Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 4.10.07

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam ponownie!!

Zgodnie juz mozna powiedziec z nasza tradycja zaraz po treningu siadam do opisania najwazniejszych rozdan z jakimi mielismy do czynienia podczas naszego spotkania!!

**********ZAGRANIE I***********

REAKCJA NA PODBICIE ZA NAMI!!

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG+2 with K:heart: , A:heart: . SB posts a blind of $0.10.
      BB folds, Hero raises to $0.40, 5 folds, SB raises to $1.00, Hero raises to $1.85 (All-In), SB calls $0.85.

Na pre flop zagrywam standardow zgodnie z SHC 4*BB =0.40$ zawodnik za mna podbija mnie zgodnie z tabela:
        http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/216/6/
        Okreslam ile zostalo mi w puli w stosunku do tego co wlozylem. 1,45$:0,40$ 4:1 zgodnie z ta tabela zagrywam odrazu all in!!

Flop: ($3.80) Q:heart: , T:diamond: , 6:club:
      Turn: ($3.80) 7:diamond:
      River: ($3.80) 4:heart:

Final Pot: $3.80

Results follow (highlight to see):
      BB shows [ Jc, Jd ] a pair of Jacks
      SB shows [ As, 9d ] high card Ace
      Hero shows [ Kh, Ah ] high card Ace
      SB wins $3.32 USD with a pair of Jacks.
      SB wins $0.29 USD with a pair of Jacks.

**********ZAGRANIE II**********

TRAFIENIE TROJKI NA FLOPIE!!

Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with Q:spade: , Q:club:
      UTG+2 calls $0.10, MP1 calls $0.10, MP2 folds, Hero raises to $0.60, 3 folds, BB calls $0.50, UTG+2 calls $0.50, MP1 folds.

Otrzymuje QQ zgodnie z SHC zagrywam 4*BB+BB+BB za dwoch wojajacych daje mi to 0.60$ zostaje sprawdzony przez dwie osoby!!

Flop: ($1.95) Q:diamond: , 3:heart: , 9:heart: (3 players)
      BB checks, UTG+2 bets $0.50, Hero raises to $1.10 (All-In), BB folds, UTG+2 calls $0.60.

:) :) :) Trafiam Q na flopie i co teraz??MUSIMY podbic, jezeli nikt przedemna by nie zagral to podbijal bym standardowo 2/3 puli lub all in jezeli moj stack jest mniejszy od 150% puli (jezeli macie problemy o ile podbic na floie polecam sciage: http://web.iq.pl/p/sss.pdf) skoro jednak zostajemy wczesniej podbici a trzymamy made hand zagrywamy odrazu all in!!Tak gramy KAZDA trojke!!

Turn: ($4.15) 9:club:
      River: ($4.15) 2:heart:

Final Pot: $4.15

Hero shows [ Qs, Qc ] a full house, Queens full of Nines
      UTG+2 shows [ Ah, 3c ] two pairs, Nines and Threes
      Hero wins $3.95 USD with a full house, Queens full of Nines.

**********ZAGRANIE III**********

TRASH HAND Z JEDNYM PRZECIWNIKIEM (BYLISMY AGRESORAMI)

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (9 handed)

Preflop: Hero is BB with J:spade: , J:heart:
      UTG+1 calls $0.10, 3 folds, MP3 calls $0.10, 2 folds, SB calls $0.05, Hero raises to $0.60, UTG+1 folds, MP3 calls $0.50, SB folds.

JJ znow odwoluje sie do SHC i podbijam standardowo 4*BB plus za kazdego wolajacego BB daje mi to 0.60$, mam jednego wolajacego!!To jest kluczowe jest tylko jeden wolajacy!!

Flop: ($1.40) 4:club: , 7:spade: , A:diamond: (2 players)
      Hero bets $1.25 (All-In), MP3 folds.

