Witam!!

Znowu mialem jakies problemy z TG ale udalo mi sie zapisac kilka ciekawych zagran ktore teraz bede mial okazje wam opisac zapraszam do komentowania i dyskusji nad slusznoscia moich zagran!!

*************ZAGRANIE I**********

DRAWY Z BB GRAMY PASYWNIE

PF BB: K:heart: 4:club:

Otrzymuje na BB uklad ktory nie pozwal mi na gre ze wzgledu jednak na to ze nikt przedemna nie podbijal ja naciskam check i wchodze an flopa z trzema przeciwnikiami.

FLOP 2:heart: 6:heart: 10:heart:

Wszyscy wlacznie zemna czekuja, zawsze kiedy mamy wolna gre drawy gramy pasywnie nie warto ryzykowac tym bardziej ze mamy az trzech przeciwnikow.

TURN K:spade:

Na turnie otrzymuje top pair i ciagle mam mocne draw. Sytuacja ta jest bardzo problematyczna bo moja sytuacja wyglada dosc dobrze trzymam jednak slabego kickera i caly ten uklad zgodnie z sss musze sklasyfikowac jako trash, moja rada dla poczatkujacych zawodnikow jest taka ze poki wyrabiacie bonus i rozwijacie swoje umiejetnosci jak najmocniej trzymajcie sie zasad im bardziej bedziecie sie ich trzymac tym wieksze macie szanse na to ze uda sie wam wyrobic bonus i ochroniacie max swoj jeszcze skromny budzet!!

**********ZAGRANIE II**********

66 na BB

PF BB: 6:heart: 6:diamond:

Tym razem przychodzi mi grnanie z 66 z BB, gram check/fold i tak wlasnie dostaje sie na flopa

FLOP 2:heart: 2:club: 3:heart:

Na flopie paradoksalnie okazuje sie ze trzymam overpair i taki uklad oczywiscie klasyfikuje jako made hand i gram dosc agresywnie tj podbijam w tym przypadku w granicach 2/3 puli, przeciwnicy pasuja. Byla to dos dziwna sytuacja ale bardzo stanowczo trzymalem sie regul tak tuataj jaki przy zagraniu I.

**********ZAGRANIE III**********

JJ Z OVERCARDS NA FLOPIE

PF BB: J:diamond: J:club:
Zagralem standardowo JJ tj 4*BB i mialem jedneo wolajacego wraz z ktorym dostaje sie na flopa.

FLOP 2:spade: 3:club: As:heart:

Na flopie wypada As jako over cards zgodnie z sss musze sklasyfikowac moja reke jako trash hand i tak ja zagrac. Po ustaleniu jaka trzymam reke na flopie sprawdzam jaka mam liczbe przeciwnikow w tym przypadku mailem jednego, bylem wczesniej agresorem w takim momencie zagrywam CB jezeli jestesmy pierwsi do podbicia lub nasz przeciwnik daje check. Wielkosc naszego CB zalezy oczywiscie od wielkoscie naszego stacka jezeli jest on w przyblizeniu rowny naszej puli to zagrywamy odrazu all in, jezeli nasz stack jest wiekszy od puli to zagrywamy CB w wysokosci 2/3 puli. W tym przypadku zagralem All in. Pamietajcie abyscie wobec podbic przciwnikow albo przy wiekszej liczbie przeciwnikow niz jeden grali takie rece check/fold nie ryzykowali niepotrzebnie min ryzyka!!UWAGA jezeli wasz stack jest dwa razy mniejszy od puli to zawsze zagrywamy all in!!

**********ZAGRANIE IV**********

KOLOR NA FLOPIE

PF BB: As:spade: J:spade:

Podbijalem pule 4*BB = 2*BB za dwoch wolajacych, obaj wchodza zemna na flopa.

FLOP 4:spade: 7:spade: T:spade:

Wypada fantastyczny flop, trafiam odrazu kolor, teoria mowi oczywiscie o tym ze trzymam made hand i jezeli 150% puli jest wieksze od naszego stacka to odrazu zagrywamy all in. Pewnie w takich sytuacjach na kazdym treningu zagrywalem odrazu all in teraz jednak pozwolilem sobie na male odstepstwo od reguly i dalem check (dziwne bo wczesniej pisalem zeby tak radykalnie trzymac sie zasad ale chcialem pokazac ze mozna jednak tak reke zagrac troszke inaczej tym bardziej ze mailem dwoch wolajacych po podbiciu ktorzy musieli miec cos na rece i pewnie nie chcieli by jej tak latwo odpuscic) Jako ze bylem pierwszy do licytacji dalem check, zawodnik zamna bet drugi bet ja zagralem odrazu all in!!Gdyby tylko jeden dal bet a frugi fold to bym zagral call check na turnie liczac na jego podbicie i w tedy dopiero all in!!. Reka byla naprawde bardzo silna!!Nie zwalniajcie jednak jeszcze gry z setem!!

**********PODSUMOWANIE**********

Wiem ze nieraz gram bardzo zachowawczo ale wszsytko to ma was uchronic przed jakimikolwiek problemami. Dlatego tak skrupulatnie trzyamlem sie zasad przy pierwszych zagraniach na tym jednym IV zagraniu pokazuje jednak ze nie zawsze trzeba byc takim restrykcyjnym puki jednak macie male budzety jak najmocniej trzymajcie sie zasad!!Do zobaczenia na nastepnych treningach!!