[NL2-NL16] NL 25 SSS AQs

• levuschytrus
      levuschytrus
      Brąz
      na forum od: 24.07.2010 Posty: 355
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.25 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP2 ($17.86)
      MP3 ($13.70)
      CO ($6.09)
      Button ($10.68)
      SB ($13.28)
      BB ($13.37) VPIP: 26, PFR: 15, 3B: 0, Agg: total- 2.0 flop - 6,0 turn - 1,0 river - 0 Call open - 20% fold to cbet 0 (0/2) Hands: 110
      UTG+1 ($6.18)
      Hero (MP1) ($8.59)

Preflop: Hero is MP1 with A, Q
      2 folds, Hero bets $1, 5 folds, BB calls $0.75

Flop: ($2.10) 9, 10, K (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.32, BB calls $1.32

Turn: ($4.74) 8 (2 players)
      BB checks, Hero bets $4.51, BB calls $4.51

River: ($13.76) K (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.76 (All-In), BB calls $1.76

Total pot: $17.28 | Rake: $0.83

Po tym już kończyłem sesję bo tragedia jakiś rozkojarzony byłem. Jak mógłbym to zagrać poprawnie? Po pierwsze nie zauważyłem, że czekam tylko na blindy żeby uciec ze stolika cbet standardowo mam drawa i dodatkowo gutshota na strita i teraz co zrobić na turnie jak tylko sprawdził jakbym miał normalnego stacka około 20bb to easy push ale jak w takiej sytuacji się zachować push czy check/fold bo bet w moim wykonaniu to już tragedia :rage: :rage:
  • 1 odpowiedź
    • Aimboy
      Aimboy
      Brąz
      na forum od: 03.06.2008 Posty: 11 940
      Zacznę od tego, że musisz trochę mniej statystyk podawać, a zarówno na mniejszą ich ilość patrzeć przy niskiej próbce. Masz tutaj tylko 110 rozdań na przeciwnika, więc AF flop/turn/river odpada, tutaj raczej musisz orientacyjnie patrzeć na total AF. Fold to cbet - oczywiście ok, bo nawet takie 0/2 mówi nam, że jednak nie folduje na pewno wszystkiego i z takimi statami przeciwnika możemy tutaj zobaczyć często drawy, 2nd pairs, nawet bottom pairs.

Rozgrywasz to w ten sposób - na flopie bet 2/3 pota, mniej więcej taki zagrałeś, jeśli przeciwnik przebija - push. Teraz masz turna, który uzupełnia w sumie niewiele, jakieś ręce typu 98, T8 łapią 2 pary, gutshot 67 łapie strita - ale to raczej nie sprawdza cię na flopie. Na turnie masz 2 opcje - jeśli myślisz, że masz fold equity, wyrzucisz u przeciwnika, np. AT, A9, QT, JT (tego ostatniego pewnie nie wyrzucisz bo oprócz parki ma oesd) to grasz push. Jeśli nie masz fold equity, lub niewiele wiesz o przeciwniku to wybierasz bezpieczniejszą opcję, czyli check behind i do niej się właśnie skłaniam. Nie zainwestowałeś w rozdanie wcale tak dużo, masz nadal 12 outów (doliczyć możesz nawet 1-2 outy za asa), więc grass check turn i na river masz prostą decyzję: trafiasz układ - ciśniesz, nie trafiasz - nie ciśniesz :)

A teraz patrząc na twoje rozegranie, po tym w sumie bezsensownym becie na turnie, gdzie wykorzystujesz 3/4 stacka - dlaczego betujesz river? Zobacz masz pulę 14$, zostaje ci 2$ - jaką gorszą rękę wyrzucisz? Zrzucić tutaj może tylko flushdraw, wszystko inne zawsze sprawdzi. Ten bet po prostu nie ma sensu.