[NL20-NL50] QQ NL25 rush

• Montana76
      Montana76
      Brąz
      na forum od: 30.04.2009 Posty: 550
      $0.10/$0.25 No Limit Holdem
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($18.40)
      Hero ($25)
      MP1 ($20)
      MP2 ($20.43)
      MP3 ($21.05)
      CO ($6.47)
      BTN ($11.76)
      SB ($23.60)
      BB ($25.80)

Pre-Flop: ($0.35, 9 players) Hero is UTG+1 Q:spade: Q:club:
      UTG raises to $0.85, Hero raises to $2.75, 7 folds, UTG goes all-in $18.40, Hero folds

Final Pot: $21.50

UTG wins $21.50 (net +$3.10)

Hero lost $2.75

unk

Nieciekawy spot, ale najpierw musze 3betowac zeby nie powstal MP, na jego allka potrzebuje 42% equity. Nie wiem czy unk bedzie sie tu szerzej stackowal nizs QQ+,AK+(vs ktore mam 45% minus rake) dlatego folduje.
  • 4 odpowiedzi
    • przekliniak
      przekliniak
      Brąz
      na forum od: 19.01.2010 Posty: 448
      Ja tutaj troszkę czekam i calluje :) , w celu wyeliminowania spekulatywnych callerów za mną :) . Raise to zamieniasz rękę w bluff, bo akcje dostajesz tylko od KK++. Na rushu raiseowanie UTG oznacza wielką siłę i UTG raczej tylko KK++ tutaj będzie kontynuował.
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Hej Montana !

Z ciekawości włączyłem bazę HMa z nl25, dodałem dla uwiarygodnienia próbki nl50 i wyszły mi optymistyczne wyniki dla 3betu.
      Filtry:
      - QQ
      - action by player: 3bet
      - facing: 1 raiser, early position

Tak więc jak widać 3betujemy openraisera z EP /w QQ.

Wynik po 113 takich handach (duża próbka wg mnie) wyszedł mi +284 bb. Tak więc tym bardziej na unka QQ jest za mocne, by just callować pod seta (bo rozumiem, że na flopie A high i K high odpuszczamy vs unk, a co w takim razie wobec agresji wysokiej na boardach niskich ? ).

Gdyby villain miał pełny stack podpisuję się obiema rękoma i nogami pod foldem, ale tutaj on ma niepełny stack i nie mamy o nim żadnego info.

Ja to od nl50 zacząłem callować i wychodzi mi to na dobre, wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz naginać wariancję. Nie wiesz, czy to weak nit, który ma tutaj AA only, czy też jakiś maniak, któremu właśnie gutshot nie doszedł i stracił pół stacka a zarazem rolla i wciska tutaj 44.
      Mi przeciwnicy pokazywali asy, króle, AK, wszelkie Ax, 44-JJ i takie tam.

Jeśli nie chcesz, by Pani Wariancja dawała się we znaki możesz spokojnie tutaj foldować :)

pozdrawiam
    • przekliniak
      przekliniak
      Brąz
      na forum od: 19.01.2010 Posty: 448
      Przecież łapiemy się pod call20... Czy aby niezbyt weak był fold tutaj?? Raisem izolujemy się tylko na lepsze ręce... Nie do końca rozumiem tego...
    • sickpastor
      sickpastor
      Global
      na forum od: 17.06.2009 Posty: 8 054
      Z foldem chodziło mi tutaj o fold na 4bet push .

Jeśli chodzi o call to jest to najlepsza opcja jeśli nie chcemy drażnić wariancji :)

pozdrawiam