[NL2-NL16] Aa i AQ - Nl5 Bss

• kniarzyn
      kniarzyn
      Brąz
      na forum od: 28.08.2007 Posty: 49
      Witam,
      Chciałbym przedstawic dwa rozdania:
      1.

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)      
      Position:
      Stack
      Hero:
      $4.25
      CO:
      $2
      BB:
      $2

0.02/0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with A:spade: , A:diamond: . CO posts a blind of $0.04.
      3 folds, Hero raises to $0.16, MP3 folds, CO calls $0.12, 2 folds, BB calls $0.12.

Flop: ($0.50) 2:diamond: , A:club: , T:heart: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.04, CO folds, BB raises to $0.08, Hero calls $0.04.

Turn: ($0.66) T:club: (2 players)
      BB bets $0.20, Hero raises to $0.40, BB raises to $1.08, Hero calls $0.68.

River: ($2.82) 3:heart: (2 players)
      BB bets $0.68 (All-In), Hero calls $0.68.

Final Pot: $4.18

2.

Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)      
      Position:
      Stack
      UTG+1:
      $7.55
      Hero:
      $4.59
      BB:
      $5.15

0.02/0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with Q:spade: , A:heart:
      UTG+1 raises to $0.16, 3 folds, Hero calls $0.16, 3 folds, BB calls $0.12.

Flop: ($0.50) 5:heart: , 7:heart: , T:heart: (3 players)
      BB checks, UTG+1 bets $0.04, Hero raises to $0.44, BB folds, UTG+1 raises to $1.30, Hero calls $0.86.

Turn: ($3.10) Q:heart: (2 players)
      UTG+1 bets $1.50, Hero raises to $3.00, UTG+1 folds.

Final Pot: $7.60

W pierwszym rozdaniu na flopie postanowiłem grać SlowPlay - dzięki temu miałem wszystkie jego pieniądze na stacku. Niewiele rąk po flopie mnie biło (chyba żadna - tak), jak bym podbił to bym powiedział "mam asa". Na turnie Była możliwa kareta 10-tek - powinienem chyba więcej podbić - tak?
      Jednak patrząc teraz to chyba prędzej w drugim rozdaniu powinienem slowplayowac - o ile kiedykolwiek powinienem to robić.

Pozdrawiam,
      kniarzyn
  • 4 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      1. ręka jest paskudna, aż mi się niedobrze zrobiło. Będę miał teraz koszmary :|

Co ty chcesz osiągnąć minibetując i mimiraisując? Puli nie budujesz, a i fold equity masz zerowe. Na flopie masz świetną rękę i do tego wygląda bardzo bezpiecznie. Ale to nie usprawiedliwia takiej gry. Zasada jest prosta:
      - Jeżeli przeciwnik nie ma ręki - i tak w żadnym wypadku ci nie wypłaci.
      - Ma rękę - będzie sprawdzał twoje bety, o ile będą odpowiednio wyważone. Ja na takie monstery obstawiam 1/3-1/2 puli na wszystkich streetach.
      Po jego grze widać wyraźnie, że -coś- trafił, więc możesz spokojnie obstawiać.

2. rozdanie już bardziej mi się podoba. Co prawda, na flopie nie masz chyba wystarczających oddsów, żeby sprawdzić, ale można chyba doliczyć implied oddsy. Flush jest dużo mocniejszy niż set, ale i tak trzeba go chronić przed dobieraczami do fulla. Na turnie podbiłbym do 3*jego bet, bo jeżeli nie będzie miał co najmniej flusha, to i tak miniraisa nie sprawdzi. Jeżeli czujesz się bardzo pewnie (po jego grze rozpoznałeś, że na pewno nie ma seta i nie dobiera do fula), możesz turn tylko sprawdzić i wystrzelić dopiero na riverze.
    • liquid85
      liquid85
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 104
      pierwsza ręka słabo, bet 0.04 do pota 0.5 wtf is that?
      masz monstera i powinieneś budować tutaj pulę. Jeżeli przeciwnik nic nie ma to i tak ci nie dorzuci, a tutaj miał więc 1/2 pota betujesz minimum. Minraise na turnie tak samo - jeżeli ma to sprawdzi 3bet, jak nie ma i tak zrzuci. To wcale nie jest tak, że masz cały jego stack na stole przez slowplay, gdyby nie miał 10 nie wygrałbyś nawet 1$

Druga ręka ciekawsza, preflop ok pomimo, że toczą się dysputy czy AQo z mp do podbiej puli jest +ev. podoba mi się raise na flopie, ale troche zbyt wysoki - jak dla mnie do 0.3 byłoby ok. Na turnie trafiasz nutflush i to tutaj możesz wypuścić przeciwnika i pozwolić mu prowadzić rozdanie i samemu atakować na river (ostrożnie jeśli sparuje się board) Raise też jest dobry ale znowu nie mini. Jak ma dopłaci do 3beta, jak nie ma i tak zrzuci.
    • kniarzyn
      kniarzyn
      Brąz
      na forum od: 28.08.2007 Posty: 49
      Witam,

Krytykę pierwszego rozdania przyjmuję z pokorą, (Eclipt - mam nadzieję, że koszmary szybko miną) ale....

Zawsze myślałem, że poker to wyłącznie szczęście i sztuka manipulacji poprzez obstawianie. Na Pokerstrategy dowiedziałem się, że poker to także matematyka i statystyka. Przeciwnik w pierwszym rozdaniu grał wiele rąk, nieraz bardzo słabych. Często jednak na flopie zrzucał karty, gdy mu flop nie podpasował. To co zrobiłem na flopie (miniraise) - chciałem w ten sposób powiedzieć mu: cos trafiłem, ale boję sie Asa. Jak by nic nie miał to i tak by zrzucił karty - sprawdził i mam na puli 2BB więcej. Na turnie on dał beta ja delikatnie go podbiłem. A on mi powiedział - oddam ci wszystko, ale na river:) - tak jestem w pulę zaangażowany.

Co by mi dało betowanie na flopie. Pewnie zrzuciłby swoje karty, a ja bym został z pulą .5$. Przecież od razu takiego beta odczytał by na co najmniej parę asów i zrzucił by jak nic.

Nie robie tego często, ale dobijają mnie sytuacje, gdy z AA na PF wygrywam pulę 1.5BB:(

Pozdrawiam,
      kniarzyn
    • liquid85
      liquid85
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 104
      hmmm, czyli garłeś po prostu z loose passive przeciwnikiem, ale grając właśnie tak popadasz w złe nawyki. Minraise jest bardzo czytelny, albo masz monstera albo nic. od myślącego gracza dostajesz po takim zagraniu na flopie kontrolny raise do 0.2-03 i jeśli się nie zrzucisz nie wyciągniesz od niego już ani centa. naprawde korzystniejsza jest tutaj solidna gra i budowanie puli. Co do AA preflop to lepiej zgarnąć blindy niż przegrać cały stack do gościa z 82o, który trafi na flopie 2 pary.