Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] AT NL20 Mogłem to zagrać inaczej?

• lukasz728
      lukasz728
      Global
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 1 034
      Hej pierwszy raz wklejam swoją rękę na tym forum więc wybaczcie ze jest w formie obrazka :)
      Nie mam programów do konwertowania więc tak to niestety narazie wygląda.
      Powiedzcie mi co tu zrobiłem źle?

Moja mała analiza i wyjaśnienie:

Koleżka dość często podbijał więc nie bałem się go sprawdzić. kiedy na flopie wyszły dosc niskie karty chciałem go troszkę zblefować, poniewaz podejrzewałem go raczej o jakiegoś asa bądz króla
      , ale wydaje mi się, ze tu właśnie popełniłęm błąd, ponieważ było to zdecydowanie za słabe podbicie, ale w tym wypadku nie wiem czy i tak by spasował mając top parę, kiedy na turnie pojawiła się szansa na stighta postanowiłem zastosować semi blef, ale i ten był zdecydowanie za mały, chociarz nie wiem czy tego idiotę było by w stanie coś oderwać od tych jego 2 par!
      Nawet jakby tam leżało 4 karty suite w nie jesgo kolorze:)
      Kiedy on podbił do 5, chyba nie pozostało mi nic innego jak sprawdzić i liczyć na tego strighta, niestety nic nie doszło.
      Co myślicie o tym rozdaniu?
  • 3 odpowiedzi
    • Oleyy1
      Oleyy1
      Brąz
      na forum od: 23.09.2007 Posty: 624
      http://www.talking-poker.com/hands/converter.aspx - ten konwertuje bezposrednio z pliku historii

co do reki sie nie bede za duzo wypowiadal, ale tak mi sie nasuwa Sklansky: "If your hand is good enough to call, its probably good enough to raise" :D

EDIT: szczegolnie PF, bo potem to mogloby byc trudno zrzucic go z tej reki bez overcards na stole.
    • lukasz728
      lukasz728
      Global
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 1 034
      O zobacz tak na to jeszcze nie patrzyłem :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Hmmm, po pierwsze czy miałeś jakieś ready na gracza? Bo w tym momencie to po prostu mi to wygląda na pozbywanie się kasiory.

Jak nieznany BU raisuje PF tylko z blindami, może mieć totalnie wszystko i nie możesz bez pozycji stwierdzić, że twój A high jest lepszy na flopie.

Tu nie chodzi o to, że koleżka często podbijał, ale z czym podbija i na tym się skup. Jeżeli koleżka podbija z BU przykładowo z niskimi sc albo c to wtedy raisuj go na PF z AT i będzie zrzucał, gdy dostaniesz re-raise wtedy ez fold - callowanie jest najgorszym z możliwych rozwiązań ponieważ nie mówi Ci totalnie nic o graczu, totalnie nic o zasięgu jego ręki. Powiedz mi, po czym wnioskowałeś, że koleś ma A albo K?

Popatrz się na tego handa:

T9o blind vs blind NL25 SH

Tu w blind vs blind popełniłem ten sam błąd.

Zdecydowałeś się na call, niech będzie, ale ten bet na flopie nie jest dobry, ty nic nie trafiłeś, nie wiesz jaki jest jego zasięg i w dodatku nie masz pozycji - SZKODA KASY! Koleś Cię sprawdził, dalej nic Ci to nie powiedziało o jego ręce i kontynuowałeś betowanie na turnie - SZKODA KASY! Bet na turnie 2$ zdecydowanie za mały jeżeli się chce kogoś zrzucać z łapy, poza tym nie betujesz gutshota na turnie - SZKODA KASY! jego raise w tym momencie wskazuje na dobrą rękę i wiesz, że jesteś z tyłu, callowanie tego raisa to błąd nie masz oddsów żeby callować gutshota - SZKODA KASY!

Ogólnie to się wypuściłeś, nie polecam takiej gry. Odnośnie tego gracza. Wydaje się on być dość rozsądny, więc nie uważaj go za idiotę. Call na flopie z TP jest wyrazem tego, że w miarę myśli, bał się o kickera, bo mogłeś mieć KQ, AQ i wtedy on leży. Do agresywnych jednak on nie należy i raczej jest zestrachany, woli spokojnie dojść do showdown, gdy nie ma nutsa.

Pozdro