[NL2-NL16] AK nl10

• Azaz3L
      Azaz3L
      Brąz
      na forum od: 08.09.2007 Posty: 206
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      MP1:
      $13,68
      MP2:
      $9,74
      Hero:
      $11,62
      CO:
      $2,72
      MP3:
      $10,65
      SB:
      $9,90
      BU:
      $1,85

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (7 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with K:heart: , A:club:
      MP1 folds, MP2 raises to $0,40, 4 folds, Hero raises to $0,70, MP2 calls $0,30.

Flop: ($1,45) 4:diamond: , 5:club: , 6:heart: (2 players)
      Hero bets $1,20, MP2 raises to $3,00, Hero folds.

Final Pot: $5,65

Czy to jest dobrze zagrane ?
  • 6 odpowiedzi
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Yes! Myślę, że kolega ma tutaj pocketa 77-JJ więc mamy 6 outs. W puli znajduje się 5.65$ a Ty musisz zapłacić 1.8$ żeby sprawdzić... Czyli nie masz wystarczających odds na call -> fold. :) Pozdrawiam
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      A czemu taki mały raise na preflopie? $1.20 co najmniej, moim zdaniem. Dalej ok.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Jasne Eclipt, masz rację! Nie zwróciłem na to uwagi... :) Pozdrawiam
    • ubooter
      ubooter
      Brąz
      na forum od: 08.05.2007 Posty: 430
      Pytanie do tej ręki jeszcze.
      Bo na AK mam chyba największe wtopy ;) właśnie preflop, bo być może za często wchodzę all-in.

Załóżmy że dalibyśmy raise do 1.2$, co byśmy zrobili gdyby przeciwnik wcisnął all-in? Wchodzimy też? Czy raczej klikamy fold? Gdzieś wyczytałem, że AK to jedna z najlepszych rąk kiedy chcemy wejść all-in preflop...ale nie wiem czy to czasem nie jest kolejny jakiś mit.
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Niestety, AK staje się monstrem dopiero, jeżeli trafi A, albo K na flopie :) . Przewaga tej karty musi wynikać z umiejętności gracza.
      Raise/reraise na preflopie powinien doprowadzić do sytuacji heads-up. Wtedy, po c-becie, przeciwnik powinien spasować, bo w większości przypadków nic nie trafia. Przy wielu przeciwnikach, nietrafiony flop oznacza niestety pas.
      Natomiast, jeżeli trafisz flopa, to TPTK w rozgrywce heads-up jest już uznawane za monstra i możesz zasuwać jak ruscy pod Stalingradem :D .

Dobrze mówię?
    • simoo
      simoo
      Brąz
      No tak, ale przewaga wszystkich kart wynika zazwyczaj z umiejętności gracza. ;) Co do Twojego pytania ubooter, to tutaj dość dużo zależy od przeciwnika... AK nie jest niestety made handem, tylko drawem, ponieważ zazwyczaj musi się polepszyć, żeby wygrać na showdownie. Przeciwko unknown masz po raise / Twój reraise / push przeciwnika, fold. Jedyne ręce, z którymi chcesz wejść praktycznie zawsze all-in na pf, to AA i KK. Pamiętaj, że jeśli dochodzi to sytuacji all-in na preflopie, to nawet pocket 22 jest faworytem przeciwko AK. AK nie jest ręką, którą chcesz ryzykować całego stacka na preflopie. Pozdrawiam :)