[NL2-NL16] Ak Nl 0,10 & T6 Nl 0,10

• barthek
      barthek
      Brąz
      na forum od: 18.09.2007 Posty: 3
      w obu przypadkach przegralem.. prosze o uwagi czy zagralem dobrze :D

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A:spade: , K:spade:
      2 folds, MP1 calls $0,10, MP2 folds, MP3 calls $0,10, CO folds, Hero raises to $0,60, 3 folds, MP3 raises to $1,10, Hero raises to $2,39, MP3 calls $1,29.

Flop: ($5,03) 3:spade: , J:spade: , K:heart: (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $0,60 (All-In), MP3 calls $0,60.

Turn: ($6,23) K:diamond:
      River: ($6,23) Q:club:

Final Pot: $6,23

Results follow (highlight to see):
      MP3 shows [ Td, Ah ] a straight Ten to Ace
      Hero shows [ As, Ks ] three of a kind, Kings
      MP3 wins $ 5.92 USD with a straight, Ten to Ace.

drugie rozdanie:

0,05/0,10 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG+2 with 6:club: , T:club:
      UTG+1 folds, Hero calls $0,10, 5 folds, SB calls $0,05, BB checks.

Flop: ($0,30) K:spade: , K:heart: , K:diamond: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks.

Turn: ($0,30) 4:club: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks.

River: ($0,30) T:diamond: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $6,70 (All-In), SB calls $6,70, BB folds.

Final Pot: $13,70

Results follow (highlight to see):
      SB shows [ Kc, Qc ] four of a kind, Kings
      Hero shows [ 6c, Tc ] a full house, Kings full of Tens
      SB wins $ 13.02 USD with four of a kind, Kings.
  • 19 odpowiedzi
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Po pierwsze wklejaj stacki, po drugie NIE wklejaj wyników. Następnie: ty grasz bigstack czy shortstack ?? Napisz to, bo nie widzę, żebyś miał uzupełnione stacki do 10$ a trochę za dużo jak na shortstack, więc czekam na info...

Na początek tylko tak mogę podsumować drugie rozdanie: WTF ?( ?(
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Jaką grasz strategią? Wielkość stacków - na shortstacka masz za dużo, na bigstacka za mało! :) Zapraszam do czytania artykułów: http://www.pokerstrategy.com/pl/strategy/no-limit/ Nie wstawiaj rezultatów! http://www.pokerstrategy.com/wbb_pl/thread.php?threadid=701 Pozdrawiam
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Chyba trochę za długo to pisałem =) thx macromia! Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      To co ty pisałeś to 15 minut ?? :P
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Grałem trochę na 8 stołach i pisałem :D Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Original od simoo
      Grałem trochę na 8 stołach i pisałem :D

Pozdrawiam
      A jak to jest grać "trochę" ?? :P
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Tak, że pisząc tego posta miałem na jednym stole timeout - a miałem seta na flopie! ;( Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      To się nie nazywa grać trochę, tylko grać źle :P :P
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Hand 1

Nie rozumiem twojego re-raise na PF. Po pierwsze, po re-raise przeciwnika, robisz raczej call z AKs, a nie re-raisujesz. Po drugie nie wiem, po co zostawiałeś sobie 60c na flop, trzeba było to już włożyć do pota, jak chciałeś kolesia re-re-raisować. Powinno wyglądać tak:

mp3 calls 0.10$ hero raise 0.60$ mp3 raise 1.10$ hero calls 50$

flop:

mp3 checks, hero all-in.

Hand 2

FOLD PF. Słaba karta, słaba pozycja, bez dyskusji.

Pozdro
    • barthek
      barthek
      Brąz
      na forum od: 18.09.2007 Posty: 3
      co do tych $0,60 to po prostu masla pomylka w wprowadzaniu wartosci - mialo byc all-in :P

co do strategii gram sss, a wiecej bylo dlatego ze przed chwila cos wygralem i nie zdazylem jeszcze wyjsc :D (pokazywalem znajomemu jak sie w to gra :P )
    • macromia
      macromia
      Brąz
      Miałeś 6,8$ na stole i wszedłeś z taką ręką ?? WTF !? Grasz SSS czy wymyślasz własną strategię ? Przy takim stacku, powinieneś grać jeszcze bardziej tight.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      macromia, WOW zaje....y avatar! Skąd masz? :)
    • macromia
      macromia
      Brąz
      No muszę się przyznać: skopiowałem od Ciebie ;)
    • cpk1988
      cpk1988
      Brąz
      na forum od: 11.02.2007 Posty: 23
      Powiedz mi o co chodzi z tym zagraniem po rivierze w 2 rozdaniu ?? Co sobie myślałeś zagrywając to w taki sposób i jaki chciałeś wywołać rezultat?

Zakładam, że byłeś przekonany ze masz najlepszą rękę przy stole. A przy takim założeniu chyba nie chcesz wystraszyć przeciwnika. Przy puli 0.30$ chyba nie sadzisz ze ktoś z parą 4 sprawdzi takie podbicie.

