[NL2-NL16] Tt Nl20

• piachu01
      piachu01
      Black
      na forum od: 19.02.2007 Posty: 3 379
      Jako, iż nie mam programu do zapisania hand history wkleje link z moim rozdaniem
      Rozdanie.

Trochę przyfarciłem.
      Ale czy dobrze zagrałem? Wiecej na preflopie powinienem podbić więcej, ale to był stól gdzie wiekszosć to raczej tight. Czy dało się więej wyciągnąć? Z drugiej strony bałem się flusha.
  • 11 odpowiedzi
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Nic nie widać w tym rozdaniu, kto raisował, kto callował. Do bani. Sorry, ale nie mogę nic powiedzieć o tym handzie.

Pozdro
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      A ja tam wszystko widzę :P Ale do ocen się nie pcham :D
    • piachu01
      piachu01
      Black
      Original od macromia
      A ja tam wszystko widzę :P Ale do ocen się nie pcham :D
      Dlaczego?

@Fizolof-Tam wsyzstko widać:D
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Bo ja nie jestem od bigstacka ;)
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Ech... Jakoś tego nie widziałem... sorry.

OK, raise PF 3BB z ostatniego MP po dwóch limpach jest ni w gruchę ni w pietruchę. Z TT gra się dość ciężko więc lepiej mieć jednego maksymalnie dwóch oponentów i to najlepiej, żeby CO i Button wypadli z tej gry ze względu na pozycję. W takiej sytuacji, albo betujesz 4+1 za każdego lipmera czyli ok 1,4$ - a ja to bym pewnie zaokrąglił do 2$, żeby się nie rozdrabniać. Po re-raise Buttona wciskasz call i na flopie grasz c/r - jesteś bez pozcyji i nie byłeś agresorem PF, więc betowanie w tym momencie jest sprawą pomyloną. Gdy koleś Cię zre-raisuje musisz niestety foldować. Bo to już wiadome, że on ma pocketa, nie wiesz, czy wyższego, czy niższego, ale tak naprawdę to bijesz tylko 88 i 99. Dlaczego? Proszę bardzo:

I) Z 22 nikt by Cię tu nie zreraisował raczej więc odpada ta ręka.
      II) 33 i 77 - mają outy do str8 plus outy do seta.
      III) 44 55 66 - mają seta na flopie.

Nikt raczej z AKs AQs KQs nie re-raisowałby Cię drugi raz.

Ogółem ręka źle zagrana, ale miałeś nieco farta, jednak na niego nie licz na dłuższą metę, bo rachunek prawdopodobieństwa jest nieubłagany. Poza tym ten kolo z AA to jakiś niezły moron, bo powinien na flopie pushować z miejsca.

Najprawdopodobniej powinno być tak:

PF
      Hero - raise 7BB
      Button - re-raise X
      Hero - calls X

Flop

Hero - checks
      Button - raise X
      Hero - re-raise
      Button - re-raise
      Hero fold

Pozdro
    • piachu01
      piachu01
      Black
      Na PF byłem agresowrem, ale przebitym, więc na flopie postanowiłęm pokazać, że coś mam albo coś trafiłem. Inaczej on by zagrał prawdopodobnie 3-4$ i tego bym nei sprawdził, a tak zrobił minimalnego re-raise więc pomysłałem, że ma cos w stylu 99-88 lub AK-AQ. Jeżeli by więcej przebił wtedy bym na pewno spasował.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Original od piachu01
      Na PF byłem agresowrem, ale przebitym
      Czyli nie byłeś agresorem :)

Pozdro
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Na PF byłem agresowrem, ale przebitym,
      Agresor, to gracz, który jako ostatni podbił lub przebił w danej rundzie. ;) Pozdrawiam :)
    • piachu01
      piachu01
      Black
      W każdym razie skoro podbijałem przed to psotanowiłem rpzebić po aby pokazać, że coś trafiłem.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Uderzyłeś 1,6$ w pota ok 1,9$ (bo tam jeszcze rake odpadł), koleś Cię zreraisował, co Ci wtedy przyszło do głowy?

Napisałeś:

Original od piachu01
      Inaczej on by zagrał prawdopodobnie 3-4$ i tego bym nie sprawdził
      Ale właśnie włożyłeś do pota 3,2$ - nie czaję różnicy. Więcej, po kiego sprawdzać??? Co ty chciałeś dotrzeć do showdown? Wystarczyłby durny J na river nie mówiąc już o T:spade: żebyś foldował. Ta T:club: na river, to wyłącznie czysty fart. Nie wiem, do czego chciałeś dobierać? Do seta? Nie miałeś przecież T:spade: więc gdyby się pojawiła masz leżącego flusha. Bet na turnie? 1$ w pota 7$ to jest chyba jakaś pomyłka :) Co chciałeś tym osiągnąć? Bo chyba nie zrzucić go z ręki. Budowanie pota? Po co? Tak naprawdę interesowała Cię wyłącznie T:club: - JEDEN OUT, która akurat wpadła, bo nie sądzę, żebyś grał agresywnie seta któy leży na czterech pikach.

Poza tym gdyby koleś uderzył ponad 2 razy pot na flopie, to chyba coś przestałoby pasować. Takiego raise na taki pot przy takim flopie raczej bym nie callował ani nie raisował, bo to typowo fishowe zagranie, które totalnie zdradza rękę, więc EZ fold i oszczędzasz kupę kasy.

W tym momencie zagrałeś "agresywnie" na 1 outa, bez pozycji, nie będąc agresorem w tym zagraniu na flopie który wyklucza jednego z twoich dwóch outów. Przemyśl to.

Pozdro
    • piachu01
      piachu01
      Black
      czyli zle zagranie. dzięki. Ale przyfarciłem i bankroll się powiększył.