Na flopie wypada jedna over card!!Musze rozpoznac jaki uklad trzymam na dloni oceniam go jako trash hand (poniewaz lezy jedna over card na flopie). Co robie w takiej sytuacj, JEDEN przeciwnik na flopie trzymacie trash hand byliscie agresorami!!Jezeli jestescie pierwsi do podbicia to podbijacie 2/3 puli lub all in jesli stack<=puli, w naszym przypadku stack byl mniejszy od puli dlatego zagrywam all in!!Co by sie stalo gdybym byl drugi do podbicia ano gdyby on dal check to zagral bym podbiciem analogicznym jak wczesniej natomiast jezeli on by bet to ja fold :) Takie zagranie jak opisalem to jest Continue Betting!!

Final Pot: $2.65

**********ZAGRANIE IV**********

TRASH HAND Z DWOMA LUB WIECEJ PRZECIWNIKAMI (BYLISMY AGRESOREM)

Preflop: Hero is MP2 with J:spade: , J:club: . CO posts a blind of $0.10.
      2 folds, MP1 calls $0.10, Hero raises to $0.50, 4 folds, BB calls $0.40, MP1 calls $0.40.

Swietnie!!Udalo mi sie zlapac podobna sytuacje jak wczesniej z jedna roznica na flopie bedziemy mieli dwoch przeciwnikow!!Znow dostaje JJ znow podbijam zgodnie z SHC tylko tym razem sprawdzaja mnie DWIE osoby!!

Flop: ($1.65) A:spade: , 5:spade: , T:club: (3 players)
      BB checks, MP1 checks, Hero checks.

Flop wypada znow podobny, wypada over card As, musze sklasyfikowac moja reke jako Trash hand :( takie zycie czyste reguly!!no wiec co zrobic?? Zastanawiam sie ilu mam przeciwnikow??2!! Co to oznacza ano tyle ze nie moge tej reki grac tak agresywnie!!Musze ja grac check/fold no i tak ja gram do konca!!Prosze zwrocie uwage na ta reke bo najwiecej osob popelnia wlasnie bledy z trash hand oraz gram z BB :( :( :( to nie jest trudne aby zdac sobie sprawe ze jak jest dwoch przeciwnikow na flopi oni maja 4 karty to w sumie moga miec 4 over cards to nie stawia nas w dobrej sytuacji!!WYJATEK jezeli nasz stack jest dwa razy mniejszy od puli a my trzymamy trash hand i bylismy agresorami na pre flop to zawsze gramy all in!!

Turn: ($1.65) A:diamond: (3 players)

River: ($1.65) 9:club: (3 players)

Final Pot: $1.65

MP1 shows [ Jd, Kc ] a pair of Aces
      Hero shows [ Js, Jc ] two pairs, Aces and Jacks
      BB shows [ Ks, Qs ] a pair of Aces
      Hero wins $1.57 USD with two pairs, Aces and Jacks.

**********ZAGRANIE V**********

TRASH HAND JEDEN PRZECIWNIK KTORY PODBIJA NA FLOPIE

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is CO with A:club: , K:diamond:
      MP1 calls $0.10, MP2 folds, Hero raises to $0.50, 2 folds, SB calls $0.45, 2 folds.

Podbijam zgodnie z SHC!!Wchodzimy na flopa z jednym przeciwnikiem!!

Flop: ($1.20) 9:spade: , Q:diamond: , 4:heart: (2 players)
      SB bets $0.10, Hero folds.

Ja bylem agresoram!! Na flopie mam jednego przeciwnika ktory jest przedamna i ... podbija. Moja reka to trash hand nic nie trafilem, musze to spasowac!!NIE wdawajcie sie w niepotrzebne wymiany!!

Final Pot: $1.30

**********ZAGRANIE VI**********

TRASH HAND Z BB (JAK GRAMY DRAW?)

Preflop: Hero is BB with Q:diamond: , T:spade:
      4 folds, CO calls $0.10, BU calls $0.10, SB folds, Hero checks.

Karta nie opisana w SHC gram ja check/fold i dlatego ze siedzialem na BB dostaje sie na flopa.

Flop: ($0.35) J:spade: , 9:heart: , 7:diamond: (3 players)
      Hero checks, CO checks, BU checks.