No a teraz opcja numer 2, wiedziałeś ze twój przeciwnik ma K i chciałeś go wystraszyć :P Zapamietaj sobie, nigdy Ci sie takie cos nie uda !!!!!!!!!!!!!!
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Original od cpk1988
      No a teraz opcja numer 2, wiedziałeś ze twój przeciwnik ma K i chciałeś go wystraszyć :P Zapamietaj sobie, nigdy Ci sie takie cos nie uda !!!!!!!!!!!!!!

Nie czaję, po pierwsze nie ma czym straszyć kogoś kto ma najwyższy układ na stole - w tym przypadku nie ma szans na str8 flush, czyli raczej, gdyby podejrzewał go o K to by nie rzucił OLA na river. Po drugie, nie ma po czym wnioskować, że gość może mieć K, gdy od flopa przez turn są same checki. W sumie, to nie wiem, kto tu gorzej zagrał, koleś z quads czy nasz hero :) Bo i ten bet na river jest z kosmosu, ale panika kolesia który flopnął karetę to już całkiem jakieś muminki.

Pozdro
    • Oleyy1
      Oleyy1
      Brąz
      na forum od: 23.09.2007 Posty: 624
      Original od Fizoloff
      W sumie, to nie wiem, kto tu gorzej zagrał, koleś z quads czy nasz hero :) Bo i ten bet na river jest z kosmosu, ale panika kolesia który flopnął karetę to już całkiem jakieś muminki.
      no ja kolesia od karety rozumiem. jak postawi (chocby i 0,20$) to ma (no prawie) jak w banku, ze przeciwnik zlozy. wiec czeka spokojnie w nadziei, ze przeciwnik ma jakas pare, albo bluffa zarzuci. no i sie doczekal.
    • cpk1988
      cpk1988
      Brąz
      na forum od: 11.02.2007 Posty: 23
      Original od Fizoloff
      Original od cpk1988

Nie czaję, po pierwsze nie ma czym straszyć kogoś kto ma najwyższy układ na stole - w tym przypadku nie ma szans na str8 flush, czyli raczej, gdyby podejrzewał go o K to by nie rzucił OLA na river. Po drugie, nie ma po czym wnioskować, że gość może mieć K, gdy od flopa przez turn są same checki. W sumie, to nie wiem, kto tu gorzej zagrał, koleś z quads czy nasz hero :) Bo i ten bet na river jest z kosmosu, ale panika kolesia który flopnął karetę to już całkiem jakieś muminki.

Pozdro
      To raczej taka ironia z mojej strony. Ja doskonale wiem, że nie ma tu czym straszyć. Ale pytanie czy bohater naszego zagrania, też to wie:> Bo takiego kosmicznego zagrania nie potrafię w żaden sposób zrozumieć. Dlatego też taki glupi wniosek do głupiego zagrania. Miałem nadzieje, że większość zrozumie mój żart
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      Original od Oleyy1
      Original od Fizoloff
      W sumie, to nie wiem, kto tu gorzej zagrał, koleś z quads czy nasz hero :) Bo i ten bet na river jest z kosmosu, ale panika kolesia który flopnął karetę to już całkiem jakieś muminki.
      no ja kolesia od karety rozumiem. jak postawi (chocby i 0,20$) to ma (no prawie) jak w banku, ze przeciwnik zlozy. wiec czeka spokojnie w nadziei, ze przeciwnik ma jakas pare, albo bluffa zarzuci. no i sie doczekal.

No chyba sobie jaja robisz. W takim przypadku trzeba budować pota i nie ma co się czaić jak Platforma. Na co on niby czeka? Chyba nie wiedział, że ma do czynienia z wariatem, co jak dostanie FH będzie ładował OLA na river w pota 3BB :) . Z jednej i drugiej strony jest to hand typowo porażkowy, nie oszukujmy się. KQs jest ręką z którą się raisuje po jednym limpie z SB bez gadania to po pierwsze i wtedy można spokojnie myśleć o nabudowaniu pota. Po drugie, przy mega monsterze i małym pocie nie ma co czekać, trzeba jak najszybciej starać się aby pula urosła i trudniej się przeciwnikowi na river zrzucało - to chyba proste. Jak będzie chciał to foldnie, niestety, bywa i tak. Ale czekanie, aż przeciwnik "coś złapie" jest idiotyzmem bo po zachowaniu PF i na flopie raczej zostaje mu 6 outów na FH, czyli prawdopodobieństwo zgoła niewielkie, a bluffy na takich potach, to czysty idiotyzm, więc na to bym raczej nie liczył.

Pozdro
    • Oleyy1
      Oleyy1
      Brąz
      na forum od: 23.09.2007 Posty: 624
      mowie, ze rozumiem, a nie ze popieram.

prawdopodobnie koles zalowal, ze nie postawil czegokolwiek PF bo jak wyapdly K zdal sobie sprawe, ze Hero niewiele trzyma przy tej rece. no i czekal. faktem jest, ze dostal na co czekal.

co do reszty sie absolutnie zgadzam (a przynajmniej tak mi sie wydaje, bo expert to ze mnie zaden =) ).

pozdrawiam