zagralem nie wiem jakies rozkojarzenie w ogole nie powienem grac ta reka~~

czwartego sie nie wstydze;]

do
      @Mooris byl jeden limper dlatego 0.50 :)
    • padik
      padik
      Brąz
      na forum od: 08.10.2007 Posty: 163
      Original od pplcanfly
      Original od padik
      szanse na pewno nie byly fifty-fifty bo z AK musisz trafic A lub K zeby wygrac (trafiony strit lub flush to raczej rzadki przypadek), a przeciwnik z jakakolwiek para nic nie musi trafic.
      http://www.cardplayer.com/poker_odds/texas_holdem
      Jest to praktycznie coin flip. Majac AK i grajac przeciwko 1 przeciwnikowi ktory ma nizsza pare na rece masz szanse zblizone do 50% na wygrana. Grajac na QQ jest to "tylko" 43 % ale na 88 jest juz 45%. Ja tego typu sytuacje traktuje jak 50-50. Polecam odd calculator.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      1. Nie zgodnie z sss, ale generalnie ja tez gram tak tego typu uklady ale jak juz mialem to okazje pisac ja moge sobie pozwolic na pewne straty jak ktos gra na nizszych limitach to powinien starac sie grac check/fold, pamietajcie im nizszy limit tym mniej kombinowania i odbiegania od zasad!!

2.No widzisz tym razem nie udalo sie zagranie z reka sklasyfikowana jako trash hand dlatego powinnienes byl po jego re grac fold. Zagranie tego typu jak 1 i 2 pewnie wyjda ciebie na 0 na tym limicie a ile sie nadenerwujesz, dlatego trash hand wobec przbicia naszeg cb gramy fold!!

3. Napisales ze przedstawiasz problematyczne rece, to nie sa problematyczne rece tylko przypadkie kiedy lamales zasady i tobie nie wyszlo!!Dlaczego zagrales z tak wczesnej pozycji As J??Fatalnie rozegrany flop dramta, docent otrzachnij sie tak nie wolno NIKT nie moze rozgrywac w ten sposob AJ!!!!!!!!!!!!

4. OK
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      ocenione (sry za drugiego posta przyzwyczajam sie do oprogramowania)