Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] AQs $10NL BSS

• Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Hero - $10
      UTG+2 - $6.76 (Przy stoliku siedzieliśmy razem prawie godzinę. Raz przyuważyłem, że jak trafił seta na flopie, wszedł all-in w pulę ok.10BB. Dlatego raczej wykluczyłem taką możliwość w tym rozdaniu.)

Preflop: Hero is in CU with A Q (9 players)
      UTG+1 calls $0.10, UTG raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.30, 4 folds

Flop: ($0.85) 9 9 7
      UTG+2 bets $0.40, Hero calls $0.40

Turn: ($1.65) 2
      UTG+2 bets $0.40, Hero calls $0.40

River: ($2.45) 6
      UTG+2 bets $0.30, Hero raises to $2, UTG+2 calls $2

Coś czuję, że mogłem więcej wyciągnąć. Zapewne raise na turnie?
  • 9 odpowiedzi
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      jak dla mnie to:

preflop ok (tylko niewiem czy tu czasem nie mozna by betnac, ja bym tego osobiscie nie robil ale eksperci sie wypowiedza :) )

flop ok

turn to zdecydowany raise ~ 2$ - 2.5$

a potem to juz OLA :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Nie na turnie, tylko na flopie :) - ale od początku.

Po pierwsze całe rozdanie jest zagrane zbyt pasywnie! Od PF aż po river.
      Gdy utg raisuje 3BB to jest totalna kpina, ty będąc IP w stosunku do niego powinieneś to re-raisować.

Na flopie nie wiedziałeś że na turnie wpadnie Ci flush, więc grasz drawa agresywnie. Nie ma co się zastanawiać, jak już pisałem wcześniej betowanie drawów zakłada, że gracze będą foldować, a nie że raz na jakiś czas wpadnie flush czy str8 i to jest naczelna tego zasada. Więc mając nuts flush i prawdopodobnie najlepszą rękę na flopie grasz agresywnie. W takim wypadku, gdy koleś ci zupełnie jawnie mówi swoim becikiem - "mam pocketa! A ty co masz?". Więc nie ma co się zastanawiać. Re-raise flop - graj swojego drawa!

Pot się nie zbudował, więc się nie dziw, że na końcu mało zgarnąłeś. Wszystko jest efektem zbyt pasywnej gry pre i post flop.

Pozdro
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      Pierwszy raz czytam, żeby drawa grać aż tak agresywnie.
      Jak ma się do tego teoria o outs&odds?
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Jeśli grasz agresywnie i betujesz, to jak chcesz liczyć outsy i oddsy ?? :P
    • mrozny
      mrozny
      Brąz
      na forum od: 27.06.2007 Posty: 721
      tez troche nie czaje, tzn. draw w nl przy BSS gramy agresywnie? przeciez wydaje mi sie ze koles nam dal dobre pot odds do sprawdzenia no i nalezaloby tu sprawdzic, mamy dwie overcards no ale zeby to od razu agresywnie grac? a co zrobimy jak nic nie trafimy na turnie a koles podbije i to zdziebko wiecej - najprawdopodobniej bedziemy musieli sprawdzic i wtopisc kolejne pieniadze...
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Panowie, ja nie rozumiem w ogóle w tym momencie waszych tekstów. Czyście się z choinki urwali? Drawy NALEŻY grać agresywnie!!! Agresja zakłada, że przecwiik będzie raz na jakiś czas foldował, a poza tym fl draw ma 9 outów OESD 8 outów - cała fizoloffia.

Drawowując pasywnie MUSICIE TRAFIĆ układ do którego drawujecie, natomiast drawując agresywnie jest szansa, że przeciwnik zrzuci, o jest na dłuższą metę +EV oczywiście- stąd przewaga agresywnego grania.

W tym wypadku masz jeszcze dwie overcards, a na flopie leży para. Gość gra wyraźnie jak z niskim pocketem, więc nie czaję waszych wątpliwości totalnie.

Poza tym mały pot jest spowodowany brakiem agresji na pre-flopie. Z AQs powinno się re-raisować takie durne mini bety 3BB i przejmować inicjatywę w grze.

Original od mrozny
      ... a co zrobimy jak nic nie trafimy na turnie a koles podbije i to zdziebko wiecej - najprawdopodobniej bedziemy musieli sprawdzic i wtopisc kolejne pieniadze...
      Nie grasz drawa agresywnie bo liczysz, że coś wpadnie tylko grasz go agresywnie, bo liczysz, że przeciwnik będzie od czasu do czasu zrzucał łapę. Agresja w pokerze jest piekielnie ważna, wraz z pozycją, to dwie podstawowe rzeczy w pokerze.

