[NL2-NL16] 44 Nl25 Sh

• Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      ***** Hand History for Game 6472128393 *****
      $25 USD NL Texas Hold'em - Sunday, November 04, 00:07:05 ET 2007
      Table Table 126842 (Real Money)
      Seat 6 is the button
      Total number of players : 6
      Seat 1: dh7889 ( $29.11 USD )
      Seat 2: herman_bakke ( $33.98 USD )
      Seat 3: VerbalKint84 ( $26.80 USD )
      Seat 5: AABadBeat111 ( $28.64 USD )
      Seat 6: bennyboy691 ( $14.90 USD )
      Seat 4: fizoloff ( $25.25 USD )
      dh7889 posts small blind [$0.10 USD].
      herman_bakke posts big blind [$0.25 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to fizoloff 4:diamond: 4:heart:
      VerbalKint84 folds.
      fizoloff raises [$1 USD]
      AABadBeat111 folds.
      bennyboy691 folds.
      dh7889 folds.
      >You have options at Table 131567 Table!.
      herman_bakke raises [$2.25 USD]
      fizoloff calls [$1.50 USD]
      ** Dealing Flop ** 2:diamond: 3:diamond: 5:diamond:
      herman_bakke is all-In.
      fizoloff ???

Hehe, ładnie wygląda, ale co teraz?
  • 7 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Zaznaczę tylko, że gracz maniakalny raczej, ale nie bez głowy - bardziej agresywny ode mnie i przy tym stoliku on raczej był agresorem, a ja się ograniczałem do dybania na niego :)
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Reraisował na preflopie, więc jak dla mnie albo chroni overpary (z czego jedna karta akurat może być w kolorze ), albo ma wysokie A x

Teoretycznie mamy combo-drawa, ale jest za duże prawdopodobieństwo, że gość ma wyższego fl-drawa. W takim wypadku nasz kombos jest bezwartościowy :(

Jak dla mnie, pas i dybamy dalej :P .
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Eeeee, w życiu. Nikt o zdrowych zmysłach z fl drawem mając karo nie będzie szedł z overparą OLA na takim flopie. Gramy 1 vs 1, więc nawet gdy ma QQ, KK z 1 diamondem to może być niemal pewny najsilniejszego drawa. Tu była gra for protection, over para bez diamonda. Seta wykluczam, bo nie robił re-raise nawet z 99. Liczy na to, że ja nie mam dwóch kar i wali z grubej rury. Po tym zagraniu, które nota-bene jest dość fishowe bez pozycji w stosunku do mnie widać panikę i chęć zrzucenia mnie, bo gdyby faktycznie miał Q, K lub A w diamondach chciałby wyciągnąć ode mnie kasę i nie ryzykowałby wtopy z ewentyalnym suited diamonds. Gdyby natomiast miał made hand w postaci 2 kar to na bank nie chciałby mnie wyrzucać z rozdania. Byłem na 90% pewny, że nie ma ani jedego kara :) 10% pozostaje na JJ z diamondem. Dwa outy dają mi totalnego monstera Ad i 6d str8 liczę również za totalnego monstera i teraz czy to się opłaca :) Reszta diamondów może paść z wątpliwym Jd, ale czy z JJ poszedłby OLA?

Pozdro
    • liquid85
      liquid85
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 104
      ja chyba mimo wszystko zrzucam. moze tak zagrać z jakąś niśką overparą, równie dobrze może mieć diamonda z zakresu 6-10. Gracz z głową chcąc wypchnąć cię tutaj z rozdania dałby overbet ale nie allin, wie że sprawdzisz go tylko z lepszą ręką. No chyba że masz uzasadnionego reada co tego że jest maniakiem. imo call jest tu w większości przypadków -ev. Jak sam napisałeś masz tylko 2 pewne outy.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Pocket z zakresu 6-T odpada, nie re-raisował wcześniej takich handów PF bez pozycji. Kilka razy już widziałem potyczki gdy pokazywał na river pocketa z zakresu 22-TT i nie re-raisował. Gram z nim już trochę i nie powiem, ale mam go na liście "kumpli", bo ciężko mu się zrzuca monstery ;) i to jeden z lepiej zreadowanych graczy na mojej liście.

To oczywiście nie zmienia faktu, że mam w najlepszym wypadku 15 outów gdy ma AA i 17 gdy ma KK QQ JJ bez diamonda (dochodzą mi dwie 4). Pushowanie w takim wypadku jest +EV, ale callowanie pusha...

Pozdro
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      ja zagralbym fold, dalbym call gdyby bylo jedno karo mniej na flopie

przepraszam pomylilo mi sie jedno mniej karo nas nie ustawia, gram tu fold bo po co ryzykowac tyle kasy i stracic dobry humor na koniec sesji?
      a moze on ma readsy na Ciebie ze grasz agresywnie i ze swoim pocket JJ z karem bezczelnie mowi Ci ze on "nic nie ma" i bezczelnie chce Ci ukrasc kase, a podbija tak duzo zeby podkreslic jego totalny trash i zachecic Cie do calla?

moze z tymi bubkami przesadzilem ale sory, ja tu nawet bym sie nie zastanawial co on ma poprostu fold po co ryzykowac.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Nie no ja nie powiedziałem, ze on nic nie ma :) On ma... :) pocket JJ QQ KK AA bez kara :) i tu jest problem :) . gdyby miał wysokie karo to nigdy w życiu nie chciałby mnie z łapy zrzucić, bo nie obawiałby się kolejnych kart na boardzie. :) On mnie w tym momencie czyta na AKo AQo, bo nie chce mnie czytać na AKs diamonds i AQs diamonds :) Pocket na bank, bez kara :) Znam go buraka :)

Rozwiązaniem tego handa powinien być FOLD, bo nie ma takiego układu który dawałby mi nawet coin-flipa. Jednak muszę się przyznać, że obudziła się we mnie żyłka hazardzisty, oczywiście długo sie zastanawiałem i gdy doszedłem to tego, że nie ma kara nacisnąłem CALL.

Turn - A
      River - 6

Zgodnie z moimi readami nie miał kara, pokazał Q Q

Farta miałem i tyle, ale czasami można pomimo fishowego calla :)

Pozdro