[NL2-NL16] QJ nl10

• Azaz3L
      Azaz3L
      Brąz
      na forum od: 08.09.2007 Posty: 206
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
      UTG+2:
      $5,67
      Hero:
      $15,27
      CO:
      $1,84
      SB:
      $1,85
      MP1:
      $9,39
      BU:
      $5,17
      MP3:
      $7
      BB:
      $2

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with J:club: , Q:club: . MP3 posts a blind of $0,10.
      2 folds, Hero raises to $0,30, MP3 calls $0,20, 4 folds.

Flop: ($0,75) 4:heart: , 4:club: , Q:diamond: (2 players)
      Hero bets $0,60, MP3 raises to $1,20, Hero calls $0,60.

Turn: ($3,15) A:diamond: (2 players)
      Hero bets $1, MP3 raises to $3,00 Hero?.

Final Pot: $7,15

Gwoli wyjasnienia małego beta pf, grałem bardzo agresywnie + non stop przychodziły mi dobre karty co zaowocowało tym ze zaczeli mnie sprawdzać z czymkolwiek ile bym nie podbił :P Wiec zdecydowałem sie tu na 3BB bo QJ to w koncu nie znowu taki killer :P
  • 9 odpowiedzi
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Ja bym w ogóle nie wchodził z taką kartą do gry jeżeli przede mną nie było paru callerów i raczej tylko w późnej pozycji.
      Z QJs liczę na trafienie dobrego drawa, a nie parki.

No ale ja autorytetem nie jestem :P

Na flopie nie mam bladego pojęcia, jak grać top-parę, kiedy mnie tak bezczelnie miniraisują, więć również byłbym bardzo wdzięczny za analizę experta :)
    • flogum
      flogum
      Brąz
      na forum od: 07.07.2007 Posty: 181
      Ja też ekspertem nie jestem ale wypowiedzieć się zawsze mogę :) Jeżeli już wchodzisz z taką kartą bez pozycji to jak dla mnie przynajmniej o wiele większy bet na pf. Później trzeba porządnie zabetować flop i wtedy masz w miarę jasne rozeznanie w sytuacji. Jak cię reraisuje to fold jeżeli nie to możesz kombinować dalej :D Ale w sytuacji jak mówisz, że callowali cię ze wszystkim i wszystko to jak na moje oko fold pf.

Pozdrawiam :)
    • Azaz3L
      Azaz3L
      Brąz
      na forum od: 08.09.2007 Posty: 206
      Hmm to muszę przyznać ze ja mam o wiele mniej konserwatywne podejście do doboru kart startowych...:P

Dla mnie QJ w kolorze to karta całkiem dobra, może nie b.dobra ale bez większego zawahania ja gram i to dośc agresywnie,daje duze mozliwości na oesd, fd, seta a i sama parke na odpowiednim boardzie może stworzyć przyzwoita...tzn to oczywiście moja skromna opinia :)

Jestem tu na środkowej pozycji, mam zdominowany stół i duza przewagę w stacku wiec sadze ze NIE granie takiej karty było by błędem :P
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      na forum od: 27.07.2007 Posty: 41
      co wy z tymi kompleksami eksperta?:D podyskutować zawsze można...

JQs to dość słaba karta i myślę że w FR powinno się ją grać jak inne suited connectors. W zasadzie to był dobry raise jesli stół jest loose i gracze bardzo pasywni. Jeśli wiesz że raczej nikt cię nie będzie podbijał to można czasem limpować/min raisować tego typu karty tylko po to żeby budować pota. Ale jeśli nie trafisz strita/flusha albo porządnego drawa to ja bym grał bardziej ostrożnie po flopie. W końcu Twoja ręka jest bardzo łatwo zdominowana.

natomiast w Twoim konkretnym przypadku taka gra nie jest uzasadniona bo masz za sobą samych short stacków - więc raczej był spasował przed flopem.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      OK, to teraz ja swoje 3 grosze wrzucę.

Cieszy mnie, że zaczynasz doceniać suited connectors, bo to naprawdę silne układy!!! Ale... ALE! Nie zważasz na to z kim grasz - ilość shortów dykwalifikuje granie z QJs - niestety. Po drugie, to jest NL10 - zawiść przy stole jest cholernie silna, gdy gracz zgarnie zbyt wiele w zbyt krótkim czasie, goście zaczynają szybko tiltować i callując niemal ze wszystkim chcą Cię po prostu złapać.

Grając BSS starasz sie unikać stołów z shortami, ponieważ im więcej shortów, tym bardziej tight trzeba grać, czyli wniosek jest prosty - POWINIENEŚ SIĘ Z TEGO STOŁU WYNIEŚĆ.

