[NL2-NL16] Aa $10Nl Bss

• Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Hero - $9.90
      MP+1 - $10.02 (Niezły gracz. Gra tight, ale raczej passiv)

Preflop: Hero is in SB with A A (9 handed)
      2 folds, MP+1 raises to $0.20, 2 folds, Hero raises to $0.60, 3 folds, MP+1 raises to $1, Hero raises to 9.25(all-in), MP+1 calls

Moje pytanie brzmi: czy ten push nie był zbyt agresywny? Może lepiej byłoby znowu podbić 3* (do $2.70)?
  • 4 odpowiedzi
    • wojtaz
      wojtaz
      Brąz
      na forum od: 27.07.2007 Posty: 41
      lepiej podbić standardowo 3-4$ - po co odstraszać A10-AQ i słabe pary? przecież chcesz żeby cię sprawdzili!
      włażąc tak bez pardonu allin praktycznie oznajmiasz że masz AA,KK i sprawdzą cię tylko inne AA,KK moze QQ,AK.
      no oczywiście zakładam że przeciwnik jest w miare rozsądny :] na NL10 różne dziwa się dzieją więc jak masz dobrego reada że koleś sprawdzi taki zakład to czemu nie... tu się udało
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Po pierwsze, pierwszy raise był zbyt mały, ten 60c tam to od razu do 1$ jakby re-raisował to wtedy push. tutaj to za bardzo nie było czego pushować, bo pota 9BB się racej nie pushuje, normalnie wygląda to jak FL ta wasze gentlemańska wymiana uprzejmości

- Żeby pana za bardzo nie forsować - 20c.
      - Pan podbił 20c? Hmm, no to ja będę łaskaw dorzucić do pańskich 20c jeszcze 40c. Czy to nie jest ponad pana możliwości?
      - A dziękuję za troskę, jest pan niezwykle uprzejmy. Jednak ja myślę, że stać mnie na dorzucenie do pańskich 40c, co więcej szarpnę się jeszcze na dołożenie kolejnych 30c. Czy to aby pana nie zaboli?
      - To ja Cię KUR... PIERD.... WYPIER... KUR.... OLA!

Tak to mniej więcej wyglądało.

Pozdro
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Zrobiłem mały błąd przy konwertowaniu ręki. Jego reraise był na $1.

A w artykułach, o ile dobrze pamiętam (srebrny status miałem dawno temu :P ), pisali, że jeżeli reraisujemy, to obstawiamy *3 jego raise. No, ale nie mogę całe życie trzymać się tylko artykułów.

Racja, przyznaję się że tym mini-reraisem mnie wkurzył :/
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Nie 3 razy bet, tylko pot + 2 razy bet :) , to po pierwsze. A po drugie, to o co chcesz grać z AA? O parę BB czy może nieco więcej? AA z definicji jest najlepszym HC na PF, więc mając najlepsze HC chciałbyś włożyć całego stacka do pota z jednym graczem na pre-flopie (im jest ich więcej, szanse na wygranie pota znacznie maleją). Więc im betniesz więcej, tym więcej masz szanse wygrać, to chyba proste. Ja się założę, że w tym momencie koleś miał KK - JJ i chciał (baaardzo fishowy sposób myślenia) nie zrzucać cię z ręki.

Teraz patrz. Załóżmy że koleś betuje 20c i ma niskiego pocketa 22 - 99. Ty raisujesz on calluje, na flopie nie trafia seta, ty betujesz on folduje. Wygrywasz marne 60c od którego Ci jeszcze potrącą prowizje. Betujesz 1$ zarabiasz 40c więcej.

Załóżmy, że ma jakieś sc. Ta sama sytuacja.

Koleś musiałby trafić tp z dobrym kickerem, żeby callować twoje bety i wtedy miałbyś okazję budować pota, ALE pocket pair nie służy do budowania pota, tylko do szybkiego zgarnięcia jak największej kasy na flopie max na turnie, a żeby to zrobić, potrzeba założyć jak największą pule PF. To wszystko, cała filozofia grania AA. Zazwyczaj własnie z AA zgarnia się tylko podbicia PF i koniec, po para asów nie służy do wygrywania całych stacków, chyba że w wypadkach szczególnych gdy trafi na inne bardzo mocne HC, które callnie OLA PF albo wyłoży całego stacka stół jako pierwsze. Ale o tym pisałem już tysiące razy :)

Pozdro