Na flopie dostaje OESD!!Jak to gramy??Jezeli nie bylismy agresorami to DRAW gramy check/fold!!UWAGA!!Duzo osob popelnia blad grajac draw agresywnie kiedy byli na BB albo nie agresywnie kiedy podbijali na pre flop. Jezeli dostaliscie sie na flopa z BB to z duzym prawdopodobienstwem mozna powiedziec ze ludzie ktorzy sprawdzali mieli jakies karty do grania i nie odpuszcza tak latwo dlatego draw gramy check/fold!!jezeli dostaliscie sie na flopa jako agresorzy to gracie draw jako made hand oni maja sie was BAC!!!Zgodnei z tymi zasadami ja zagrywam check/fold!!

Turn: ($0.35) 6:heart: (3 players)
      Hero checks, CO checks, BU checks.

Dalej nic gram check/fold!!

River: ($0.35) K:diamond: (3 players)
      Hero bets $0.40, CO calls $0.40, BU folds.

Trafiam moje draw!!Co teraz??co najmniej bet ale najlepiej all in!!lepiej w tej sytuacji bylo zagrac all in!!

Final Pot: $1.15

Hero shows [ Qd, Ts ] a straight Nine to King
      CO shows [ Qc, Ad ] high card Ace
      Hero wins $1.10 USD with a straight, Nine to King.

**********ZAGRANIE VI**********

TRASH HAND REAKCJA NA PODBICIE ZA NAMI NA FLOPIE

Preflop: Hero is CO with K:spade: , A:heart:
      UTG+2 folds, MP1 calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.50, 3 folds, MP1 calls $0.40.

Zagrywam standardowo As K na flopie!!Wchodze z jedna osoba n flopa!!

Flop: ($1.15) 7:spade: , 7:heart: , 5:heart: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $0.80, MP1 raises to $1.60, Hero folds.

nic nie trafiam trzymam trash hand. Mam jednego przeciwnika. Zgodnie z tym co pisalem wczesnie wyniak ze skoro jestem pierwszy do podbicia to musze grac!!zagrywam zgodnie z zasada 2/3 pot jezeli moj stack jest wiekszy od puli.Wychodzi ze musze zagrac okolo 0.80$. Przeciwnik mnie przbija co robie??FOLD!!!!!!!!!!!jezeli wasze CB zostalo przebite to zawsze FOLD!!

Final Pot: $3.55

**********ZAGRANIE VII**********

STRIT TRAFIONY Z BB

Preflop: Hero is BB with 3:club: , 5:heart:
      UTG+1 folds, UTG+2 calls $0.10, 5 folds, SB calls $0.05, Hero checks.

Normalnie oczywiscie nie zagral bym tej reki ale jestem na BB nikt nie podbija ja naciskam check!!

Flop: ($0.30) 6:diamond: , 4:diamond: , 2:spade: (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.30, UTG+2 raises to $0.60, SB folds, Hero raises to $2.19 (All-In), UTG+2 calls $1.59.

:) :) :) Trafiam strita:) :) :) Podobnie jak opisywana wczesniej przezemnie sytuacja z trafiona trojka musimy to grac agresywnie!!Kazdy kto gra trafiana trojke albo strita check albo minirise jest dla mnie skreslony!!Nie dawajcie szans przeciwnikom na polepszenie ich ukladow!!Podbijamy standardowo 2/3 puli bo nasz stack jest wiekszy od 150% puli. zostajemy podbici. Co robimy??ZAWSZE kiedy trzymacie made hand i po waszym becie ktos was przebija gramy all in!!

Turn: ($4.68) T:heart:
      River: ($4.68) J:diamond:

Final Pot: $4.68

UTG+2 shows [ 6h, Tc ] two pairs, Tens and Sixes
      Hero shows [ 3c, 5h ] a straight Two to Six
      Hero wins $4.45 USD with a straight, Two to Six.

**********ZAGRANIE VIII**********

MADE HANDS GRAMY ZAWSZE AGRESYWNIE!!

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is MP2 with K:diamond: , A:diamond:
      UTG calls $0.10, UTG+1 calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.60, MP3 folds, CO calls $0.60, 2 folds, BB calls $0.50, UTG folds, UTG+1 calls $0.50.

Standardowe podbicie As K zgodnei z SHC!!

Flop: ($2.55) A:spade: , A:heart: , 4:diamond: (4 players)
      BB checks, UTG+1 checks, Hero bets $1.15 (All-In), CO calls $1.15, 2 folds.

