[NL2-NL16] AKo NL25

• maesky87
      maesky87
      Brąz
      na forum od: 28.05.2010 Posty: 1 881
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $6.25
      BU:
      $16.84
      SB:
      $12.25
      BB:
      $10.58
      UTG1:
      $23.15
      UTG2 (Hero):
      $6.60
      MP1:
      $13.29
      MP2:
      $6.75
      MP3:
      $5.80

Preflop: Hero is UTG2 with A, K.
      UTG1 folds, Hero raises to $1.00, MP1 calls $1.00, 2 folds, CO calls $1.00, BU calls $1.00, 2 folds, BB folds.

Flop: ($4.35) 7, A, 3 (4 players)
      Hero bets $5.60(All-In), MP1 folds, CO calls $5.25(All-In), BU folds.

Turn: ($15.2) 6 (2 players)

River: ($15.2) T (2 players)

Final Pot: $15.2.
      Results follow:

CO shows two pairs, aces and threes(3 A).
      Hero shows a pair of aces(A K).

CO wins with two pairs, aces and threes(3 A).

Nie spodziewałem się, że tylu ludzi mnie sprawdzi. Z tego tytułu na flopie zagrałem od razu all in, ponieważ chciałem dać maksymalne fold equity rękom z jednym pikiem. Strategia nakazuje grać w takiej sytuacji TPTK, więc powiedziałem sobie, tak samo, jak ma w zwyczaju robić to magic83: "jak ma kolor, trudno, taki los, takie życie" :D Niestety przeciwnik trafił swoją dodatkową trójkę.
      Czy dobrze rozegrałem?

P.S. Dziś 90% coinflipów przegrywałem, więc - 7BI, dlatego mam pytanie: czy taki wynik na ok. 600 handów jest słaby i nie powinien się przydarzać dobremu graczowi sss?
  • 4 odpowiedzi
    • Rumak87
      Rumak87
      Złoto
      na forum od: 30.03.2009 Posty: 421
      "jak ma kolor trudno" - ale nie wiem czy magic to mowil w kontekscie 4-way potu
      poza tym wrzucasz staka z 22bb na flopie. Ja osobiscie w tym rozdaniu wole grac check/fold
    • maesky87
      maesky87
      Brąz
      na forum od: 28.05.2010 Posty: 1 881
      Właściwie Magic w swoich filmikach mówi w różnych sytuacjach następująco: "jak ma ........, trudno, taki los, takie życie" Nie chodzi mi akurat tutaj o kolor, a bardziej o drugą część zdania zaczynającą się od: trudno :) ale to taka dygresja nie mająca za dużo wspólnego z rozgrywaniem rąk - taki humorystyczny dodatek, który mi się przypomniał :)
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Przy 3 przeciwnikach nadal jest to łatwy push, owszem jak przeciwnik ma kolor to jesteś prawie drawing dead, ale pomyśl jak często będzie tutaj miał ten kolor i jak często będziesz grał tutaj z Ax, które łatwo ci się wypłacą. Check/fold jest zdecydowanie zbyt weak.
    • balnior
      balnior
      Brąz
      na forum od: 26.06.2010 Posty: 343
      Tu są możliwe 3 opcje:
      a) c/f
      b) c/AI
      c) AI

Ad a
      Jak dla mnie jest to zbyt weak. Dodatkowo w puli jest już spora ilość $, więc spasowanie byłoby błędem. Dominuje na jedynie two pair+. Na dwie pary ma się 2% szans , a no kolor 0.8%. Robiąc górne ograniczenie (2+0.8)*3=8,4%, ja bym walił na ślepo. :f_tongue:

Ad b
      Jak dla mnie check jest o tyle niebezpieczny, że jeśli wszyscy przeczekają, a na flopie pojawi się pik, to ty już będziesz musiał to zrzucić. Średnio pików zostało jeszcze 7. Więc na turnie w ~7/36=0.20 jesteś w plecy. Ale nawet gdyby nie spadł pik, to i tak zagrałbyś all in na turnie (lub go sprawdził), więc jak dla mnie prawidłową odpowiedzią jest c, gdzie nie dajesz przeciwnikom dodatkowej karty na turnie.