Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby dostosować zawartość witryny do Twoich preferencji. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby uzyskać więcej informacji i zmienić swoje ustawienia, zapoznaj się z naszą Polityką plików cookie i Polityką Prywatności. Zamknij

[NL2-NL16] Podsumowanie treningu NL10 SSS 1.10.07

• magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      Witam!!!

Zgodnie z obietnica zamieszczam najbardziej interesujace zagrania z jakimi mielismy do czynienia podczas dzisiejszego treningu!! Zachecam was do ich przeanalizowania aby utrwalic wiadomosci jakie zdobyliscie podczas tego treningu!!

************************ZAGRANIE I*************************

0,05/0,15 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with 7:club: , K:diamond: . CO posts a blind of $0,15.
      UTG folds, UTG+1 calls $0,10, 4 folds, CO checks, BU calls $0,10, SB calls $0,05, Hero checks.

Otrzymuje K 7 na BB oczywiscie zgodnie ze SHC nie zagral bym jezeli gdyby ktos podbil, ale nikt nie podbija ja daje check.

Flop: ($0,55) 6:spade: , 5:spade: , 7:heart: (5 players)
      SB checks, Hero bets $0,40, UTG+1 calls $0,40, 3 folds.

Na flopie wypada najwyzsza karta 7 co sprawia paradoksalnie ze nagle mam top pair z mocnym kickerem jakim jest K. Takie karty zagrywamy, zagral bym jeszcze tan sam uklad gdybym mial As w kazdym innym przypadku CHECK/FOLD.
        http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/215/4/
        tutaj maciej potwierdzenie moich slow, zwrocie uwage na zielona ramke.
        Zagrywam standardowe podbicie 2/3 puli 0.40$.

Turn: ($1,35) 4:diamond: (2 players)
      Hero bets $1,17 (All-In), UTG+1 calls $1,17.

Wypada 4 jestem pierwszy do podbicia. wartosc puli to 1.37$ a wartosc mojego stacka 1.17$. Jezeli na turnie stosunek stacku do puli jest mniejsza to odrazu zagrywamy all in!!

River: ($3,69) 8:diamond:

Final Pot: $3,69

Bardzo wazna reka!!!!!!Tak jak mowilem po treningu nie sztuka jest grac z As K czy As As. Sztuka jest umiejetnie rozegrac reke ktora teoretycznie jest przegrana. (chociaz ja ja przegralem ;) to sie zdarza najwazniejsze zasady)

************************ZAGRANIE II************************

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with Q:club: , A:club:
      3 folds, Hero raises to $0,40, 2 folds, BU raises to $1,00, 2 folds, Hero raises to $1,70 (All-In), BU calls $0,70.

Standardowe podbicie 4*BB zgodnie z SHC. Zostaje podbity do 1$ co robie? Korzystajac z tabeli dostepnej na naszej stronie :
        http://www.pokerstrategy.com/download/nl/ShortstackStrategie/shc_nl.pdf
        Sprawdzam jak sie ma stosunek tego co zakralem w stosunku do tego co mam na rece 1.70$ - 0.40$ daje okolo 4:1 odzytuje z tabeli moja reakcje As Q All in. Wszystko jasne??

Flop: ($3,55) 6:diamond: , 6:heart: , 5:diamond:
      Turn: ($3,55) Q:diamond:
      River: ($3,55) 2:club:

Final Pot: $3,55

***********************ZAGRANIE III**************************

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is BU with 9:heart: , 9:club:
      MP1 calls $0,10, MP2 folds, MP3 calls $0,10, CO calls $0,10, Hero raises to $0,70, 3 folds, MP3 raises to $1,90, CO folds, Hero raises to $1,65 (All-In).

Powtarzamy to co bylo przed chwila 9 9 kilka osob sprawdza dochodzi do nas decyzja. Zgodnie z SHC mozemy grac podbiciem podbijam 4*BB + 3*BB za wolajacych 0.70$. zostajemy podbici co robimy odwolujemy sie do tabeli ktora podawalem wczesniej, znow porownuje to co mam 0.95$ do 0.70$ daje okolo 1:1 z 9 9 gramy all in!!