Trafiam trojke!!Tak sam jak wczesniej ja sie nad niczym nie zastanawiam mam made hands cos takiego trzeba podbic w razie przypadku ze ktos betowal przednami my gramy all in!!Tu nikt nic nie gra tylko sprawdza my zagrywamy zgodnie z zasada 2/3 puli lub all in jezeli nasz stackjest mniejszy od 1,5* pula!!ALL IN!!To ostatni przyklad z trafiona made hand NIGDY nie zwalniajcie gry!!!!!Nie dawajcie zadnej szansy przeciwnikowi na darmowa gre!!

Turn: ($4.85) T:heart:
      River: ($4.85) 9:club:

Final Pot: $4.85

CO shows [ Js, Ac ] three of a kind, Aces
      Hero shows [ Kd, Ad ] three of a kind, Aces
      Hero wins $4.61 USD with three of a kind, Aces with King kicker.

**********ZAGRANIE IX**********

OVERPAIR NA FLOPIE

0.05/0.10 No-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is SB with T:spade: , T:diamond:
      3 folds, MP1 calls $0.10, 4 folds, Hero raises to $0.50, BB folds, MP1 calls $0.40.

Zagrywam TT zgodnie z SHC!! oczywiscie podbiciem mam jedna osobe ktora mnie sprawdza.

Flop: ($1.10) 7:diamond: , 6:spade: , 3:club: (2 players)
      Hero bets $1.55 (All-In), MP1 folds.

Na flopie wypadaja 3 karty ponizej mojej. Oznacza to tyle o ile ze trzymam overpair. Taki uklad zgodnie z SSS uznajemy jako Made hands jak gramy takie karty??Tak jak pisalem wczesniej zawsze podbicie albo w razie betu all in!!Jako ze nasz stack byl mniejszy od 1,5*Puli zagralem odrazu all in!!

Final Pot: $2.65

**********PODSUMOWANIE**********

Chcialem sie skupic w czasie tego treningu na trash hands oraz przekonac was aby zagrywac agresywnie made hands zwlaszcza trojki strity. Mam nadzieje ze te przyklady ktore wam pokazalem uswiadamiaja wam ze taka gra ma sens!!Nie grajcie zbyt agresywnie trash hands z BB, dawajcie szanse do spasowania przeciwnikowi jak trzymacie trash hands a byliscie agresorami na pre flop. NIGDY przenigdy nie zwalniajcie gry na flopie jak trafiliscie flush/strit/set to nie fix limit!! Czekam na wasze pytania i sugestie!!Jeszcze raz wielkie dzieki za trening!!

magic83
  • 24 odpowiedzi
    • Azaz3L
      Azaz3L
      Brąz
      na forum od: 08.09.2007 Posty: 206
      Po pierwsze fenomenalna robota z takim opisem każdego zagrania, naprawde chce sie to czytać :)

Wszystko jest jasne, aczkolwiek osobiście nie zgadzam sie z zagraniem V, mamy mocna rękę chociaż nic nie trafiliśmy to myślę za w takiej samej sytuacji jest nasz przeciwnik. Miniraise 0,10$ w stosunku do pota powyżej 1$ to woła o pomstę do nieba i dla mnie to automatyczny call albo raise i dopiero fold w zależności od jego reakcji. Na tym forum nauczyłem sie zęby nie mieć zadnego szacunku do takich minirise i naprawdę przynosi mi to duże profity :)

Aczkolwiek zasady SSS to zasady, ale ja bym sie nie powstrzymał :P
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      na forum od: 17.05.2007 Posty: 463
      Dokładnie mam takie samo odczucie!
      Czasami grajac z BB wiem na 100% ze mam najlepsza reke, ale na min-bet musze spasowac :)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Z SSS jestem zielony jak wiosenny ogórek, ale sorry, nie czaję ZAGRANIA V.

