[PT3] format a baza danych

• bobek81
      bobek81
      Global
      na forum od: 27.08.2007 Posty: 1 379
      witam.gram na pokerstars uzywajac trackera musze zrobic format i pytanie z jakiego folderu wycignac baze danych(hand history) aby po ponownej instalacji oprogramowania do grania i trackowania miec aktualna baze statystyk na graczy.

wiem jak wyeksportowac hand history lecz czy bede mogl ja zaimportowac po sformatowaniu dysku i zainstalwoaniu ponownym pt3??
  • 8 odpowiedzi
    • osheu
      osheu
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 463
      Cześć,

Otwórz PT3, na górze w menu wybierz Database -> Database Management, wybierz bazę (masz chyba tylko jedną). Naciśnij przycisk 'BackUp'. Następnie Backup NOW, podaj ścieżkę, gdzie ma zapisać Tobie bazę i vuala - kopia bazy zrobiona.
      Później, żeby ją odzyskać, wchodzisz w to samo miejsce i naciskasz 'Restore'. Podajesz ścieżkę pliku i masz wszystko zrobione.

Pozdrawiam,
      osheu
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Witam,

Tak jak napisał osheu

Jeżeli zależy Ci natomiast na samych rozdaniach, to w Database Management wybierz Export

Pozdrawiam
    • psychoreaper
      psychoreaper
      Brąz
      na forum od: 25.03.2009 Posty: 3 074
      To ja odświeżę. Mam problem z tym buckupem i wyborem ścieżki. Czy ma być to dowolny folder czy jakiś konkretny? Różnie kombinuję, ale za każdym razem po wciśnięciu 'zapisz' nic się nie dzieje...
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

to może być dowolna ścieżka i wpisujesz dowolną nazwę pliku. W tym miejscu zostanie zapisany plik .zip, który jest backupem.

Pozdrawiam
    • psychoreaper
      psychoreaper
      Brąz
      na forum od: 25.03.2009 Posty: 3 074
      OK dzięki. Rozumiem, że po ponownej instalacji PT3 robię 'restore', podając ten pilk z zipie i po chwili cieszę się wykresami, statystykami itd. które miałem w momencie robienia backupu. (Sorry za pewnie noobowe pytania, ale nigdy nie byłem dobry w te klocki i trzeba mi tłumaczyć jak dziecku... :facepalm: )
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Tak to właśnie działa. Tylko pamiętaj, że restore, podobnie jak backup może zająć sporo czasu, jeśli masz dużą bazę rozdań.

Pozdrawiam.
    • mnm87
      mnm87
      Brąz
      na forum od: 05.08.2011 Posty: 227
      Witam,

mam taka oto sprawe: w chwili obecnej korzystam z PT3 oraz WinXP SP3 32bit, ale robie upgrade kompa i bede mial na nim zainstalowany Win7 Ultimate 64bit oraz PT4. Czy w taki sam sposob jak jest opisany powyzej moge przenies moja baze rak ze starego na nowego kompa z PT4 i Win 64bit?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 935
      Cześć mnm87,

Opcją backup/restore nie przeniesiesz bazy pomiędzy różnymi wersjami PokerTrackera. Jeżeli chcesz się przenieść z PT3 na PT4 jednocześnie zmieniając komputer, najlepiej zaimportuj od nową całą historię rąk. Znajdziesz ją w folderze c:\program files\poker tracker 3\processed lub też możesz ją wyeksportować z Database Manager->Export

PT4 ma opcję konwersji bazy danych z PT3, ale to dobrze zadziała tylko wtedy, gdy zainstalujesz PT4 na systemie, w którym masz już zainstalowany PT3 z działającą bazą danych. W Twojej sytuacji ta opcja nie jest zbyt przydatna.

Pozdrawiam