[NL2-NL16] Jak to gracie??

• bolo
      bolo
      Brąz
      na forum od: 03.11.2007 Posty: 2
      Nie mam konkretnej reki ale chodzi mi o sytuacje ktore dosyc czesto mi sie zdarzaja... mianowicie:
      Reka powiedzmy: AKs
      raise 4bb+limp, ktostam w middle tylko call
      flop: Ac 5s 7h
      Ja jakis valuebet i dostaje raisa...
      Na turnie po jakiejs blank karcie powiedzmy 2d dostaje valuebeta od przeciwnika. Zbudowana w ten sposob pula kaze sadzic ze na river poleci pewnie OLIN. Wiec jak gracie takie sytuacje zakladajac ze nie macie readow na przeciwnika??
      Z gory dzieki za odp:)
      pozdro!!
  • 6 odpowiedzi
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Najważniejsza sprawa: Top Pair na takim boardzie nie jest ręką, z którą chcesz ryzykować całego stacka. Preflop: Hero is SB with K :diamond: , A :diamond: 8 folds, Hero raises to $3.00, BB calls. Flop: ($6.00) A :club: , 5 :spade: , 7 :heart: (2 players) Hero bets $3, BB raises to $7.00, Hero calls. Turn: ($20.00) 2 :diamond: (2 players) Hero checks, BB bets $13, Hero calls. River: ($46.00) 4 (2 players) Tutaj mamy dwie możliwości: Hero bets $16 Gramy tak zwaną blocking bet. Jeśli dostaniemy raise, to mamy easy fold! Ale blocking bets to raczej tylko coś dla zaawansowanych. ;) ________________________________________________________________________________ Hero checks, BB All-In I tutaj przypominamy sobie to, co napisałem na samej górze. :) Istnieje jeszcze możliwość zagrania reraise/fold flop ale o tym może innym razem. ;) Pozdrawiam :)
    • Mooris
      Mooris
      Brąz
      na forum od: 04.11.2007 Posty: 15 122
      wszystko zalezy od strategii jaka grasz (jesli jakas grasz) i od wielkosci stackow - jesli grasz SSS to chyba powinno to wygladac nastepujaco (moge sie mylic jesli tak to niech mnie ktos poprawi)
      Na flopie dajesz 2/3 puli jesli zrobi raise jak w tym wypadku to dajesz all in i czekasz :)
      pozdrawiam i czekam na dalsza dyskusje.
    • kuken
      kuken
      Brąz
      na forum od: 07.10.2007 Posty: 196
      Hm, myślę, że tu nie ma jednej właściwej recepty, czasem trzeba chwilę spędzić przy stole, żeby wiedzieć cokolwiek o przeciwniku- ale przeważnie jeżeli koleś mnie ostro re-raisuje to raczej fold, bo najczęściej wtedy złapał seta, albo 2 parki np. AA55 ( to tak z doswiadczenia). Wiem że ciężko zrzucić taką rękę, ale lepiej odpuścić i odkuć się kilka partii później.

Wow, właśnie zauważyłem, że dobiłem do złota...yes,yes,yes :)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      No to gratuluję kuken! :) Miłego czytania! :D Pozdrawiam
    • bolo
      bolo
      Brąz
      na forum od: 03.11.2007 Posty: 2
      Dzieki :)
      Nie wiedzialem Simoo ze betujesz 0.5pota po flopie z TPTK... to celowa gra przy BSS czy pomylka w edycji??

Gdybym gral shortem to bym na reraise wszedl all inem ale tutaj niestety tak latwo to nie wyglada.
      Ja czasami grywam to w taki sposob ze robi taki blockbet na turnie... powiedzmy blockbet. Jak to zostanie raisniete to wtedy fold. Staram sie niby pokazac ze raisa sie nie boje i moze mam AA czy cos:) i wciagam w gre, wtedy mam juz easy fold jak mnie raisna. Sprawdzam czy bardziej wydajne to czy jakis check/call albo check/fold. Co sadzicie??

btw: gratz kuken
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Nie betuję, to tylko taki przykład. :P (Pomijając fakt, że betowanie 1/2 pota na takim boardzi nie jest błędem ;) ). Pozdrawiam :)