Flop: ($3,90) 4:heart: , 3:club: , 4:club:
      Turn: ($3,90) T:club:
      River: ($3,90) 2:heart:

Final Pot: $3,90

************************ZAGRANIE IV************************

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (7 handed)

Preflop: Hero is BB with A:heart: , A:club:
      MP1 folds, MP2 raises to $0,40, MP3 calls $0,40, 3 folds, Hero raises to $1,70 (All-In), MP2 folds, MP3 calls $1,30.

As As przedemna dwie osoby zagrywaja 0.40$ ja odczytuje z SHC ze moge przebic standardowe przebicie 3*podbicie + podbicie za wolajacego 3*0.40$+0.40$ = 1.60$ to podbicie stanowi wiecej niz 2/3 mojego stacka zagrywam odrazu All in!!!

Flop: ($3,85) Q:heart: , 4:diamond: , 7:heart:
      Turn: ($3,85) 8:diamond:
      River: ($3,85) J:spade:

Final Pot: $3,85

***********************ZAGRANIE V**************************

Preflop: Hero is BU with Q:diamond: , K:diamond:
      5 folds, CO calls $0,10, Hero raises to $0,50, 2 folds, CO calls $0,40.

BARDZO trudna reka. Dostaje K Q na late position zgodnie z SHC moge podbic podbijam 4*BB+BB mam jednego sprawdzajacego wypada flop !!

Flop: ($1,15) 4:heart: , 6:club: , 8:heart: (2 players)
      CO checks, Hero bets $1,19 (All-In), CO folds.

Nasz caller check. Ja bylem agresorem na pre flop MUSZE zagrac. wartosc puli to okolo 1.15$ a moj stack 1.19$ w takim przypadku zawsze podbijamy all in nasz stack jest w przyblizeniu rowny lub mniejszy od puli, a nie jak to bylo w przypadku made/draw od 1,5 (Dziekuje Darek75 za zwroceni mi uwagi na pewna niescislosc) w innych przypadkach 2/3 puli bylo kilka pytan o to kiedy jak podbijamy Typowe CB co robi przeciwnik fold. Wlasnie po to stosujemy CB :) :) :) !!!!!!!!!!

Final Pot: $2,34

***********************ZAGRANIE VI*************************

Preflop: Hero is UTG+1 with K:spade: , K:club:
      Hero raises to $0,40, UTG+2 folds, MP1 calls $0,40, MP2 folds, MP3 calls $0,40, 4 folds.

K K standardowe podbicie z SHC mam dwoch wolajacych wypada flop!!

Flop: ($1,35) 9:heart: , 9:club: , 3:spade: (3 players)
      Hero bets $1,60 (All-In), 2 folds.

Jestem pierwszy do podbicia oczywiscie musze podbijac a ze wartos 1,5 puli jest wieksza od mojego stacku zagrywam odrazu all in (podbijam oczywiscie dlatego ze trzymam overpair oraz jestem pierwszy do podbicia a bylem agresorem na pre flopie). Dlaczego jednak przedstawiam ta reke poniewaz mielismy okazje dyskutowac kiedy rzucic np K K?? Jezeli na flopie wypad by As a przedemna by ktos podbil to ja pasuje!! jezeli to ja byl by pierwszy do podbicia to bym podbijal jezeli zamna by mnie ktos jeszcze przebil a mi cos zostalo w stacku a lezy ten As co wspomnialem to ja PASUJE!!Trudno tak rzucic karty ale malo prawdopodobne ze nie ma As trzymamy sie zasad!!

Final Pot: $2,95

***********************PODSUMOWANIE***********************

TRZYMAJCIE SIE SCISLE ZASAD to jedyna metoda do osiagniecia sukcesu!! Nie dawajcie sie rozpraszac niepowodzeniom kazdy je ma!!Jesli nie rozumiecie jakis zasad korzystajcie z forum i treningow. Pamietajcie 90% nie ma mozliwosci korzystania z takich pomocy jak wy.

