Wioślarze - wszystko o gitarze

• llukaszzz
      llukaszzz
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 66
      wczoraj zakupiłem swój pierwszy zestaw... Giatara Cort M200 i Piecyk roland Cube 20x... Gra ciekawie... Możecie mi pomóc od czego zacząc nauke gry na tak pieknym instrumencie?? Chciałbym kiedyś napier......ć jak Hammet...
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      na forum od: 16.01.2010 Posty: 1 162
      jak chcesz napierdalać jak hammet, to zacznij od 'ABC Gitary' :f_zZz:
    • Jakub
      Jakub
      Brąz
      na forum od: 18.01.2007 Posty: 5 892
      Napisane przez llukaszzz
      wczoraj zakupiłem swój pierwszy zestaw... Giatara Cort M200 i Piecyk roland Cube 20x... Gra ciekawie... Możecie mi pomóc od czego zacząc nauke gry na tak pieknym instrumencie?? Chciałbym kiedyś napier......ć jak Hammet...

Cześć!

Po pierwsze koniecznie przeczytaj cały ten temat, potem opisz jaki jest Twój stopień wioślanego zaawansowania - wtedy będziemy mogli Ci pomóc :)
      Hammet to gitarowy fish, nauczysz się grać jak on na szybko ;)
    • llukaszzz
      llukaszzz
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 66
      moje wioślane doświadczenie jest praktycznie zerowe... nigdy wcześniej nie trzymałem w ręku gitary... Mam ogromne ilości zapału do gry... W sieci jest dużo materiału do nauki, tylko żę nie wiem od czego zacząc....
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      zacznij od nauki zwykłych skal i gam, później mniej więcej idź w stronę rozumienia struktur akordów. Ogrywaj je na gitarze aż Ci się odechce, a jak już Ci się odechce, to graj dalej. Oczywiście wszystko z metronomem. Jak już zaczniesz rozumieć te zagadnienia, to rzuć okiem na nuty/taby do znanych utworów/solówek i próbuj grać je ze zrozumieniem. W każdej solówce/utworze znajdziesz momenty, które technicznie sprawiać Ci będą spory problem- wypisuj je na kartce i dorzuć do repertuaru codziennie granych wprawek, gam, skal, akordów, OCZYWIŚCIE Z METRONOMEM. Ćwicz codziennie, a postęp będziesz widział z dnia na dzień.
      Masz tu na początek troszkę ode mnie:

http://szkola.mayones.pl/

powodzenia :f_thumbsup:
    • Rokforabe
      Rokforabe
      Brąz
      na forum od: 08.09.2010 Posty: 78
      Witam wszystkich, przypadkowo trafilem na ten watek

widze ze jest spora grupa grajkow amatorow takich jak ja:)

tutaj kilka filmikow ktore urywaja dupe :D

Enjoy

no i moj ulubiony utwor tommiego

• teampoland
      teampoland
      Srebro
      na forum od: 28.03.2010 Posty: 542
      szukam malutkiego lampowego butikowego comba do muzyki progressive i fusion. Cena tak do 4k.
    • lenzdej
      lenzdej
      Brąz
      na forum od: 19.03.2010 Posty: 483
      dla wszystkich chcących myśleć trochę poważniej o gitarze ale i całej teorii harmonii polecam kurs rzooffa. Zresztą obecnie to chyba wstyd nie znać tego Pana. Zapisy na kurs "za moich czasów" były katastrofalnie długie ale nawet przez minutę się tego nie żałuje. Wiedzą muzyczna wzrasta o 100% już po kilku lekcjach a możliwość jammowania do podkładów bardzo urozmaica myślenie o muzyce jak i samą technikę.

Jeżeli jesteście zainteresowani to piszcie tutaj to postaram się podać więcej szczegółów.
    • umothi
      umothi
      Brąz
      na forum od: 18.02.2009 Posty: 409
      Witam,

pierwszy raz wpisuje się w tym wątku i odrazu z prośbą o poradę.
      A mianowicie co powiecie mi na temat tej gitary:

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-jd-jd-eg3-nowa-sklep-gwara-i1798652954.html

Czy wystarczy jak na pierwsze "starcie" z elektrykiem ( do tej pory grałem tylko na akustycznej - niewielkie doświadczenie ) ?

Mam okazję kupić zestaw używany ( tak naprawdę to gitarę ta osoba miała ze 3 razy w ręku a rok przeleżała w szafie ) razem z piecem Fender Frontman 15G. Za 600zł i nie wiem czy się skusić. Prosiłbym o jakieś opinie czy ten sprzęt się nada ( piec wydaje mi się wporządku gorzej z gitarą ).
    • lenzdej
      lenzdej
      Brąz
      na forum od: 19.03.2010 Posty: 483
      ja bym odradzał. "Made in taiwan" wtf???
      ja ogólnie wychodzę z założenia że lepiej odłożyć zakup gitary o miesiąc, dwa, trzy i zebrać więcej funduszy i kupić coś fajnego (używane są często o wiele lepsze niż te plastiki "dla początkujących" z milionem bezwartościowych, gratisowych gadżetów).
    • umothi
      umothi
      Brąz
      w takim razie co byś polecał na początek i dlaczego? i jaki jest najniższy będzie "próg" zakupienia gitary?

