Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 8.11.2007

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam jak zawsze po treningu siadam do opisywania najciekawszych zagran z jakimi mielismy do czynienia podczas treningu!!

**********ZAGRANIE I**********

Rzucic As K po rerise przeciwnika na pf

To chyba zagrani ktore w mojej opini wzbudzilo najwiecej kontrowersji podczas naszego treningu. Przypomnijmi sobie ta sytuacje otrzymuje As K off na srodkowej pozycji.

PF: Middle Hero(1.80$) As :heart: K:diamond:

Zagrywam standardowo 4*BB oraz dodatkowe 2*BB za dwoch limperow przedemna co daje mi 0.6$ niestety na late zostaje przebity do 2$. Co jednak wazne przeciwnik ktory mnie przebijal mial w stacku 3,4$ i wczesniej wygral grajac sss rozdanie dzieki temu uzyskal wiecej niz 25BB. Zwrocilem na to uwage i zaczelismy sie zastanowic co zrobic, uznalem za wsyoce prawdopodobne ze musi on trzymac wysoka pare (bo przypominam nie ryzykujemy naszego stacka jezeli mamy wiecej niz 25BB z ukladami innymi niz AA KK) Teoria sss mowi o tym aby przeliczyc to co zostalo nam na rece w stosunku do tego co wlozylismy do puli w naszym przypadku dawalo to 1,2$ : 0.6$ 2:1 zgodnie z sss nalezy zagrac all in, po chwili zawachania zagralem all in. Czemu ta reka jednak jest taka wazna??Ano dlatego ze gdyby ta statystyka wyszla okolo 3:1 albo wiecej to pomimo tego ze strategia nakazuje grac to ja bym tego nie zagral!!SSS jest dosc mechaniczna ale nie zwalnia z myslenia!!Bardzo zlozona reka i trudna oby takichjak najmniej!!

Pozwolicie ze przedstawie kolejne zagrania z pograncza zagran "nietypowych"

**********ZAGRANIE II**********

JJ na pozycji late.

PF: late Hero(2$) J :club: J :spade:

Zagranie to ostatnio znalazlem na angielskim forum ps i uznalem je za naprawde ciekawe. Warto oni napisac ze wzgledu na to ze mialem omowic ciekacje przed chwila z przeciwnikiem ktory gral sss. W tym przypadku rowniez bedziemy mieli przeciwnika grajacego sss, tylko tyle ze zagra on podbiciem 4*BB z wczesnej pozycji. Co powinnien zrobic hero??SSS nakazuje zagrac 3*podbiciem przeciwnika, ale tak jak powiedzialem przeciwnik gra sss i podbijal z wczesnej pozycji co sugeruje ze musi miec iklad JJ+ albo As K. Co to oznacza??Tyle ze w wiekszosci przypadkow jesetmy za nimi i najlepszym posunieciem w tym przypadku bedzie FOLD!!!!!!

**********ZAGRANIE III**********

Slowplay

PF: Middle hero(1,6$) T :spade: T :heart:

zagrywam standardowo 4*BB i mam jednego wolajacego ktory wchodzi zemna na flopa.

FLOP: 2:club: 3:spade: T:diamond:

Trafiamy nasza T i mamy kolorowy flop, postanowilem pokazac wam zagranie ktore mialo sprawic ze wyciagne od przeciwnika jak najwiecej pieniedzy. Normalnie sss nakazuje grac z takim ukladem all in jezeli wasz stack jest mniejszy lub rowny 1,5 puli a tak bylo w tm przypadku (stack 1,2$ a pula 0.8$) i jezeli ktos ma maly budzet nie czuje sie jescze najpewniej grajac sss to zalecam mu aby zagral all in, ale wraz z tym jak sie rozwijacie to mozecie swoj pokerowy arsenal uzbroic w kolejna bron. Moj przeciwnik ze SB naciska check ja tez naciskam check.

TURN: K:diamond:

Moj przeciwnik ze SB betuje 0.6$ na to wlasnie czekalem zagrywam all in:)

**********PODSUMOWANIE*********

Jak mielismy okazje sie przekonac sss wcale nie zwalnia nas z myslenia a wraz ze zwiekszaniem poziomow na ktorym gracie "nowych" zagran z jakimi mamy do czynienia jest coraz wiecej mam nadzieje ze bede mial wam je okazje juz niedlugo zaprezentowac. A teraz prosze wasz napiszcie co uwazacie o tych zagraniach czy wy mieliscie sytuacje ze musieliscie rzucic takie karty??Kiedy pyta sie mnie ktos czy naciagam zasady to mi nie przychodzi na mysl naginanie shc ale wlasnie "naciaganie tegi typu jak wam pokazalem, sss mowi ze trzeba grac ale nieraz trzeba "naciagnac" zasady i spasowac aby chronic swoj buidzet!!