Mam nadzieje ze wszyscy jak jeden spotkamy sie na nastepnym treningu w czw o 20 00!!Przepraszam jak nie udalo mi sie odpowiedziec na jakies pytanie albo cos wychodzilo chaotycznie ale to byl moj pierwszy trening dlatego przyjdzcie na drugi bo musi byc juz idealny :) :) :)

Jeszcze raz wszystkim dziekuje!!

CZEKAM NA KAZDE WASZE PYTANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!(jesli cos tlumaczylem do konca nie zrozumieliscie piszcie jeszcze raz wszystko przeanalizujemy)
  • 50 odpowiedzi
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Ja mam pytanie: mówiłeś, że ma być przy stole przynajmniej 8 osób plus ja tak ? A w artykule jest co innego: http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/214/6/

A poza tym jest napisane, żeby jednak unikać shortstacków i żeby wybierać stoły z możliwie dużą przeciętną pulą...
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      na forum od: 17.05.2007 Posty: 463
      Wlasnie przed chwila przegralem 14$ grajac SSS na ful tilt :)
      Chyba moj downswing sie skonczy bankructwem i skoncze z tym raz na zawsze.

Ale do rzeczy, pytania:

Napisz jeszcze raz co robimy z trash hand jesli bylismy agresorem i nie bylismy agresorem (free play z BB).

Czy flush draw i OESD traktujemy jak gotowa reke i betujemy z nia?
      A co jak po naszym becie na turnie nasz draw nie nadszedl?

Rozumiem, ze jak na flopie mamy gotową ręke to betujemy lub all-inujemy bez względu na wczesniejsze ruchy przeciwnikow? np. all-iny.

Na prefopie jestem na CO i mam AQ ja raise a buttom all-in - co robimy?
      A co w tej sytuacji z AK, QQ, JJ ?
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Uprasza się pana szanownego pana trenera a nie umieszczanie tylu rozdań w jednym topicu :)

Pozdro
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Original od axeld333

Ale do rzeczy, pytania:

Napisz jeszcze raz co robimy z trash hand jesli bylismy agresorem i nie bylismy agresorem (free play z BB).

Rozumiem, ze jak na flopie mamy gotową ręke to betujemy lub all-inujemy bez względu na wczesniejsze ruchy przeciwnikow? np. all-iny.

Mogę poodpowiadać, chociaż i tak pewnie poczekasz na odpowiedź trenera :P

Z trash hand jeśli byłeś agresorem grasz normalnego contibeta i pasujesz przy raisie, jesli nie byłeś agresorem to check/fold

Flush draw i OESD nie traktujemy jako gotową rękę, tylko jako draw, ale gramy drawy tak samo jak made hands. A co to tego gdy draw nie przyszedł na turnie to i tak musisz już wejść all-in takie jest założenie przy draw i made hands.

Jeśli masz made hand to dążysz do all-ina bez względu na ruchy rywali, gdy ktoś podbija to wchodzisz all-in, gdy nikt nie podbija obstawiasz normalnie wg zasad.

Do do re-raisów za tobą to masz od tego tabelę: http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/216/6/#h1_6

Sprawdzasz w tabeli wielkość swojego stacka do wielkości swojego podbicia i już wiesz czy all-in czy fold.

Wydaje mi się, że na wszystko dobrze odpowiedziałem, ale oczywiście proszę o poprawki w przypadku błędu :P
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Original od Fizoloff Uprasza się pana szanownego pana trenera a nie umieszczanie tylu rozdań w jednym topicu :) Pozdro
      Pan trener może, to podsumowanie treningu :P btw. nice job magic!!! Pozdro
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      Mialem 2 sytuacje, w ktorych wg mnie strategia SSS zupelnie sie nie sprawdza.

na early JJ:
      ja raise do .40
      za mnia 3 ludzi sprawdza!!! a czwarty wchodzi all-in za 1.90
      wg strategii powinienem sprawdzic i tak tez zrobilem.
      wg mojej logiki: EASY FOLD!!!
      co o tym myslicie?