Pot 1$, koleś SB betuje 0,10$ czyli 1/10 pota, co jest jakimś idiotycznym minibetem bez szans na szacunek. Mając dwie over cards (6 outów) i backdor str8 draw na sss grasz fold? To chyba się nie opłaca na dłuższą metę w żadnym systemie :)

Pozdro
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Chlopaki gdybym to zagral pewnie te same osoby by sie mnie pytaly dlaczego to zagralem??Trzymalem trash hand z jedna osoba na flopie ja bylem agresorem na flopie przeciwnik podbija zgodnie z OFICJALNA wersja sss takie cos gramy pas!!Zakladajac ze bym to zagral to niby jak mial bym zagrac??Call??Zachowal bym sie bym tak samo jak on minirise odpada taka opcja. Musial bym to zagrac zdecydowanym podbiciem ale ciezko je nazwac CB!!Poniewaz zawodnik przednami cos tam gral tak wiec ciezko powiedziec ze go przeraze a takim celem jest granie CB!!A co jak wejdzie call albo jeszcze gorzej podbije w tedy juz mam sie trzymac zasad sss??Wlasnie o to chodzi ja przedstawiam wam zasady sss a zgodnie z tymi zasadami takie rece gramy fold. Nie naciagajcie zasad nie kombinujcie bo to sie zle konczy:) :) :) CZy na pewno "normalnie" tez bym tak zagral??Tak.

Na swoja obrone dodam ze mialem podczas ostatniego 1,5h treningu wygrane 100% showdown tak wiec nie chcialem sobie zepsuc statystyk :) :) :)

Ta sytuacja naprawde jest bardzo specyficzna na cale szczescie z takimi sytuacjami nie mamy czesto do czynienia!!Najwazniejsze zebysmy wiedzieli jak grac trash hand bo na tym sie skupialem podczas tego treningu!!
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      [Quote]**********ZAGRANIE IV**********[/quote]???

Moim zdaniem:
      Na turnie wypada drugi A, więc wg. strategii powinniśmy grać JJ tak, jakby była overpair, czyli all-in.

Gdzie się mylę?
    • magic83
      magic83
      Brąz
      [quote]Original od Eclipt
      [Quote]**********ZAGRANIE IV**********[/quote]???

Moim zdaniem:
      Na turnie wypada drugi A, więc wg. strategii powinniśmy grać JJ tak, jakby była overpair, czyli all-in.

Gdzie się mylę?[/quote]Kiedy na trunie wypada drugi As my mamy dwie pary ale jedna z tych par stanowi pare wspolna dla wszystkich z tego powodu nie mozemy nadal uznac tego ukladu jako made hand. Nadal trzymamy jedna pare z jedna over card lezaca na flopie. Dlatego moja kwalifikacja tej pary to trash hand!! Over pair stanowi para trzymana przez nas na rece jezeli na stole nie ma wyzszej karty!! Zaczhecam do przeanalizowania tej czesci artykulo odnosnie oceny kart na flopie:

http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/218/4/

mam nadzieje ze rozwialem twoje watpliwosci??Dzieki za twoje pytanie!!
    • Eclipt
      Eclipt
      Brąz
      na forum od: 11.05.2007 Posty: 755
      Ja to zrozumiałem tak, że jeżeli na stole leży wysoka para, to w ogóle nie bierzemy jej pod uwagę w ocenie naszej ręki.
      Dlatego w tym przykładzie, gdy board jest A 5 T A, to trzymając JJ i nie biorąc pod uwagę pary wspólnej dla wszystkich - AA, mamy over-parę.
      Wg. mnie, to ma sens, bo ponieważ gdyby przeciwnik miał A, to obstawiałby dla ochrony i spasowalibyśmy na flopie. Dlatego szansa, że ulepszył się do trójki na turnie jest znikoma (chyba, że gramy z idiotami :P ).

Do tej pory (około 2 tygodnie, wiem że to krótko) tak grałem i w zdecydowanej większości przypadków wygrywam, lub przeciwnicy pasują.
    • TheLastDon
      TheLastDon
      Brąz
      na forum od: 17.09.2007 Posty: 40
      To ja może wypowiem się do "zagrania VI" (tam gdzie na river dostajesz K i dzięki temu dostajesz straight -a). Na końcu tego rozdania napisałeś, że lepiej było zagrać all-in. Moim zdaniem dobrze zrobiłeś, że podbiłeś o 4BB. Gościu miał high card Ace. Jakbyś wszedł all-in to on by pewnie spasował (miał trash hand), a tak może niewiele wygrałeś, ale zawsze coś. Jakby jednak miał made hand (1 parę lub 2), wtedy Twoje 4BB by zapewne podbił, a wtedy mógłbyś wejść all-in. Także sądzę, że to zagranie było dobre.