A co do stwierdzenia panów komentatorów, że QJs jest słabą ręką - to jest oczywiście bzdura. SC są dobrymi rękami, ale w rękach dobrych graczy, jeżeli jest się początkującym, to nie gra sie z sc, bo brak dobrych umiejętności do dobrego rozegrania ręki. Oczywiście, żeby mnie nikt opacznie nie zrozumiał, nie chodzi o wygranie większości sc, ale o to, żeby agresywne ich granie było na dłuższą metę +EV.

Dalej, podstawowym błędem w tym handzie jest wysokość beta na pre-flopie. Złamałeś podstawową idee betowania PF z MP - ograniczenie do minimum ilość graczy "za Tobą". Będąc na MP2 nie chcesz grać z graczami, którzy są w stosunku do Ciebie In Position, a masz ich jeszcze trzech. Czyli, albo betujesz porządnie albo wcale i od tego nie ma tłumaczenia. To co napisałeś, mówi tylko tyle, że QJs dla ciebie nie jest warte więcej niz 3BB, a poza tym, to bałeś się stracić. Betujesz po to, żeby więcej WYGRAĆ, a nie mniej STRACIĆ! Tu złotego środka nie znajdziesz, to nie jest myślenie systemowe.

Na stołach FR NL10 polecam pozostanie jednak przy systemie 4+1. Jest prosty, nieskomplikowany i przede wszystkim mało czytelny dla innych graczy.

A na koniec o samym handzie. Twój cont-bet spotkał się z raise na flopie. Powiedz mi dlaczego callowałeś? Co było tego powodem? Zadaj sobie zawsze takie pytanie gdy naciśniesz przycisk call. DLACZEGO? Dlaczego on mnie raisuje? Tutaj masz kupę rąk, które Cię biją od każdego 4X, po KQ AQ nie mówiąc już o QQ. Gdy myslisz, że masz silniejszą rękę robisz re-raise, gdy myślisz, że jesteś z tyłu robisz fold, call robisz TYLKO wtedy, gdy możesz zbierać do najsilniejszego układu na stole! Ale wtedy kolego trzeba policzyć oddsy, czy call się opłaca. Dalej, zrobiłeś call re-raise'a na flopie, na turnie wpada A, który jest w tym momencie totalnie poza twoim zasięgiem! Po kiego grzyba więc betujesz i to jeszcze w ten sposób, czyli w 1/3 pota. Pokazałeś w tym momencie przeciwnikowi, że jesteś słaby! Że przeraziłeś się tego A. Chciałeś zabluffować? To przeczytaj to:

Dwa słowa o bluffie :)

Kończąc te wypociny. Cieszy mnie, że zaczynasz widzieć potencjał w rękach, których nie ma w SHC jako "grywalne", co jest normalną koleją rzeczy w rozwoju pokerzysty i świadczy o jego inteligencji. Jednak postaraj się najpierw porządnie przyswoić sobie podstawy gry, których Ci, niestety troszku brakuje - granie z shortami, betowanie z pozycji i bez pozycji etc. Podejmując decyzję przy stole, musisz brać o wiele więcej elementów pod uwagę niż tylko swoje HC oraz atmosferę wśród graczy.

Mam nadzieję, że nie wziąłeś do siebie tego, jako dyskredytację, po prostu to przemyśl i wnioski same przyjdą.

Pozdro
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      na forum od: 27.07.2007 Posty: 41
      jak zwykle wyczerpująca odpowiedz od filozofa:)

ja tylko dodam że JQs to słaba ręka jeśli ją potraktować jako premium hand - czyli ręce z którymi podbijamy po to żeby izolować i potem przejąć pulę na flopie cont betem ew. trafić TPTK.

natomiast jeśli potraktujemy ją jako SC i chcemy grać z wieloma przeciwnikami i relatywnie tanio zobaczyć flop to ręka ta ma duży potencjał. Oczywiście należy grać wtedy z pozycji bo granie drawów OOP jest trudne i zwykle drogie. ja osobiście wolę niższe SC bo mam większą pewność że nie mam zdominowanej ręki i mam łatwiejsze decyzje do podjęcia jeśli znajdę się w takiej sytuacji jak ta opisana przez azazela (trafienie TP albo 2 par na sparowanym flopie).

w każdym razie jak by nie potraktować tej ręki w tym przypadku uważam że powinno się spasować pf
    • flogum
      flogum
      Brąz
      Original od Fizoloff
      A co do stwierdzenia panów komentatorów, że QJs jest słabą ręką - to jest oczywiście bzdura.
      Zauważam, że panowie komentatorowie nie stwierdzili, że to słaba ręka :D

Pozdro
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Original od wojtaz
      JQs to dość słaba karta i myślę że w FR powinno się ją grać jak inne suited connectors.
      A jednak :)
    • flogum
      flogum
      Brąz
      Original od Fizoloff
      Original od wojtaz
      JQs to dość słaba karta i myślę że w FR powinno się ją grać jak inne suited connectors.
      A jednak :)
      hmmmm nie zauważyłem :P

Pozdrawiam :)