Ja raise z middle z AK
      przeciwnik sprawdza z wczesnej.
      flop trash, 3 trefle, ja nie mam zadnego.
      przeciwnik czeka, ja zdodnie ze strategia BET.
      Otoz wg mnie poinienem grac check/fold. Jesli mamy trash, flop jest jednego koloru a my tego koloru nie mamy to nie powinnismy zagrywac.

Moze ja po prostu zbyt czesto mysle strategia BSS kiedy gram..
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Original od macromia
      Ja mam pytanie: mówiłeś, że ma być przy stole przynajmniej 8 osób plus ja tak ? A w artykule jest co innego: http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/214/6/

A poza tym jest napisane, żeby jednak unikać shortstacków i żeby wybierać stoły z możliwie dużą przeciętną pulą...
      Zwracam honor:) ! Mowilem rowniez ze kiedys bylo powiedziane ze 7 + ja a to zmienili!!Pomylilem sie rzeczywiscie mam byc 7 + my conajmniej nie wiem co sie stalo ze powiedzialem 8 + my cos mi sie ubzdurao. Cale szczescie ze nie poweidzialem mniej niz 7 to najwazniejsze :) :) :)

So do shorstackow to sie chyba nic zle nie powiedzialem. Mowie i nadal to potwierdzam: Jezeli przy stole jest 3-4 shortstackerow to czas pomyslec o zmiane stolu. Czyli tak jak mowisz generalnie unikac stolow z takimi ludzmi, ale praktyka i moje doswiaczenie pokazuje ze gdybysmy chcieli byc jedynymi osobami przy stole grajacymi SSS to nie grli bysmy wogole :) :) :) Dlatego jezeli przy stole siedzia 1-2 osoby z SS to my gramy swoje!!

Co do puli przecietnej to powiem ze masz racje ze zawsze warto grac na stolach z jak najwieksza, musze jednak znowu uzyc slowa "ale" ale praktyka pokazuje ze na niskich limitach rotacja zawodnikow i czestosc z jaka zmieniamy stoly sprawia ze ta pula ciagle sie radykalnie zmienia wiec ciezko powiedzic ze jezeli avr pot spadnie ponizej jakies wartosci to powinnismy zmienic stol

Reasumujac: stoly 7+my, starajcie niegrac sie z wieksza liczba shortstackerow niz dwoch przy stole i w miare mozliwosci wybierajcie stoly z jak najwieksza pula, natomiast najwieksza prawda jest taka ze wszystko to to zalecenia a najwazniejsze jest dobrze rozumiec zasady i ich przestrzegac bo niezaleznie do jakiego stolu usiadziemy a bedziemy zle grali to nic z tego nie wyjdzie. Dzieki za twoje pytania!!
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Original od axeld333

Ale do rzeczy, pytania:

Mam nadzieje ze pamietasz o tym co powiedzialem odnosnie przegrywania. Nie wiem czy tak zasad jest gdzies sprecyzowana na ps ale ja znow odwoluje sie do mojego doswiadczenia. Ja jezeli w jeden dzien przegram okolo 5% swojego stacku to koncze gre na ten dzien. Przgrales 14$ z tego wnioskuje ze twoj stac przed rozpoczeciem gry byl rowny okolo 280$??Jezeli byl mniejszy a ty pomimo tego ze przegrywales ciagle grales i probowales sie odegrac to popelniles blad!! Pilnuj zasad bankrola i nie pozwalaj sobie na gre na zbyt duzych limitach a nie zbankrutujesz!!

Ktos odpowiadal na pytania ale postaram sie tez do nich ustosunkowac!!

