[NL2-NL16] Ak Nl25 Sh Bss

• Schnapo
      Schnapo
      Basic
      na forum od: 09.07.2007 Posty: 1 374
      Full Tilt Poker
      No Limit Holdem Ring game
      Blinds: $0.10/$0.25
      6 players
      Converter

Stack sizes:
      Hero: $36.15
      UTG+1: $42.50
      CO: $16.75
      Button: $24.65
      SB: $25
      BB: $33.65

Pre-flop: (6 players) Hero is UTG with K:diamond: A:club:
      [color:#cc0000]Hero raises to $0.85[/color], UTG+1 folds, CO calls, Button calls, 2 folds.

Flop: 6:diamond: 8:spade: 4:spade: ($2.9, 3 players)
      [color:#cc0000]Hero bets $1.75[/color], CO calls, Button folds.

Turn: K:spade: ($6.4, 2 players)
      Hero checks, [color:#cc0000]CO bets $2[/color], [color:#cc0000]Hero raises to $6[/color], [color:#cc0000]CO raises to $12[/color], Hero calls.

River: 2:club: ($30.4, 2 players)
      Hero checks, [color:#cc0000]CO is all-in $4.15[/color], Hero calls.

Results:
      Final pot: $38.7
  • 5 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Odważniejszy bet na flopie - $2 to minimum, ale ja jak widzę że na stole są drawy, ja obstawiam potsize, żeby zrzucić dobierających.

Ale na turnie i river nie wiem, co zrobić. Pewnie bym obstawił, bez żadnych uprzejmości typu check-raise.
    • Azaz3L
      Azaz3L
      Brąz
      na forum od: 08.09.2007 Posty: 206
      Moim zdaniem po flopie to juz jest zle zagrane, ja nie widzę tu żadnej reki która bijesz, a która by tak zagrała, masz jedna parkę, a on ? Jedyne co bijesz to Kx, albo jakas smieszna parka na flopie. Ja bym go obstawiał an seta albo kolor i dałbym fold na jego rerise na turnie.

Ale to może niech sie "uczone głowy" wypowiedzą lepiej :D
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      No w końcu SH :) A myślałem, że się nie doczekam :)

Pierwsze primo - PreFlop - Jesteś totalnie bez pozycji, która przy stołach SH nabiera jeszcze większego znaczenia niż w FR, ponieważ gra zazwyczaj toczy się pomiędzy dwoma, max trzema graczami i wykorzystanie pozycji jest ekstremalnie ważną rzeczą w takich sytuacjach. Chłopaki z CO i BU na NL25 SH będą wchodzili niemal ze wszystkim, jak tylko złapia tight gracza, którego można łatwo oszukać na blotkowym flopie. Więc, gdy masz takiego monstera na UTG musisz betować więcej niż zazwyczaj, niech zapłacą parę centów za swoją przewagę. Staraj się nie betować na PF na tych stawkach 3,5 BB, to zdecydowanie za mało na większość kolesi, już tłumaczę dlaczego. Na SH trzeba już zacząć czytać zakres handów oponentów. A bet 3,5BB nie jest straszny dla nich z powiedzmy niskim tudzież średnim sc. Czyli betując mało na PF z monter handem nie masz pojęcia z czym kolesie mogą cię callować i teraz w przypadku nietrafionego flopa masz problem, bo nie wiesz, czy jesteś raczej z tyłu, czy na pewno z tyłu, czy może jednak jesteś z przodu. Więc, ze względu na pozycję i specyfikę stawek tu bet ok 5-6BB w zależności od ogólnej agresji stolika.

Drugie Primo - PostFlop - Pisałem już to niezliczoną ilość razy i napiszę jeszcze raz - nie można betowaniem pokazywać słabości. Albo betujesz standardowo cont-beta albo nie betujesz wcale. Pośrednie rozwiązania mówią tylko twojemu przeciwnikowi, że nie trafiłeś i się strachasz :) Wiele razy w takiej sytuacji natkniesz się na re-raise, co jest bardzo popularnym zagraniem na cont-bet gracza tight przy niskim flopie.

Setne Secundo - turn - No, tu naprawdę nie masz z czym szaleć bijesz wyłącznie KX i to wszystko. Ten becik jego w 1/3 pota to wyłącznie wołanie "please call me" :) Zobaczyłeś to po re-raise jakiego się dopuścił ten nikczemnik :) EZ FOLD - nie stosuj zasady "Never fold AK".

No i to chyba wszystko - być twardy i się nie bać :) A jak trzeba to rzucać, bo wiele innych rąk będzie do zagrania jeszcze.

Pozdro
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Fizoloff chyba już wszystko wyjaśnił. :) Ja może dodam, że gram tutaj raczej bet/fold, a nie check/raise albo check/call na turnie... ;) Czy może Pan Fizoloff się z tym nie zgadza? :P Pozdrawiam
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      no ba :)