Pozdro
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      Ok, chyba łapię. Jak wrócę do domu wrzucę jedno podobne rozdania, rozegrane tym razem agresywnie.

Czy tak samo gramy przeciwko calling station? Śmiem sądzić, że chyba nie.

A jek reagujemy, kiedy przeciwnki nas re-raisuje? To zazwyczaj oznacza, że my jesteśmy z tyłu i to my go ścigamy. Wtedy gramy wg. outs&odds?

A jeżeli przeciwnik rzuci przedemną bet-pot?

Sory, że tak dużo głupich pytań, ale w BSS jestem bardzo początkujący :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Gdy dostajesz re-raise to grasz outs/odds taka zabawa.

Natomiast jeżeli ty masz drawa, koleś przed tobą gra bet pot, to nie ma sensu raisować, bo to samobójstwo :) Wtedy fold, nie drawujesz bez oddsów. Drawy agresywnie grasz w tak naprawdę w dwóch przypadkach natomiast combo draw w trzech.

1. Jesteś agresorem PF - więc normalnie grasz drawy niczym cont-beta z tą różnicą, że możesz go zagrać agresywnie przeciwko 2 a nawet w niektórych przypadkach przeciwko 3 graczom.

2. Pasywny hand - nikt nie raisował za bardzo agresywnie PF (tak jak twoja ręka) i na flopie masz powiedzmy fl draw. Wtedy sam możesz przejąć inicjatywę grając drawa jako prawdopodobnie najlepszy hand. To samo sie tyczy kolesi, którzy uskuteczniają mini-bety, jak twój przeciwnik w tym handzie, włączając w to raise czyjegoś beta na flopie.

3. Grasz z agresorem (tylko combo) - ktoś powiedzmy podbija 5BB ty callujesz z KQs. flop masz OESD i fl draw, w takich przypadkach re-raisujesz podbicie cont-bet a nawet value-bet oponenta. Z combo draw +EV jest włożenie całego stacka na flopie, ale już nie na turnie. Gdy masz na flopie powiedzmy fl draw i na turnie wpada ci jeszcze karta do str8 draw to tego już nie powinieneś grać tak agresywnie jakbyś to zrobił na flopie.

4. Grasz z TAGiem i na flopie nie ma kart od J do A - Grając z TAGiem masz bardzo wyraźny zakres handów, z którymi wchodzi on do gry. I teraz, jeżeli TAG na suchym flopie betuje, to zazwyczaj jest to cont-bet po raise zrzuci (chyba że ma pocketa, albo wyznaje zasadę never fold AK).

W tym rozdaniu masz przykład totalnie idiotycznych betów u twojego oponenta - widać fish - od pre flopa (3BB) aż do river, gdzie betował cholera go wie po co. W takich sytuacjach ty nie możesz sobie pozwolić na respektowanie takich wejść. Takie beciki z jego strony, to czysta oznaka słabości. Pozbił pocketa niskiego PF i później becikował sobie jak Giertych na bliźniakil. Więc nie miej szacunku dla takich podbić.

Kiedy nie grać drawa:

1. W pocie jest więcej niż 3 graczy - chyba nie trzeba komentować.

2. Będąc IP w stosunku do agresora, który gra check na flopie - zazwyczaj, w 80% przypadków, gracze dają check na flopie aby zagrać później raise inaczej grają cont-bet.

3. Nie grasz drawa, gdy przypuszczalnie ktoś już drawa betował przed tobą a nie masz szans na nawyższy układ. Czyli na przykład na stole leżą dwa piki ty masz QTs w pikach, koleś betuje wyraźnie pod drawa czyli jakieś grosze (co jest strasznym błędem) wtedy grasz odds/outs.

Pozdro
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      fizoloff pamietaj ze wiekszosc osob bazuje na wiedzy zawartej w artykulach na ps, a tam jest napisane ze drawy gra sie pasywnie :P
      btw tez jestem zwolennikiem grania drawow agresywnie jak mamy pozycji tylko ze wzgledu na fold equality czyli bardzo czesto pasuja na naszego bet choc nic nie mamy.
      Tutaj miales bardzo mocnego drawa nut flush+2 overcards czyli 15 outsow, zakladajac ze koles ma mala pocket pair to masz prawie 60% na wygrana i bardzo duza szanse na to ze koles spasuje na twoje raise :)