oczywiście mam na myśli gitarę elektryczną i może być to używka ( a nawet bym używkę bardziej preferował )
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      nigdy nie polecam używek, chyba że wiesz z jakiego pochodzenia, bo zwykle są to gitary ludzi, którzy zaczęli grać i im się to znudziło, a co za tym idzie są po prostu źle rozegrane (zepsute). Radziłbym dozbierać jeszcze trochę i za około 1000PLN kupić jakieś wiosło. Napisz jakie style gry preferujesz, to nieco łatwiej będzie coś doradzić.
    • umothi
      umothi
      Brąz
      preferuje jakiś lżejszy rock i polskie klasyki typu Dżem - nic ostrego nie wchodzi
      raczej w grę

a co myślisz o używanym piecu?
    • khorneliusz
      khorneliusz
      Brąz
      na forum od: 07.12.2009 Posty: 758
      Napisane przez Dreadee
      nigdy nie polecam używek, chyba że wiesz z jakiego pochodzenia, bo zwykle są to gitary ludzi, którzy zaczęli grać i im się to znudziło, a co za tym idzie są po prostu źle rozegrane (zepsute). Radziłbym dozbierać jeszcze trochę i za około 1000PLN kupić jakieś wiosło. Napisz jakie style gry preferujesz, to nieco łatwiej będzie coś doradzić.
      :facepalm: :facepalm: :facepalm:

umothi prosze , nie czytaj porad tego typu ludzi dla wlasnego dobra.
    • umothi
      umothi
      Brąz
      właśnie ja myślałem zawsze że lepiej kupić "rozegraną" używkę o klasę wyżej niż nówkę.

A mógłby ktoś polecić jakąś używaną gitarę tak do 700zł i używany piec do 300zł?
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      Napisane przez khorneliusz
      Napisane przez Dreadee
      :facepalm: :facepalm: :facepalm:

umothi prosze , nie czytaj porad tego typu ludzi dla wlasnego dobra.

no napisz, prosze co masz na mysli? Może się czegoś nauczę jeszcze i od ciebie?
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      Napisane przez umothi
      właśnie ja myślałem zawsze że lepiej kupić "rozegraną" używkę o klasę wyżej niż nówkę.

A mógłby ktoś polecić jakąś używaną gitarę tak do 700zł i używany piec do 300zł?
      na prawdę zależy ci na tym, zeby kupic nieco taniej gitare 'o klase wyzej', która była używana i w twoje ręce trafi już z defektem?

Swoją drogą- ja osobiście nie znam muzyka, który sprzedaje swoją pierwszą gitarę, więc potencjalnie trafisz na randoma, który niewiele miał pojęcia o tym, jak się nią posługiwać.
    • THCFalcon
      THCFalcon
      Srebro
      na forum od: 04.11.2010 Posty: 409
      Napisane przez Dreadee

na prawdę zależy ci na tym, zeby kupic nieco taniej gitare 'o klase wyzej', która była używana i w twoje ręce trafi już z defektem?

Swoją drogą- ja osobiście nie znam muzyka, który sprzedaje swoją pierwszą gitarę, więc potencjalnie trafisz na randoma, który niewiele miał pojęcia o tym, jak się nią posługiwać.
      kolego Dreadee, jesli nie wiesz o czym piszesz... to nie pisz:) sto razy lepiej kupić za 700zł gitarę uzywana, z wyzszej półki niz gównianą nówke:] oczywiscie trzeba gitare sprawdzic, najlepiej z kims doswiadczonym i tyle:] to tak jak z autem, mozesz kupic za 40k zł jakiegos francuza nowego, albo dobrego japończyka/niemca który ma 2 lata:)
    • THCFalcon
      THCFalcon
      Srebro
      na forum od: 04.11.2010 Posty: 409
      Napisane przez umothi

piec: tylko i wyłacznie micro cube, jest to przezajebisty wzmak, ma duzo efektów, jest naprawde głosny, maly, działa tez na bateriach, brzmi swietnie:)

gitara: zalezy od potrzeb, tego co chcesz grac etc:)
    • Dreadee
      Dreadee
      Brąz
      Napisane przez THCFalcon
      Napisane przez Dreadee

kolego Dreadee, jesli nie wiesz o czym piszesz... to nie pisz:) sto razy lepiej kupić za 700zł gitarę uzywana, z wyzszej półki niz gównianą nówke:] oczywiscie trzeba gitare sprawdzic, najlepiej z kims doswiadczonym i tyle:] to tak jak z autem, mozesz kupic za 40k zł jakiegos francuza nowego, albo dobrego japończyka/niemca który ma 2 lata:)
      właśnie o tym piszę, a skoro kolega pyta o to na forum pokerstrategy, to definitywanie oznacza, ze nie zna nikogo doswiadczonego w tej kwestii.
      Nie pisz, proszę, że nie wiem o czym mówię.