[NL2-NL16] 76s NL$10 BSS

• Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Preflop: Hero is with 7 6 in BB (9 players)
      UTG+2 folds, UTG+3 calls $0.10, MP+1 folds, MP+2 calls $0.10, MP+3 calls $0.10, CO calls $0.10, BU calls $0.10, SB calls $0.10, Hero ??

Średni suited connector, na wczesnej pozycji, przeciwko 7 limperom. Podbijać czy nie? Gdybym był na BU to pewnie bym się nawet nie zastanawiał, ale tutaj mam problem. Standardowy raise byłby do 10BB, a nie uśmiecha mi się ryzykowanie takiej ilości kasy na takiej pozycji z niepewną kartą.
  • 3 odpowiedzi
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      No co Ty! :P ;) A dlaczego chcesz tutaj podbijać? Suited connectors podbija się raczej z late position i jak nikt nie wszedł jeszcze do gry. Tutaj jesteś na BB więc powinieneś się cieszyć, że masz tylu limperów - jak trafisz monstera to wygrasz kupę kasy! Suited connectors, w przeciwieństwie do do Ax lub wyższych pocketów, to karty z którymi chcesz mieć jak najwięcej przeciwników i grać o dużego pota. :) Pozdrawiam :)
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Aha! :P

No niestety, podbiłem to i wszyscy pouciekali (a klęli przy tym na mnie jak szewcy :D ). I tak wygrałem sporą pulę, ale faktycznie zmarnowałem szansę przez niezrozumienie wywodów Fizollofa :) .

Czyli w takiej sytuacji - check.
      Jeżeli jestem na late i nie było przede mną limperów - raise.

A jeżeli jestem na late i było parę limperów - call? (bo "Suited connectors, w przeciwieństwie do do Ax lub wyższych pocketów, to karty z którymi chcesz mieć jak najwięcej przeciwników i grać o dużego pota.)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Dokładnie :) Niekiedy możesz zagrać też raise z BU po jednym limperze. Jak padnie A K Q, to masz duże szanse na wygranie pota contibetem. :) Pozdrawiam