Pzdr!!
  • 6 odpowiedzi
    • d0c3n7
      d0c3n7
      Brąz
      na forum od: 14.02.2007 Posty: 340
      Witam!, tak jak wspomnialem na treningu, zagrania byly poprawne zgodne ze strategia, troszke wczoraj brkowalo szczescia niestety. Ostatnio dwa razy zrzucilem KK przy solidnym podbiciu short stacka- byla to trudna decyzja gdyz niejednokrotnie spotkalem sie gdzie short stack dawal taki spory reraise trzymajac TT...., na szczescie z tymi krolami dobrze odczytalem przeciwnika - w obu przypadkach trzymali AA. Na NL10 mysle, ze wielokrotnie mozna spotkac sie z takimi przypadkami...
      Pozdrawiam i do zobaczenia na nastepnym treningu:)
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      hmm no niewiem, moze gdybym gral BSS to spasowalbym kiedys Krole,

ale grajac SSS wyznaje zasade never fold KK preflop :)
    • d0c3n7
      d0c3n7
      Brąz
      na forum od: 14.02.2007 Posty: 340
      zgadza sie normalnie KK, AA gram agresywnie i tez staram sie nigdy nie pasowac z nimi, jednak sa sytuacje gdzie da sie wyczytac od przeciwnika ze posiada cos lepszego... wtedy niestety trzeba...

e:/
      o preflopie oczywiscie mowa
    • tyras
      tyras
      Brąz
      na forum od: 29.10.2007 Posty: 445
      Original od mrozny
      hmm no niewiem, moze gdybym gral BSS to spasowalbym kiedys Krole,

ale grajac SSS wyznaje zasade never fold KK preflop :)
      Tez tak myslalem. Przed 15 minutami sie tak wlasnie nadzialem. W teorii widac bylo po jego duzym reraise. Nie uwierzylem. I zmienilem zdanie co do never fold KK :P
    • ubooter
      ubooter
      Brąz
      na forum od: 08.05.2007 Posty: 430
      Oj, w SSS nie ma co pasować Króli. Jeśli gracie wiele stołów, to tak naprawdę nigdy nie możecie mieć pewności że koleś ma Asy na ręce jeśli podbije. Ile razy miałem tak, że koleś zrobił min raise (o 1 BB) ja ofc potraktowałem jako limp i go przebiłem, on all-in, ja call...on AA ;-), na niskich stawkach naprawdę nie macie nigdy pewności że ktoś ma AA. Ile razy mi się wydawało, że ktoś ma Asy na ręce skoro tak się ostro licytują...jeden wszedł z 66, drugi z AKo a trzeci z AJo. Chyba że mówimy o gościach którzy grają typową SSS. Wtedy to zwykle po ich podbiciu pasuje każdą ręke z wyjątkiem KK i AA.
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      ja rowniez mialem mase sytuacji jak goscie grali swoje TT bardzo agresywnie, moim zdaniem na tym limicie i przede wszystkim przy tylu stolach nie da sie odczytac czy koles ma AA, ludzie daja ostry raise z np z JJ albo AK bo sie boja ze im flop nie przypasi dlatego ja KK nigdy nie folduje w SSS,

szczerze powiem ze nawet mnie nie obchodzi czy koles gra SSS, zreszta jak gra to tu sprawa jest prosta my podbijamy i on wali albo allin albo cos kolo 3 razy nasze podbicie i niby skad mam wiedziec ze nie ma np QQ albo AK? pozatym nawet jak podbije zamiast 3 razy nasze podbicie 4 razy to to nam nic nie daje (przeciez z AA sie zacheca do gry a nie podbija wiecej i kosi blindy), a wiec moglbym sie zastanowic czy koles ma AA jak wiedzialbym na 100% ze gra zgodnie z SSS i zamiast 3 razy nasze podbicie wali mi np. miedzy 2-3 razy, ale czy takie myslenie ma sens? Uwazam ze przy tylu stolach nie ma sensu sie starac tego ogarniac i zastanawiac nad kazdym shortstackiem czy gra zgodnie z SSS (bo jest masa ludzi ktorzy maja na stole mala ilosc kasy - zgodna z SSS ale o tej strategii w zyciu nie slyszeli - i takich ludzi jest zdecydowana wiekszosc) poprostu w takich sytuacjach robi sie OLA i heja dalej :)