[NL2-NL16] NL10 AQs [2]

• Devilne
      Devilne
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 356
      19.09

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($9.65)
      BB ($17.22)
      UTG ($11.74)
      UTG+1 ($10.90)
      UTG+2 ($2.65)
      CO ($10)
      Hero ($10.35)

Dealt to Hero Q:diamond: A:diamond:

fold, UTG+1 raises to $0.40, fold, fold, Hero calls $0.40, fold, fold

FLOP ($0.95) A:spade: J:club: 6:club:

UTG+1 bets $0.50, Hero calls $0.50

TURN ($1.95) A:spade: J:club: 6:club: 4:heart:

UTG+1 checks, Hero bets $1.20, UTG+1 raises to $2.40, Hero calls $1.20

RIVER ($6.75) A:spade: J:club: 6:club: 4:heart: 7:heart:

UTG+1 bets $6.75, Hero folds

UTG+1 wins $6.30

16/10
      cbet 71
      2nd barell 50
      AF 1.8
      wtsd 35
      hands 867

Pre flop z pozycją stwierdziłem, że lepiej zagrać call niż 3betować i izolować się na wąski zakres. A fold jest zbyt weak.
      Na flopie trafiam TP, gram call. Turn nic nie zmienia, a przeciwnik odpuszcza, więc ja betuje for value. Jednak gra minraise - czy to oznacza, że mnie podpuszczał z setem?
      po check/minraise turn i takim bet pocie na river easy fold.
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Czemu fold jest tutaj zbyt weak? Nie bądź niewolnikiem swojej ręki. Masz na villaina sporą próbkę rąk. Co prawda duży gap między vpip a pfr oznacza, że nie jest to super gracz, ale generalnie coś tam ogarnia i dość wąsko podbija preflop, a tutaj dodatkowo mamy open raise z early position, co każe nam zawęzić jeszcze bardziej jego range i przy takiej próbce możesz już looknąć dodatkowo na pfr z early. Jak widzisz tutaj jego range, że uważasz, iż warto się tutaj angażować? Myślisz, że on będzie tutaj open raise'ować KQ czy A9? Jeśli tak to wtedy masz call, ale raczej rzadko zobaczymy od niego taki raise. Dlatego call mi się tutaj średnio podoba, chyba że miałeś plan rozegrania tej ręki postflop, co z pozycją ma czasami sens. Niemniej jednak nie widzę sensu callowania jego raise turn. Było to typowe zagranie for value i to dość czytelne.

Pozdrawiam.