[NL2-NL16] QJs $10NL BSS

• Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Hero: $10.00
      SB: $9.10

Preflop: Hero is in CO with Q J (9 players)
      5 folds, Hero raises to $0.40, BU folds, SB calls $0.40, BB folds

Flop ($0.90): 9 T A (2 players)
      SB bets $0.80, Hero raises to $2.40, SB calls $2.40

Turn ($5.70): 8 (2 players)
      SB checks, Hero bets $6.40, SB calls $6.40 (all-in)

1. Turn: Jeżeli obstawiłbym 3/4 pota ($4.30) i tak po sprawdzeniu pozostałoby nam bardzo małe stacki w porównaniu do puli i tak, czy inaczej musielibyśmy wejść all-in. Dobry push?

2. Tak właśnie ma wyglądać agresywna gra suited connectorów? Faktycznie, board bardzo mi pomógł, ale (hipotetycznie) gdybym miał tylko flush, lub str8 drawa, to też powinienem reraisować na flopie?
  • 3 odpowiedzi
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Trochę więcej na flopie, coś koło ~$3, a poza tym nice hand.
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      ja taka reke zagralbym podobnie - bet na flopie moim zdaniem dobry, wiecej mozna by podbic majac samo fd (choc ja takiego stylu grania nie preferuje) a betujac wiecej mozemy goscia odstraszyc a przy fd i oesd ja wole go zachecac tymbardziej ze jego bet na flopie sugeruje ze cos trafil -byc moze asa albo jakiegos seta i jesli sprawdzi nasz raise a nam dojdzie to poprostu mozna go ladnie spompowac a tak to wyzszym raisem juz mogl sie na flopie wystraszyc w przypadku gdyby trafil asa i mial np niskiego kickera.

ja zagralbym mniejszy bet na turnie, oczywiscie jak trafil seta to boimy sie fullhouse, ale wydaje mi sie ze tak:
      1. jesli koles ma tylko A to ten wysoki bet stanowczo moze go zniechecic do gry
      2. jesli koles ma seta to na pewno sprawdzi tego allina

a wiec reasumujac: nizszym betem na turnie nic nie tracisz bo jak trafil seta to sprawdzi albo podbije i rozdanie sie skonczy na jego allinie (bo potem na river podbijemy), natomiast jak ma tylko A to zagrywajac 3/4 puli raczej sprawdzi i dalej nie bedzie mogl spasowac a tak jak zagrasz powyzej to moze tego asa zrzucic - ten mniejszy bet gramy dlatego ze nic nam tutaj nie grozi jak ma seta i nas podbije to i tak sprawdzamy bo mamy raczej w tym momencie najlepsza reke.

czy ktos moze jeszcze powiedziec mi czy w miare dobrze mysle ? :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Ładnie, agresywnie, podoba mi się. Ale nie wiem, dlaczego na turnie takie szaleństwo. Tu mialeś made hand, to teraz tylko budowanie pota, a nie zrzucanie kolesia z łapy. Było betnąć nawet 3/4 wtedy na river crying call koleś musiałby robić i by mu się nie opłacało zrzucać, a tak mogłeś go wywalić z handa mając str8 na łapie - niezbyt dobry pomysł. Ostrzej natomiast na flopie, bo nie masz nic poza combo drawem, więc tam ok faktycznie 3$.

Ale ogólnie ładnie.

Pozdro