PS. Chyba następny Twój trening to ja odwiedzę :) Przydałoby się trochę wiedzy jak grają inni i uczyć się od nich. Pozdrawiam i życzę sukcesów!!
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Original od Eclipt
      Ja to zrozumiałem tak, że jeżeli na stole leży wysoka para, to w ogóle nie bierzemy jej pod uwagę w ocenie naszej ręki.
      Dlatego w tym przykładzie, gdy board jest A 5 T A, to trzymając JJ i nie biorąc pod uwagę pary wspólnej dla wszystkich - AA, mamy over-parę.
      Wg. mnie, to ma sens, bo ponieważ gdyby przeciwnik miał A, to obstawiałby dla ochrony i spasowalibyśmy na flopie. Dlatego szansa, że ulepszył się do trójki na turnie jest znikoma (chyba, że gramy z idiotami :P ).

Do tej pory (około 2 tygodnie, wiem że to krótko) tak grałem i w zdecydowanej większości przypadków wygrywam, lub przeciwnicy pasują.
      Gdyby wszyscy grali zgodnie zzasadami to rzeczywiscie na turnie wypadalo by podbic, ale grajac sss z trash hands przeciwko DWOM przeciwnikom (podkreslam tak stanowczo dwom poniewaz to wlasnie powoduje ze szansa ze ktorys z nich ma as jest naprawde wysoka!!) gramy check/fold. :( :( :( ale ja wygralem ta reke :) :) :)
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Original od TheLastDon
      To ja może wypowiem się do "zagrania VI" (tam gdzie na river dostajesz K i dzięki temu dostajesz straight -a). Na końcu tego rozdania napisałeś, że lepiej było zagrać all-in. Moim zdaniem dobrze zrobiłeś, że podbiłeś o 4BB. Gościu miał high card Ace. Jakbyś wszedł all-in to on by pewnie spasował (miał trash hand), a tak może niewiele wygrałeś, ale zawsze coś. Jakby jednak miał made hand (1 parę lub 2), wtedy Twoje 4BB by zapewne podbił, a wtedy mógłbyś wejść all-in. Także sądzę, że to zagranie było dobre.

PS. Chyba następny Twój trening to ja odwiedzę :) Przydałoby się trochę wiedzy jak grają inni i uczyć się od nich. Pozdrawiam i życzę sukcesów!!
      hehe!!Widze juz troche kart to ty rozegrales:) :) :) Widzisz to jest tak na takim limicie staramy sie grac all in na turn albo river z made hand poniewaz zawodnicy nie szanuja swojej kasy!!Jak najwiekszym kosztem maja sprawdzac nasze rece!!Zgodnie z zasadami sss tak wlasnie sie gra!!Ale takie zagranie jakie ja zastosowalem to juz pewne "nalecialosci" z grania na duzo wyzszych limitach. tam jest wiecej zawodnikow TA ktorzy graja kombinacyjnie!!Generalnie nadal twierdze ze lepiej bylo zagrac all in i liczyc ze koles trzyma top pair i sprawdzi!! To co ty pisales to objaw rozwijania sie w dobrym kierunku:) :) :) co mnie bardzo cieszy :) :) :) Do zobaczenia na treningu!!
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      No to OFICJALNA wersja sss nie liczy oddsów - jeżeli już nie chcesz zdecydowanie podbijać (pushować). Wiem, to jest sss i nie masz czym straszyć za bardzo, na BickStacku koleś dostałby takiego beciora, że by się grubo zastanawiał. Jednakże masz dołożyć do pota 1,1$ zaledwie 0,1$ więc, mając 6 outów jest to ogromna przewaga dla call.

Poza tym, moim skromnym zdaniem są "podbicia" i "podbicia". Ja nie sądzę, aby ten, kto pisał OFICJALNĄ wersję brał w takim przypadku pod uwagę idiotyczne mini-bety 1BB w pot gdzie leży 10BB. Bo tak naprawdę, to co taki bet może oznaczać?

