[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 22.10.07

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam kolejna porcja najciekawszych rak rozegranych podczas naszego treningu, zachecam do analizowania i komentowania.

**********ZAGRANIE I**********

ALL IN Z TRASH HAND NA FLOPIE

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with J:spade: , A:club:
      2 folds, MP2 calls $0.10, MP3 calls $0.10, Hero raises to $0.60, 2 folds, BB calls $0.50, 2 folds.

Zagrywam standardowo As J z jednym przeciwnikiem wchodze na flopa.

Flop: ($1.45) 5:heart: , 6:heart: , 2:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.15 (All-In), BB calls $1.15.

Niestety nie udaje mi sie nic trafic w takim razie musze sklasyfikowac moja reke jako trash hand no i co teraz??Oceniam w jakiej jestem sytuacji. 1. Bylem agresorem 2. Mam jedengo przeciwnika 3 trzymam trash hand przeciwnik daje check. Musimy zastosowac CB normalnie podbijamy o 2/3 puli. no ale w tej sytuacji nalezy zagrac inaczej moj stack jest mniejszy od tego co jest w puli w takim wypadku nasz CB musi byc zagrany jako all in. Przypominam jezeli masz dwoch lub wiecej przeciwnikow to z trash hand gramy check/fold jezeli masz jednego przeciwnika to przey jego check gramy 2/3 lub all in jezeli nasz stack jest mnejszy od puli. UWAGA jezeli wasz stack jest dwa razy mniejszy od puli to nie zaleznie od liczby przeciwnikow gramy juz all in poniewaz zbyt duzo wlozyliscie juz do puli!!

Turn: ($3.75) 4:heart:
      River: ($3.75) 4:diamond:

Final Pot: $3.75

Results follow (highlight to see):
      BB shows [ Kc, Ks ] two pairs, Kings and Fours
      Hero shows [ Js, Ac ] a pair of Fours
      BB wins $3.57 USD with two pairs, Kings and Fours.

**********ZAGRANIE II**********

NISKA/SREDNIA PARA GRAMY CHECK/FOLD

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with 3:spade: , T:spade:
      UTG+1 calls $0.10, 7 folds, Hero checks.

Udaje mi sie dostac do gry z BB.

Flop: ($0.25) 3:diamond: , 8:diamond: , 9:diamond: (2 players)
      Hero checks, UTG+1 checks.

Flop wypada bardzo nieprzyjemny udaje mi sie trafic najnizsza pare gram check/fold.

Turn: ($0.25) J:club: (2 players)
      Hero checks, UTG+1 checks.

Na turnie moja sytuacja nie ulega poprawie nadal gram check/fold.

River: ($0.25) 3:club: (2 players)
      Hero bets $0.30, UTG+1 folds.

Na river dostaje 3 co sprawia ze mam trojke i dopireo tera zaczynam grac agresywnie poniewaz moja reke z pewnoscia mozna sklasyfikowac jako made hand. Podbijam w granicach puli. Nie starajcie sie na sile ciagnac srednich badz niskich par mielismy okazje dzisiaj pare razy zobaczyc jak ludzie konczyli takie zagrania na dluzsza mete nie mozna na tym dobrze wyjsc!!

Final Pot: $0.55

**********ZAGRANIE III**********

STRAIT TRAFIONY NA TURN

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is BB with T:diamond: , A:club: . CO posts a blind of $0.10.
      6 folds, CO checks, 2 folds, Hero checks.

As T uklad z ktorym wiele osob naciaga zasady sss i wchodzi do gry, ja ich nie naciagam i dostaje sie na flopa tylko dlatego ze siedzialem na BB.

Flop: ($0.25) J:club: , 4:diamond: , K:heart: (2 players)
      Hero checks, CO checks.

Tutaj okazuje sie brakuje mi Q do strita ale jako ze siedzialem na BB klasyfikuje moja reke jako trash hand i gram check/fold.

Turn: ($0.25) Q:diamond: (2 players)
      Hero bets $0.20, CO calls $0.20.

Na turnie przychodzi upragniona Q jak teraz zagrac oczywiscie agresywnie, musimy podbijac zagrywam w granicach puli przeciwnik wola.

River: ($0.65) J:diamond: (2 players)
      Hero bets $1.70 (All-In), CO folds.

Na river sytuacja sie nie zmiena nadla trzymam made hand i generalnie kiedy na river trzymacie made hand a macie jakeis pieniadze w stacku to powinniscie zawsze zagrac all in a juz na pewno tutaj przeciwnik zawolal na turnie czyli musial cos miec nie mozecie mu dac szansy za niewiele obejrzec swoich kart. Pewnie wiele osob sie nie zgodzi i stwierdzi ze lepszy maly zyzk i delikatne podbicie ale jak kiedy mam na river made hand i na turnie mnie przeciwnik wolal to wole zagrac all in.

Final Pot: $2.35

**********ZAGRANIE IV**********

DWIE PARY TRAFIONE NA FLOPIE Z BB

0.05/0.15 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is BB with 8:spade: , 2:club: . MP3 posts a blind of $0.15.
      3 folds, MP2 calls $0.10, MP3 checks, 2 folds, SB calls $0.05, Hero checks.

Bardzo slaby uklad kart na rece ale poraz kolejny dzisiaj udaje mi sie dostac do gry dzieki temu ze siedzialem na BB.

Flop: ($0.45) 8:club: , 2:diamond: , 7:club: (4 players)
      SB checks, Hero bets $0.30, 3 folds.

No i tu mila niespodzianka trafiam dwie pary klasyfikuje je jako made hand i oczywiscie gram agresywnie. zagrywam bet w granicach 2/3 puli. Przypominam ze z BB gramy tylko uklady top pair z kickerem As albo K lub uklady wyzsze.

Final Pot: $0.75

**********ZAGRANIE V**********

OVER PAIR NA FLOPIE

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is BU with J:heart: , J:spade:
      2 folds, MP1 calls $0.10, 3 folds, Hero raises to $0.50, 2 folds, MP1 calls $0.40.

W ramach przypomnienia jak gramy over pair na flopie. Zagrywam zgodnie z SHC JJ.

Flop: ($1.15) 9:diamond: , 5:spade: , 6:club: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $1.55 (All-In), MP1 calls $1.55.

Na flopie oakzauje sie ze trzymam over pair sprawdzam ile to jest 150% puli jest to w granicach mojego stacku odrazu zagrywam all in. Nie warto kombinowac z takimi ukladami kart!!

Turn: ($4.25) A:spade:
      River: ($4.25) 4:diamond:

Final Pot: $4.25

Results follow (highlight to see):
      Hero shows [ Jh, Js ] a pair of Jacks
      MP1 shows [ Jc, 9c ] a pair of Nines
      Hero wins $4.04 USD with a pair of Jacks.

**********PODSUMOWANIE***********

Podczas dzisiejszego treningu pomimo tego ze mialem prawie 8% ogladanych flopow co w moim zdaniem to bardzo duzo jak na sss mialem bardzo malo rak do grania (wiele flopow widzialem z BB) takie sytuacje moga sie zdarzyc nie dalem sie sprowokowac aby gac srednie uklady z BB. Co wazen podkreslenia pomimo problemow z przegranymi kilkoma all inami na poczatku sesji nadal gralem zgodnie z zasadmi co sprawilo ze pod koniec udalo mi sie odrobic prawie cale straty. Wazne aby nie dac sie sprowokowac do niepotrzebnej gry zwlaszcza po gra z bb i przegraniu kilku all inow. Pzdr do zobaczzenia na nastepnym treningu!!
  • 2 odpowiedzi