Trash hand jezeli bylismy agresorami i jestesmy pierwsi do podbicia to oczywiscie podbijamy standardowo zgodnie z zasadami!! Jezeli bylismy agresorami a ktos przed nami podbil na flopie to fold!!Jezeli nie bylismy agresorami to puki nie mamy top pair z mocnym kickerem (patrz ZAGRANIE I) lub made hands to gramy check/fold. Bardzo wazne jest ze jezeli nie bylismy agresorami a trafiamy draw to juz nie gramy go tak zdecydowanie jak to miale miejsce kiedy bylismy agresorami na pre flop i przy jakim kolwiek wkladzie przeciwnika pas!!(przeanalizuj prosze zagranie I oraz to z 5 4, w mojej opini gra z BB jest najtrudniejsza w strategi SSS poniewaz czesto zdarza sie ze cos trafiamy a to niepotrzebnie prowokuje nas do gry!!Poczytaj rowniez tutaj:
      http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/215/4/)

Co do flus draw oraz OESD!! Jezeli byles agresorem traktujesz je jako gotowe rece (taka sam sila jak made hand) gramy nimi standardowo 2/3 lub all in jezeli 1,5*pula jest wieksza od naszego stacka na flopie, przychodzi turn gramy dalej standardowo 2/3 puli lub all in jezeli stack jest wiekszy od naszej puli (zwroc uwage ze na flopie przyrownujemy sie do 1,5 puli a na ternie do puli) Zachecam do przeczytania tutaj:
      http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/215/2/

Co do gotowej reki na flopie oczywiscie betujemy all in niezaleznie od ruchu przeciwnikow. zwroc uwage ze jezeli byles agresorem na flopie to made hands ma taka sama sile jak draw natomiast jezeli nie byles agresorem to draw w przypadku betu przed toba spasowal bys (pisalem o tym wczesnie wraz z odwolaniem do odpowiednich artykulow!!)

A co w tej sytuacji z AK, QQ, JJ ? Sprawdzamy czy nasza tabela pozwal nam grac porownujemy wartosc tego co wlozylismy do puli w stosunku do tego co jescze nam zostalo korzystaja z tabeli: http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/216/6/
      Prosze przeanalizuj rowniez ZAGRANIE II to jest dokladnie sytuacja o jaka pytales!! Oczywiscie w przypadku AK QQ JJ postepujemy analogicznie!!

Dzieki za twoje pytania nic sie nie przejmuj graj dalej SWOJE!!
    • murkins
      murkins
      Złoto
      na forum od: 23.02.2007 Posty: 1 176
      a ja mam pare pytań do trenera odnośne jego osoby mianowicie
      ile rozdań już rozegrałeś sss??
      prywatnie na codzień grasz też sss??
      jesli tak to jakie limity??
      ile stołów naraz??
      jaką srednią bb/100 masz??
      wczesniej grałem że tak można powiedzieć soft version sss, i widze że ty tu preferujesz coś w stylu raise/reraise all in lu raise flop all in -- dlatego chciałbym wiedzdieć jak wychodzisz na tej strategii na dłuższą metę :D
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Co do wyboru stołów, to ja nic nie mam, wiem, że na tak niskich limitach to jest praktycznie bez znaczenia ;) Ale z tymi graczami przy stole to ważna sprawa, bo ja zawsze gram przy 7+ graczach, jeśli miałoby być przy 8+ to często zmienialibyśmy stoły :D
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      Jeszcze jedno pytanie. Kontrowersyjna sytuacja:

Na BB dostalem free play z 72o.

4 limperow + ja oglada flop flop 743.

Wg strategii mam tutaj made hand i powinienem betowac ale wg mnie mam totalny trash i powinienem wyrzucic te katy.
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Original od axeld333

Wg strategii mam tutaj made hand i powinienem betowac ale wg mnie mam totalny trash i powinienem wyrzucic te katy.
      Nie masz made hand, top pair i słaby kicker to nie jest made hand, magic to powtarzał all the time...
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      Original od axeld333

Masz top pair z beznadziejnym kickerem, więc wg. strategii masz trash hands.
      Do made hands w przypadku top pair musisz mieć kickera K albo A.
      http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/215/4/ <- zielona ramka
    • qqryq
      qqryq
      Brąz
      na forum od: 10.07.2007 Posty: 449
      O nie.. znów mnie wyprzedził. :evil:

Btw. bardzo fajny trening i dobra robota magic!
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Original od qqryq
      O nie.. znów mnie wyprzedził. :evil:
      macromia czuwa zawsze i wszędzie ;)
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      Acha! czyli reasumujac:

jesli z BB dostane QT, a flop T72 to tez jest trash, bo nie mam kickera A lub K ?
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Dokładnie tak, liczysz TYLKO I WYŁĄCZNIE króla i asa.
    • darek75
      darek75
      Brąz
      na forum od: 19.04.2007 Posty: 235
      Mam pytanie odnosnie treningu a szczegolnie sytuacji trash na flopie. Na samym treningu nie chcialem tego poruszac bo bylo zamieszanie ale teraz tak. Dlaczego?