Więcej, przecież poker nie polega li tylko i wyłącznie na graniu nutsowych spraw i made handów, ale na optymalizacji zagrań na dłuższą metę, a do tego służy między innymi liczenie oddsów i callowanie w momentach kiedy się opłaca.

Z całym szacunkiem, ale systemy gry są tylko pewnymi wytycznymi i niekiedy, do poszczególnych zagrań, czy konkretnych handów trzeba włączyć myślenie, bo są sytuacje w których system po prostu nie zdaje egzaminu. Inaczej faktycznie lepiej miast samemu grać wystarczy napisać skrypt dla bota i niech gra za nas, bo w sumie do tego ogranicza się granie dokładnie zgodnie z systemem.

Pozdro
    • TheLastDon
      TheLastDon
      Brąz
      Original od magic83
      Original od TheLastDon

hehe!!Widze juz troche kart to ty rozegrales:) :) :) Widzisz to jest tak na takim limicie staramy sie grac all in na turn albo river z made hand poniewaz zawodnicy nie szanuja swojej kasy!!Jak najwiekszym kosztem maja sprawdzac nasze rece!!Zgodnie z zasadami sss tak wlasnie sie gra!!Ale takie zagranie jakie ja zastosowalem to juz pewne "nalecialosci" z grania na duzo wyzszych limitach. tam jest wiecej zawodnikow TA ktorzy graja kombinacyjnie!!Generalnie nadal twierdze ze lepiej bylo zagrac all in i liczyc ze koles trzyma top pair i sprawdzi!! To co ty pisales to objaw rozwijania sie w dobrym kierunku:) :) :) co mnie bardzo cieszy :) :) :) Do zobaczenia na treningu!!
      Dziękuje za miłe słowa na sam koniec. Mam nadzieje, że na kolejnym Twoim treningu sie pojawie i zobaczę jak grasz i że mnie to dużo nauczy.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Widzisz Filozoff wiekszosc ludzi ktorzy graja sss to osoby ktore otrzymale 50$ i zaczynaja swoja kariere pokerowa. Jezeli zaczniemy im mowiec takie sa zasady ale jak cos sie stanie to nie patrzcie na zasady tylko liczcie to i to a potem to, to badz pewien rozpoczyna sie KOMBINOWANIE. Glownym celem grania sss jest zminimalizowanie mozliwosicia odniesienia porazki, wyrobienie podstawowoych umiejetnosci oceniania kart oraz w naszym przypadku zdobycie 100$ bonusow co w pozniejszym czasie umozliwi spokojniejsza gre bez obawy o bankrut. Dlatego wlasnie kiedy piszesz ze gdyby grac tak jak ja to wystarczylo by zaprogramowac odpowiednio kopa to ja jestem dumny marze zeby kazdy gral dokladnie 100% z zasadami bo w tedy ja byl bym spokojny o kazdego znaszych czlonkow i jego pieniadze!!

Ten kto pisal OFICJALNA wersje sss bral pod uwage prawdopodobienstwo wygrania z danymi ukladami kart i wiem ze z tymi kartami rzeczywiscie sie wygraywa, a staral chronic ludzi przed podejmowaniem trudnych decyzji na licytacji. Zasady to zasady i trzeba ich sie trzymac.

Przypomne tobie tego posta kiedy zlamie jakas zasade i wtedy wszyscy sie beda pytac dlaczego?? i czy oni maja robic tak samo??:) :) :)

