[NL2-NL16] AQo NL10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (MP): $13.63
      CO: $10.72
      BTN: $10.00
      SB: $11.66
      BB: $10.00
      UTG: $19.66

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:spade: Q:club:

UTG calls $0.10, Hero raises to $0.50, fold, fold, fold, fold, UTG calls $0.40

Flop: ($1.15, 2 players) 5:diamond: K:spade: A:club:
      UTG checks, Hero bets $0.80, UTG raises to $2.00, Hero calls $1.20

Turn: ($5.15, 2 players) Q:spade:
      UTG bets $2.45, Hero calls $2.45

River: ($10.05, 2 players) J:club:
      UTG bets $14.71 and is all-in, Hero calls $8.68 and is all-in

Fisz z gatunku blefowatych.
      66/16
      WTS 31
      W$SD 33
      ch/r flop 2/3
      AFq 51/59/75
      hands 100
      read:
      60BB, 29o cc, spot: 963s4s ch/minrr - push

Tutaj wydaje mi się, że na turnie powinienem raisować. Jestem na lekkim deepie i chyba powinienem się tutaj bronić przed gutshotami. Z drugiej strony ten gościu może mnie blefować 3 strity, a ew. strita tutaj mogę chyba zaliczyć do coolerów?
  • 5 odpowiedzi
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Witam,

Pf std

Flop

Tutaj bardzo ładnie sprawdzasz masz pozycję ,agresywnego przeciwnika i suchy board. Wymarzone way ahead/ way behind.

Tutaj nie bawie się w przygotowanie jego zakresu bo on może mieć wszystko.

Turn
      Sytuacja się nie zmienia co z tego że masz 2pairs , bijesz teraz tylko K5 którego nie biłeś wcześniej. Może mieć czasem KQ. ale to jest za mało rąk żeby myśleć o value raise. Dla mnie to jest nadal Wa/wb dajesz blefować agro fishce.

River.
      Ja bym tutaj zrzucił. Masz te 2 pary ale taki gość też widzi tutaj board. Myślę że niewielu gości jest zdolnych do blefu all in na takim stole. A jest mnóstwo setów i głupich st8 które cię biją.

Po odliczeniu rake potrzebujesz 33% equity na call.

Dla mnie jego range może wyglądać tak:

Gracz 1: 30,173% 68,103% AsQc
      Gracz 2: 69,827% TT+, 55, ATs+, KTs+, K5s, QTs+, JTs, T9s, 72s, ATo+, KTo+, QTo+, JTo, T9o

Dodając blefy odejmując gorsze 2 pairs wszystko wacha się w granicach 29-31% więc po co inwestować prawie staka w taką marginalną sytuację.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      River to mam akurat easy decyzję i tutaj zawsze jest call.
      Mi chodzi o turn. Jeśli piszesz, że call turn i fold river to moim zdaniem Twoja linia jest nieprawidłowa, bo zakładasz, że rywal blefuje, a foldujesz na river z 2pairs. Co prawda J:club: nie jest wymarzoną kartą na riverze, ale poza uzupełnieniem się gutshotów daje mnóstwo kombinacji gorszych 2pairs, które on może overplayować.
      Jak napisałem koleś jest totalnym fishem. Mam reada, że ch/r i stackuje się z topair weak kicker, co prawda 60BB, ale taki gość w życiu nie patrzy na to ile ma w stacku i nie liczy equity.

Nie chcę przypisywać mu range na river, bo to nie ma sensu. To jest maniak stackujący się z toppair, ale skoro zaczepiliśmy już ten temat to w najgorszym wypadku na riverze widzę to tak:

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 49,438% 47,191% 4,494% 48,315% AsQc
      Gracz 2: 50,562% 48,315% 4,494% 47,191% TT+, 55, ATs+, A5s, KJs+, K5s, QJs, JTs, ATo+, A5o, KJo+, K5o, QJo, JTo
    • ciasteczkoM
      ciasteczkoM
      Brąz
      na forum od: 02.04.2008 Posty: 634
      Co do turna i river.

Zakładam że rywal blefuje na turnie , ale to nie oznacza że on puści mi all in blefa na river z każdą ręką blefującą na turnie. Gdyby river był bet za 5$ ok wchodź w to ale dla mnie to jest overplay na jego all ina na takim boardzie.

Zresztą zobacz bet sizing, najpierw ma bet pół pota na turnie potem nagle overbet all in river. Czy tak się gra z A7?

I dlaczego z zakresu wyrzucasz większość broadwayowych Tx:) ?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      ponieważ jeśli dam mu w range T9 to mogę również dać 64o. Ja wcale nie mówię, że on tu ma tylko blefy w range. Oprócz blefów ma mnóstwo madehand, które z obserwacji przecenia.
      Moim zdaniem jeśli sprawdzasz turn od maniaka i pasujesz na praktycznie blank river to jest to spory błąd.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      To jest problematyczna ręka.

Flop: bet/call, ponieważ nie chcę wyrzucić jego blefów.

Turn: call, jak wyżej - chcę zachować jego śmieci. Betuje dość nisko, ale nie wiadomo co to oznacza.

River: shovuje, ta karta nie do końca jest blankiem ponieważ daje jednokartowego strita. Oczywiście, jest to scary card ale nie wiadomo czy rywal wrzuci AI z blefem a mógł trafić jakieś T7o które vbetuje.

Szczerze mówiąc jego sizing wygląda na jakieś QT.

Na river bez readów wolę odpuścić, callowałbym tylko z readami że potrafi wrzucić AI z blefem.