Poniewaz uwazam ze trener wprowadzil mala niescislosc i chcial bym to ostatecznie wyjasnic.

Oto sytuacja: bylismy agresorem pre-flop, mamy trash na rece i jednego przeciwnika. Zagrywamy pierwsi nasz stack 1,7USD, pot 1,4USD. wg strategi na stronie http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/215/2/ jesli nasz stack jest mniejszy od puli wchodzimy all-in. Trener natomiast powiedzial ze majac trash na rece wchodzimy all-in jesli nasz stack jest mniejszy niz 1,5 x pula czyli poltorakrotnosc puli co stoi w sprzecznosci ze strategia podana pod w/w adresem. Jak wiec jest? Powienienem dac all-in jesli mij stack jes mniejszy od puli czy jesli jest mniejszy od poltorakrotnosci puli?

Pozdrawiam serdecznie. Darek
    • magic83
      magic83
      Brąz
      Original od axeld333
      Mialem 2 sytuacje, w ktorych wg mnie strategia SSS zupelnie sie nie sprawdza.

na early JJ:
      ja raise do .40
      za mnia 3 ludzi sprawdza!!! a czwarty wchodzi all-in za 1.90
      wg strategii powinienem sprawdzic i tak tez zrobilem.
      wg mojej logiki: EASY FOLD!!!
      co o tym myslicie?

Ja raise z middle z AK
      przeciwnik sprawdza z wczesnej.
      flop trash, 3 trefle, ja nie mam zadnego.
      przeciwnik czeka, ja zdodnie ze strategia BET.
      Otoz wg mnie poinienem grac check/fold. Jesli mamy trash, flop jest jednego koloru a my tego koloru nie mamy to nie powinnismy zagrywac.

Moze ja po prostu zbyt czesto mysle strategia BSS kiedy gram..
      Ta strategia (a zwlaszcza SHC) opiera sie na analizie tysiecy rak dlatego gamy JJ z wczesnej pozycji. A co do tej specyficznej sytuacji to rzeczywiscie wyglada on dziwnie ale dlatego wlasnie masz tabele ktora pozwala tobie zareagowac na podbicie za toba. Dzieki niej jestes wstanie sprawdzicz czy warto zaryzykowac to co zostalo tobie w stacku aby "ratowac" to co juz wlozyles. Dlatego nie jest powiedziane ze musisz zagrac all in jezeli twoj stack bedzie duzy powiedzmy 2$ a wlozyles do puli .40$ to to daje 5:1 no i z takim ukladem wcale bys nie zagral all in, ale jak masz maly stack to warto dolozyc juz ta reszte aby sprawdzic poprostu kalkuluje sie to!!Bardzo dobrze wiec ze sprawdziles jesli wychodzilo ze masz!!

nie nie nie nigdy nie mysl ja nie ma trefla!!Pomysl on tez nie ma trefla musi trafic jeszcze jednego nawet jak ma!!Musisz mu dac szanse do spasowania jego kart.Nie ryzykujesz zaduzo zagrywasz jakies pieniadze (2/3 albo all in)ale jesli ciebie podbije to fold i tyle musisz podbic zeby on mial szansa dac tobie $$$ :) :) :) Myslenie typu ja nie mam trefla on musi miec to objaw przeciagajacego sie downswinga!!Powiem dobitnie nie trzeba myslec trzeba caly czas grac z zasadami (maszyna) no i tutaj oczywiscie podbicie CB!!!:) :) :)

PS. Mam nadzieje ze zrozumiales to zagranie z BB z top pair tak jak chlopacy tlumaczyli?!