Nie kombinowac grac zgodnie z zasadmi a krzywda nikomu sie nie stanie!!
    • piachu01
      piachu01
      Black
      na forum od: 19.02.2007 Posty: 3 386
      Mimo, że staram się grać zgodnie z zasadami to uważam tak jak Fizoloff. Jeżeli mam overcards i jeszcze szanse na str8 to nei szanuję minibetów i calluje(obliczając na szybko pot odds).
    • TheLastDon
      TheLastDon
      Brąz
      Zgodzę się z Tobą magic83 - nie kombinować, tylko grać zgodnie z zasadami (szczególnie początkujący!!). Ja właśnie na samym początku za bardzo kombinowałem (i to co zawsze lubię - za dużo blefowałem), przez co straciłem prawie 30$. Ale później wziąłem karteczkę z SHC i moimi notatkami i zacząłem grać wg zasad i..... odrobiłem stracone pieniądze i wyszedłem na +. Teraz też (cały czas) gram wg SHC ale czasami jak rozpoznam jakiego typy jest dany zawodnik to staram się też tą wiadomość dobrze wykorzystać.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Tego już całkiem nie rozumiem. Przecież pot odds to jest podstawa pokera! W każdym systemie, czy to sss czy bss i od tego nie ma ucieczki. Tak naprawdę optymalizacja naszych zysków i strat opiera się na liczeniu oddsów i w oparciu o nie podejmowaniu decyzji. Więc gdybym się tu zaczynał bawić w ready i spekulacje, to faktycznie można mówić o kombinowaniu, ale ja tylko pokazałem, że fold z AK na łapie przy becie 0,1$ w pota 1,1$ jest na dłuższą metę NIEOPŁACALNY :) To wszystko. Żadnych kombinacji tu nie uskuteczniam :)

A co do naszych graczy sss - masz rację, owszem to są ludzie bardzo początkujący, ale oni również mają nauczyć się liczyć oddsy, bo ocena kart i sytuacji przy stole to naprawdę nie wszystko.

Pozdro
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      I z całym szacunkiem do Ciebie magic - bo nie wątpię w twoje umiejętności, ale przy tym handzie miałeś do wyboru dwie zasady, foldowanie po podbiciu z trash hand oraz policzenie pot odds. Wybrałeś to pierwsze, ja bym wybrał to drugie :) Taka różnica :)

Pozdrio
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Zgadzam się z naszym supermodem, nie można wyjść z tej reki, inni trenerzy pokazują to od razu, nawet początkującym, masz super pot odds i to nie jest imho kombinowanie :P
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Szanuje wasze zdanie chlopaki!!Musicie sie jednak postawic w mojej sytuacji!!Ja prowadze treningi sss no i staram sie je prowadzic zgodnie z zasadami sss. A zgodnie z tymi zasadami trash hand przeciwko jednemu przeciwnikowi ktory przednami betuje gra sie fold. To jest przewodnia mysl tego zagrania. Ja nie staram sie skupiac nad kartami i slusznoscia tego zagrania bo zakladam ze ludzie ktorzy stworzyli ta strategie uwzgledniali outs and odds!!Powie ktos ze jestem bezmyslny ale w gruncie rzeczy ta strategie ma byc jak najprostsza dzieki czemu staje sie skuteczna!!

Ze wzgledu na to ze to zagranie wzbudzilo tyle kontrofersji postaram sie przejrzec moje rece z PT gdzei zagralem przeciwko minirise z trash hands (6 outsow) no i zobaczymy jak to wyszlo na dluzsza mete!!

Reasumujac sa ustalone zasady ktore ja staram sie przedstawiac osoba uczeszczajacym na treningi i dlamnie najwazniejsze jest abym to co mowie bylo zgodne z tym co jest napisane w artykulach sss. Grajac zgodnie z jakas strategia zawsze znajdziemy sie w pewnym momencie na pograniczu jakies sytuacji gdzie znajda sie ludzie ktorzy powiedza ze bym to zagral albo nie ale ja nie moge odwracac uwagi zawodnikow od najwazniejszej rzeczy jaka jest grania sss zgodnie z zasadami. MUSI byc gdzie granica.

Ustalmy ze ja nie popelnilem bledu zagrywajac tak bo trzymalem sie zasad wy tez byscie go nie popelnili zagrywajac poniewaz ta sytuacja byla rzeczywiscie nietypowa. Swietnie ze rozgorzala tak dyskusja bo tylko w ten sposb mozna sie rozwijac.

Jestem zdania ze wraz ze zwiekszaniem limitow i powiekszaniem budzetu mozna z duzo wieksza latwoscia zagrywac takie karty, ale kiedy ktos ma budzet 50$ (albo nawet mniej) ryzyko stracenia kazdego grosza powinno byc najmniejsze!!
    • 1
    • 2